GRUPA FOTOGRAFICZNO-FILMOWA "KWADRAT"

GRUPA FOTOGRAFICZNO-FILMOWA "KWADRAT"

GRUPA FOTOGRAFICZNO-FILMOWA "KWADRAT"

PROJEKCJA FILMU GRUPY "KWADRAT"Grupa fotograficzno-filmowa "Kwadrat" działa w naszym uniwersytecie od niedawna. Założył ją Bolesław Polarczyk, a dołączyły osoby, które nie tylko fotografują, ale też filmują i chcą swoje pasje doskonalić. W Grupie "Kwadrat" jest obecnie 12 osób i jest to już grupa zamknięta.
W Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest wiele różnych klubów, zespołów, w tym zespoły artystyczne, które prezentują nam przygotowane programy, inscenizacje. Miło im, gdy to zostaje zarejestrowane, udokumentowane oraz zaprezentowane szerszej publiczności. 
Tak było dzisiaj - 07.04.2018 - w Centrum Przyrodniczym, gdzie grupa "Kwadrat" zaprezentowała swój film "Życie podrożą jest..." z inscenizacji o tym samym tytule naszego kabaretu "Monte Verde". Premiera tego programu odbyła się w styczniu bieżącego roku, w Lubuskim Teatrze im. L. Kruczkowskiego.
Bolesław Polarczyk zmontował film, a filmowali oprócz Bolka jeszcze Kazimierz Błaszyński, Roman Grobarski i Bogumiła Hyla-Dąbek.
Przed filmem odbyła się też prezentacja zdjęć, którą przygotowała Krystyna Filmanowicz ze zdjęć swoich oraz Janiny Komorowskiej i Bogumiły Hyli-Dąbek.
Trwający godzinę i pięć minut film obejrzała grupa słuchaczy, która przyszła do Centrum Przyrodniczego. Po jego obejrzeniu wywiązała się dyskusja o filmie i o programie zaprezentowanym przez "Monte Verde".
Pani prezes Zofia Banaszak pogratulowała grupie dzisiejszej prezentacji filmu i zdjęć, a Bolesławow Polarczykowi założenia grupy, która przyczynia się do tego, że nasze uniwersyteckie wydarzenia przetrwają lata i będą mogły być oglądane przez kolejne pokolenia słuchaczy.
Członkowie Kabaretu film oglądali ze swoją opiekunką aktorką Elżbietą Donimirską i świetnie się przy tym bawili.
Były podziękowania pięknymi różami dla wszystkich, którzy przy filmie i zdjęciach pracowali. To było miłe spotkanie w gościnnych progach Centrum Przyrodniczego.

Zdjęcia: B. Hyla-Dąbek


Zdjęcia: Roman Grobarski


Zdjęcia: Janina Komorowska


Grupa Fotograficzno-Filmowa

Pokaz slajdówWideo

GRUPA FOTOGRAFICZNO-FILMOWA "KWADRAT"


 

Od tego roku akademickiego 2017/2018 w naszym uniwersytecie działa Grupa fotograficzno-filmowa "Kwadrat", której założycielem i szefem jest Bolesław Polarczyk. Grupa liczy jedenaście osób i właściwie jest już grupą zamkniętą. No, chyba, żeby chciał do nas dojść ktoś z doświadczeniem, od kogo moglibyśmy się więcej nauczyć.
Tymczasem po zakupieniu i zainstalowaniu programu Pinnacle Studio, który jedni znają lepiej, inni słabiej, a niektórzy dopiero go poznają, niektórzy mają też inne programy, montujemy filmy, robimy prezentacje zdjęć. Lubimy filmować ważne wydarzenia rodzinne, nasze podróże i to, co dzieje się w ZUTW. Materiału do obróbki i zmontowania filmu, jak widać, nam nie brakuje.
Ostatnio pracujemy nad filmem z 10-lecia na ZUTW Steni i Andrzeja Kozaków. Kto był ten wie, jaka to była ładna uroczystość, więc warto, żeby została utrwalona.
   
Grudzień, to miesiąc spotkań mikołajkowych, przedświątecznych, które nie ominęły też naszej grupy. Bolek Polarczyk zaprosił wszystkich na pizzę. Czujemy się dobrze w swoim towarzystwie, więc nic dziwnego, że wspólne wyjście do pizzerii miło wspominamy. Bolku, dziękujemy!
 
  
I tak, ucząc się czegoś nowego, przekonujemy się, że dla chcącego nic trudnego. Chęci i zapału wystarczy nam na długo, czego życzymy wszystkim ludziom z pasją. Jak wiemy, wśród słuchaczy ZUTW takich nie brakuje. Pozdrawiamy wszystkich mikołajkowo i  świątecznie.
                                           Członkowie Grupy fotograficzno-filmowej "Kwadrat"
                               
pozyczki

Log in