KLUB HAFTU 'ATŁASEK'

KLUB HAFTU 'ATŁASEK'

SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE W KLUBIE HAFTU „ATŁASEK”


10 kwietnia 2019 roku KLUB HAFTU „ATŁASEK” tradycyjnie przygotował niezwykle piękny i świąteczny stół WIELKANOCNY i spotkanie przedświąteczne. Były życzenia i radość ze spotkania.

Dziękujemy wszystkim, którzy to spotkanie przygotowali.

Wesołych i pogodnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH !!!

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Roman Grobarski


Zdjęcia: Zofia Isańska

ATŁASEK - PODSUMOWANIE ROKUSpotkanie Klubu "Atłasek" w dniu 6 czerwca 2018 r. z udziałem pana Mariusza Kapały redaktora "Gazety Lubuskiej" koleżanki uświetniły pokazem swoich prac.  Nasze robótki ręczne to hafty richelieu i krzyżykowe.  Większość koleżanek wykonuje je przy pomocy szydełka. Są to różnego rodzaju serwetki, obrusy, obrazki i drobne wyroby typu kwiatki, kołnierzyki i chusteczki.  Nie można nie wspomnieć o koronce klockowej i frywolitkach, a także o biżuterii wykonanej metodą frywolitkową i koralikami. Są też prace robione na drutach i gobeliny.  Wszystkie one są wykonane bardzo starannie i precyzyjnie rękami naszych zdolnych koleżanek. Spotkanie odbyło się jak zawsze w serdecznej i przyjaznej atmosferze.
Krystyna Czajka

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

SPOTKANIE OPŁATKOWE W KLUBIE ATŁASEK13 grudnia 2017roku odbyło się spotkanie opłatkowe koleżanek z Klubu Haftu "Atłasek". Spotkanie otworzyła vice Prezes UTW Elżbieta Józefowicz życząc zebranym zdrowych, spokojnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym. Nowego 2018 roku w zdrowiu i z uśmiechem życzliwości na ustach bo uśmiech pomaga w życiu i "łagodzi obyczaje". Zofia Dobrzyńska - nasza koleżanka i opiekunka klubu  życzyła nam zdrowia, szczęścia i przyjaźni, która cechuje nasz klub. Przy pięknej dekoracji świątecznej, choince ozdobionej robótkami naszych koleżanek i ciastach upieczonych przez Jolantę Marszałek i Zofię Dobrzyńską dzielono się opłatkiem, życzeniami serdeczności i zdrowia. Odwiedziła nas Halina Węglińska nasza wieloletnia koleżanka, która w styczniu 2018 roku kończy 98 lat. Halinko, jeszcze wielu lat w zdrowiu! Piękna dekoracja, a przede wszystkim atmosfera to dzieło naszych koleżanek. Nad całością czuwała nasza zdolna i pracowita Łucja Żabińska. Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia po Nowym Roku.!

Krystyna Czajka


Zdjęcia: Elżbieta Józefowicz
i Bolesław Polarczyk

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE KLUBU ATŁASEK
5 kwietnia 2017 roku odbyło się spotkanie przedświąteczne Klubu Haftu "ATŁASEK". Na spotkaniu składano sobie serdeczne życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym i przyjaciół. Uroczystego nastroju dodawały robótki ręczne i pisanki wykonane przez koleżanki. Całość uwieczniła na fotografii Ewa Wilczyńska.
opr. Krystyna Czajka

Zdjęcia: Ewa Wilczyńska

URODZINY KRYSTYNY CZAJKIW miniony poniedziałek (6 marca 2016) spotkały się członkinie klubu ,,Atłasek" na uroczystym spotkaniu w kawiarni ,,Karpicko" , by uczcić 80 lat prowadzącej klub - Krystyny Czajki. Już prawie 25 lat z nieustającym zaangażowaniem i ogromną wiedzą kieruje zespołem ludzi oddanych robótkom ręcznym. Ten dzień pełen wzruszeń, był niezwykłym dniem w Jej życiu, dniem radości i na pewno wielkiej satysfakcji z tych lat pracy z zespołem. Krystyna z nieodłącznym swym uśmiechem i łzami w oczach przyjmowała gratulacje i życzenia dalszych lat życia i pracy dla naszej uczelni. Był to na pewno ten Jej niezwykły dzień w życiu, a ,,sto lat" zabrzmiało gromko i z wielkim uczuciem miłości dla naszej Krystyny!

 

 Adriana Witkowska

Zdjęcia: Ewa Wilczyńska

Zakończenie roku akademickiego w klubach ATŁASEK i GOBELINW środę 22 czerwca słuchaczki z klubów ATŁASEK i GOBELIN spotkały się, by w życzliwej atmosferze zakończyć rok akademicki i złożyć sobie serdeczne życzenia spokojnych, zdrowych wakacji .
 

 
 
Uściski i wzajemne podziękowania, wymiana myśli wypełniły to spotkanie.

DO ZOBACZENIA  po wakacjach.!!

PRZEDŚWIĄTECZNA WYSTAWA RĘKODZIEŁA


Przedświąteczna wystawa prac słuchaczek z Klubu Haftu "ATŁASEK" i Klubu "GOBELIN" zorganizowana została 16 marca 2016 roku w Sali Klubowej naszego ZUTW. Był to radosny pokaz owoców pasji i talentów naszych koleżanek.Zapraszamy do oglądania zdjęć wykonanych przez Hankę Nowicką:
OTWARCIE WYSTAWY 20-LECIA KLUBU "ATŁASEK"

                                                                                                                                 
                          


W środę 7 października 2015 r.  uniwersytecki Klub Haftu „Atłasek”obchodził jubileusz dwudziestolecia. Założony w 1995 roku, a jego pierwszą szefową była Stenia Krynojewska, po niej prowadzenie Klubu przejęła Krystyna Czajka i prowadzi go do dzisiaj, jej zastępczynią jest Łucja Żabińska. Najstarszymi stażem członkiniami Klubu są Barbara Bielerzewska, Maria Panasiuk i Henryka Patocka.

Jubileuszowe spotkanie otworzyła prezes Zofia Banaszak i poprosiła Krystynę Czajkę o refleksje o początkach działalności. Krystyna  mówiła m.in.o pracochłonności dzieł, które mieliśmy szczęście podziwiać na wystawie  i o uzdolnieniach artystycznych swoich klubowych koleżanek.

Barbara Konarska, kierowniczka „Oksymoronu” powiedziała, że czuje się na tym spotkaniu, jak w staroświeckim domu, przyozdobionym robótkami, które pokazują duszę ich autorek i złożyła naszym koleżankom serdeczne życzenia. Takie same życzenia przekazał Stanisław Matuszewski, kierownik Klubu Fotograficznego FotoX, Roman Czarnecki, kierownik Klubu Fotograficznego Fotooko i pani Danuta  Słomińska, vice-prezes Krośnieńskiego UTW, która wraz z koleżankami uświetniła jubileusz Klubu, a pięknie nakryty stół kusił pysznymi ciastami i napojami.

                                                                                                                                                                                           


Foto. Ewa Kwaśniewicz, Stanisław Matuszewski


pozyczki

Log in