KLUB KAMIENI I MINERAŁÓW 'KRYSZTAŁ'

KLUB KAMIENI I MINERAŁÓW 'KRYSZTAŁ'

DLACZEGO KRYSZTAŁ ?

 

Spotkanie 15 grudnia 2016 roku. Temat: „ Dlaczego kryształ?”

Kryształ górski to kamień szlachetny z grupy Kwarcu. Bezbarwny, przeźroczysty minerał. Nieskazitelna czystość , silny połysk sprawiły ,że był on często utożsamiany z diamentem stąd wiele nazw nieprawidłowych jak: diament alaskański, bohemiński, islandzki, herkimer, meksykański lub marmora. Czasami w Krysztale Górskim występują inkluzje obcych minerałów: goethytu (Kwarc Gwiaździsty), złota, pirytu, rutylu (Kwarc Rutylowy), turmalinu (Kwarc Turmalinowy).

Ten piękny minerał wpisywał się w nastrój naszego spotkania przedświątecznego. Przy choince w Sali Klubowej, przy udekorowanych stołach wchodziliśmy w świat radości i wzajemnych serdeczności. Marynia wprowadziła element zabawy polegający na przyporządkowaniu osób do szlachetnego kamienia co wywoływało miłe dyskusje a jednocześnie każdej z osób, co ważne, poświecona była uwaga- każdy z osobna i wszyscy razem czuliśmy magię wspólnotowości. Ze słowami życzliwości rozchodziliśmy się do swoich domów.

W czas wigilii, świąt, raduje się wszelkie stworzenie. Starohinduskie porzekadło mówi

Bóg śpi w kamieniu, oddycha w roślinie , śni w zwierzęciu , budzi się w Człowieku”

Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2017 YREKCJI – ZARZĄDOWI
ORAZ WSZYSTKIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZUTW KRYSZTAŁOWE” ŻYCZENIA składają UCZESTICY MAGICZNYCH ZAJĘĆ ORAZ prowadząca KLUB Maria Siatecka
Wszystko co było Twoim marzeniem , co jest i będzie w przyszłości 
Niech nie uleci z cichym westchnieniem 
Lecz niech się spełni w całości.

Spisała Halina Maszner

Zdjęcia: Maria Siatecka

Klub Kamieni i Minerałów „Kryształ”Przyszła złota jesień -laba się skończyła

Do zajęć w „Krysztale ” ochota wróciła.

Marynia -szefowa wita uśmiechami

Z koszem roziskrzonym ziemi klejnotami(…)

To fragment wiersza Tereski Wielińskiej.

Pierwsze nasze zajęcia w roku akademickim 2016/2017 Marynia rozpoczęła 22 września. To szczególny dzień w układzie gwiazd, kiedy Regulus najjaśniejsza gwiazda w gwiazdozbiorze Lwa i Fomalhaut najjaśniejsza gwiazda w konstelacji Ryb pokrywały się dokładnie z punktami równonocy , a tym samym miały wpływ przez swoją grawitację na ruch orbity ziemskiej.

W układzie gwiazd taka konstelacja zdarza się raz na 289 800 lat.To spotkanie się wielkich cykli: precesyjnego 28 980 i równonocy 24 150 lat.

W jednej linii stanęły dokładnie naprzeciw siebie gwiazdy : Regulus zwany sercem lwa i Fomalhaut zwany sercem człowieka.

To astrologiczne wydarzenie ma silny energetyczny wpływ na wszelkie wydarzenia dlatego też powinniśmy być uważni i obserwować siebie i co się dzieje wokół nas. Jest to dobry czas na "porządki" w życiu, kończenie starych zadań i otwieranie nowych , czynienie planów. Wielka obfitość wiedzy dla ludzi o otwartych sercach. Rozładowanie tego napięcia, energii nastąpi w II połowie października i spowoduje "zwolnienie czasu" , które 500 lat temu przepowiedział Kopernik.

Ponadto na tym powakacyjnym spotkaniu rozmawiano o różnych wrażeniach, także o emocjach po wycieczce do Lwówka Śląskiego- na międzynarodową giełdę minerałów, uważaną za największą mineralogiczną imprezę w Polsce.

………

„Praca z dźwiękiem i relaks z misami kryształowymi” to temat pasjonatów Klubu w dniu 13 .10.2016.Prowadziła zajęcia pani Monika Wnęk , animator kultury ,edukacji ekologicznej i profilaktyki zdrowia. Koncert wykonała na : kamertonach, rurach Solfeggio, bębnie, sansuli, misach kryształowych dzwonkach i kiju deszczowym.

Wibracje dochodząc do komórki powodują przywrócenie równowagi zdrowotnej fizycznej i psychicznej.

 Sala Słoneczna zapełniła się chętnymi do wzięcia udziału w tym magicznym koncercie. Leżeliśmy na matach, w półmroku, wsłuchani w spokojne kojące , dźwięki. Bardzo ciekawe doświadczenie.

Spisała Halina Maszner


Podsumowanie roku akademickiego 2015/2016 w Klubie kamieni i minerałów KRYSZTAŁ

  W lutym 2016 minęło 6 lat kiedy Marynia Siatecka, pasjonatka z dużą wiedzą   zaprosiła chętne osoby do   wspólnego poznawania tajemnic energii kryształów. Klub „Kryształ ” składa się z wielu osobowości, co można by porównać do walorów jaspisu omawianego na jednym z zajęć.

„ Jaspis jest kamieniem który ma bardzo wiele odmian i różnych wersji kolorystycznych. Wszystkie odmiany zachowują cechy ogólne jaspisu, ale mają jeszcze swoje dodatkowe właściwości. Jaspis generalnie jest kamieniem wspierającym i uspokajającym, szczególnie dla ludzi żyjących w stresie. Pomaga w kontaktach z ludźmi, przywraca poczucie jedności i połączenia, zarówno ze sobą samym jak i z innymi, pomaga załagodzić konflikty. W praktycznym życiu jaspis zachęca do działania, przekształcania pomysłów w rzeczywistość, pomaga dobrze organizować sobie czas i utrzymywać dyscyplinę w dążeniu do celu.”

Trafiliśmy do Klubu szukając radości , wsparcia, uspokojenia, wartościowego spędzenia czasu itp.
 
Podobnie jak jaspis- członkowie klubu to „wiele wersji” człowieka. Są osoby z dużą szczegółową wiedzą o minerałach, są kolekcjonerzy okazów niezwykle kosztownych, zdobywanych na egzotycznych wyjazdach. Medytacje z kryształami czy wpływ na podejmowanie decyzji osoby stosują w różnym natężeniu. Są tacy, dla których medytacja jest głębią, inni z rezerwą poddają się temu skupieniu. Rodzajem medytacji jest tworzenie mandali. W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami, które ukazują w jaki sposób chaos przybiera harmonijną formę.   Stworzony rysunek odzwierciedla stan wewnętrzny autora, odkrywając to co jest ukryte przed światem.

 

Na spotkaniach klubowych niektóre osoby dokładnie notują . Podobnie jak czytając książkę, każdy zachwyci się innym wątkiem tak i tu barwa odczuć jest zróżnicowana. Potrafimy też z radością świętować różne okazje  - że przypomnę z rozmachem urządzone pięciolecie Klubu w lutym 2015 roku.

Przyjemnością był także zorganizowany w lipcu 2015, przez Marynię Siatecką oraz planowany w tym roku, wyjazd na Lwóweckie Lato Agatowe - święto poszukiwaczy skarbów Ziemi. To impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce. A spędzony dzień w oparach magii kamieni, niezwykłych wystaw   to czerpaniu siły z ich pozytywnego wpływu.

                                         To nieocenione doznanie.

Grudniowe spotkanie w 2015 roku świętowaliśmy w scenerii dekoracji Bożego Narodzenia przy subtelnych tonach mis tybetańskich przyniesionych przez Marynię , których tajemnicze tony wybrzmiały nieziemsko w połączeniu z różnorodnymi dzwonkami słuchaczy.
 

Dziękujemy naszej Maryni oraz sobie wzajemnie za wzruszenia i wiedzę jaką otrzymujemy na zajęciach Klubu „Kryształ”.

Spisała Halina Maszner

WSZYSTKIM SŁUCHACZOM ŻYCZYMY PASJONUJĄCYCH CIEKAWYCH WAKACJI - MARYNIA SIATECKA Z KLUBEM KAMIENI I MINERAŁÓW  „KRYSZTAŁ

…………………………………………………………………………………………………………………………

 

 

 

 

Dźwięk w pracy z kryształami


Grudzień to czas szczególnych spotkań – to czas zapachu choinek, dekoracji świątecznych , serdeczności w gronie osób przejętych wspólną pasją. Marynia zaplanowała ekscytujący temat- DŹWIĘK. W rogu Sali ZUTW „koronkowo” przystrojona choinka. Na stołach pojawiły się za sprawą / jak zawsze/ naszej Geni Rosołek pracowicie dobrane akcenty świąteczne, a każda z osób przyniosła różne dzwonki. Ekscytująca sceneria. Prowadząca Klub Marynia przyniosła misy tybetańskie i przygotowała bardzo ciekawy wykład.

W wieku XVIII Ernst Chladni ,niemiecki fizyk i geolog , zwany ojcem akustyki, udowodnił, iż dźwięk ma bezpośredni wpływ na materię. Według filozofii wschodu Wszechświat powstał z wibracji i w związku z tym zbudowany jest na zasadzie harmonii i rytmu. Świat, w którym żyjemy wypełniony jest dźwiękami. Dźwięk jest wibracją, niezwykle subtelną formą energii.

Specjalny rodzaj dźwięku wydają misy tybetańskie inaczej zwane grające, śpiewające, himalajskie, nepalskie i misy kryształowe . Wytwarzane ze stopu metali, a obecnie z brązu spiżowego, misy kryształowe z czystego kwarcu, matowe lub kolorowe. . Dźwięk pobudza do właściwej wibracji ciało i aurę, działanie jest bardzo złożone. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka metoda ta wydaje się być prosta, to jednak jej zastosowanie wymaga dużej wiedzy tak jak energia kamieni szlachetnych. O tym że dźwięki można wykorzystywać w celach leczniczych wiadomo od najdawniejszych czasów np. masaż dźwiękiem, kąpiel dźwiękiem itp. Nie tylko narząd słuchu odbiera dźwięk, ale każda komórka naszego ciała. Misy to także ciekawy element medytacji.

Niezwykle istotny jest również wpływ dźwięku na rozwój naszej świadomości. Okazuje sie bowiem, że jest to jedna z najdoskonalszych dróg wspomagających, a wręcz przyspieszających nasze wzrastanie w aspekcie duchowym.

Subtelne tony misy jakie prezentowała nam Marynia przenikały nas jakimś tajemniczym intensywnym przekazem. W tej scenerii dekoracji świąt Bożego Narodzenia niezwykle wybrzmiał moment kiedy wszyscy zadzwoniliśmy swoimi różnorodnymi dzwonkami. W ten czas świątecznych tradycji, nowych nadziei w nadchodzącym roku, rozedrgani pięknem wieczoru składaliśmy sobie wzajemnie radosne życzenia. Dziękując naszej Maryni za wzruszenia i wiedzę jaką dostajemy na zajęciach.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia:

NA NIENAWISTNE SŁOWA

NA CZYNY LUDZI MAŁYCH

OBRUS BIAŁY

JEŚLI CI KTOŚ ZAWINIŁ

TO WŁAŚNIE DZIŚ MU PRZEBACZ

TAK TRZEBA

Spisała Halina MasznerZ OKAZJI ZBLIŻAJĄCYCH SIĘ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ NOWEGO ROKU 2016

DYREKCJI – ZARZĄDOWI

ORAZ WSZYSTKIM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ZUTW

SKŁADAMY

KRYSZTAŁOWE” ŻYCZENIA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

Klub kamieni i minerałów „KRYSZTAŁ”

Prowadząca KLUB Maria SiateckaZDJĘCIA: ŁUCJA OSTRĘGA


Kryształowe mandale i wróżby z kamieni. Medytacja z kamieniami.

 

12 listopada 2015

Prowadząca KLUB Maria Siatecka.

Nadzieje, magia, piękno, tajemnice natury, marzenia to bardzo potrzebna radosna cząstka codzienności. Listopadowe spotkanie powiązaliśmy więc z takimi oto przyjemnościami: po pierwsze w tle są „andrzejki” po drugie urodzinowe życzenia z całą serdecznością składaliśmy naszej Maryni Siateckiej oraz Halinie i Heni. Były więc na stołach smakołyki w towarzystwie mieniących się magicznych minerałów, wytworów natury.

Taki misterny związek ciała i duszy.

„Andrzejkowe” zwyczaje to wróżby, ale „czytanie” przekazów z kamieni i minerałów to pasjonująca tajemnicza wiedza strzeżona pilnie przez naturę, dostępna dla cierpliwie i wnikliwie poszukujących pasjonatów.

Marynia przygotowała czekoladowe cukierki w których umieściła karteczki z nazwami różnych minerałów i opisem właściwości oraz co niesie siła takiego kamienia. Kwarc, szafir, kalcyt, perła, koral, diament, rodochrozyt itp. Kilkanaście osób wtopiło się w czytanie. Ja Halina Maszner wyciągnęłam karteczkę z wpisem - „ granat”- stymuluje pasję, kreatywność, i określenie celu”…. i……miałam na szyi w ten magiczny wieczór naszyjnik z granatów….przypadek…..

Podałam jeden przykład, bo nie sposób opisać wszystkie kilkanaście osób. Następnie prowadząca Klub objaśniła, żeby każdy z ogromnej ilości minerałów w koszach i pojemnikach przyniesionych przez Marynię - wybrał 7 sztuk i ułożył w kolejności jaką sobie wymyślił. Kształtem, kolorem, wielkością „wabiły” wybierających. Nie wiedzieliśmy, co to będzie. Z wypiekami na twarzy słuchaliśmy – jak Marynia każdemu odczytywała z ułożonej przez słuchacza mandali, jakby odpowiedź na pytanie, które sobie zadał /głośno lub nie/. Słuchaliśmy z zapartym oddechem i z podziwem dla Maryni….ponieważ to co mówiła było niezmiernie ciekawe .. ..a przecież nie zna tajemnic każdego słuchacza. Tłumaczenie przez Marynię poszczególnym osobom ułożonych mandali zaskakiwało, budziło, refleksje, zastanowienie, a nawet zmianę. Jedna z osób, po zajęciach powiedziała mi, że trzecim kamieniem w jej szeregu był sporej wielkości różowy rodochrozyt. Marynia „widziała” w tym miejscu, że osoba ta dostała w czasie dorastania dużo miłości?…… Ta wypowiedź zastanowiła słuchającą - z mamą miała relacje niezbyt dobre, uważała /do dziś/, że była często wpędzana w poczucie winy, ale wynagradzał jej to ojciec - wrażliwy muzyk. Po tych zajęciach została jej ważna konkluzja – nie myśl o tym co było niezbyt dobre – eksponuj we wspomnieniach to, co było dobre.

Wiedza, tajemnica, zabawa, nadzieja. Niezmiernie ciekawe zajęcia.

Medytacja wyciszyła ten niezwykle emocjonalny wieczór.

Spisała Halina Maszner


Nowy rok akademicki w Klubie KRYSZTAŁ


 

Klub kamieni i minerałów „ KRYSZTAŁ” - pasjonaci poszukujący wiedzy i piękna w skarbach ukrytych w ziemi ,wytworzonych przez naturę rozpoczęli rok akademicki 2015/2016 we wrześniu radosnymi opowieściami z wakacji. Część osób wspominała także Lwóweckie Lato Agatowe- Była to bardzo ciekawa wycieczka, wszak to największa mineralogiczna impreza w Polsce.

Tematem zajęć 8 października były kryształowe mandale i medytacja.

Zanim rozpoczęliśmy zajęcia, ciekawą historię opowiedział Romek Czarnecki:

Miałem okazję przebywać przez trzy tygodnie w uroczym niemieckim miasteczku Idar-Oberstein leżącym w zachodnich Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat, w powiecie Birkenfeld. Miasto obecnie liczące około 30.000 mieszkańców wciśnięte jest w wąską, nieregularną dolinę rzeki Idar, od której pochodzi część nazwy połączonego z Oberstein miasta. Miasto powstało z połączenia dwóch miasteczek Idar i Oberstein. Połączenie to nastąpiło około 100 lat temu. Dzięki połączeniu miasto zyskało dwie piękne starówki. Ider-Oberstein znane było od setek lat z kamieni szlachetnych, które również wydobywano w pobliskiej kopalni, która jako jedyna w Europie jest udostępniona turystom. W mieście tym zajmowano się przede wszystkim szlifierstwem kamieni szlachetnych. Do chwili obecnej czynnych jest kilka zakładów szlifierskich, lecz kamienie są już sprowadzane z całego świata. Na każdym kroku widoczne są ślady po zakładach szlifierskich. W szeregowych, coraz częściej już opustoszałych domkach, wybudowach na stromych zboczach, wzdłuż malowniczych i krętych uliczek widać w zakurzonych oknach pozostałości po zakładach szlifierskich. Można spotkać snujących się wokół tych domów starszych ludzi, którzy już jedynie odpoczywają, bowiem szlifierstwo kamieni szlachetnych wymaga ogromnej precyzji i dobrego wzroku. Większość mieszkańców miała kogoś w rodzinie, kto zajmował się tym rzemiosłem. Większość też posiada pamiątki w postaci biżuterii z kamieni szlachetnych. W tej chwili kwitnie w mieście handel kamieniami szlachetnymi. Na starówce, w pobliżu wykutego w skalnym zboczu kościoła można dostać piękną biżuterię z tych kamieni. Latem, wystawiona na straganach przed sklepami kusi swym pięknem i ogromem kolorów. Znajduje się tam też Niemieckie Muzeum Kamieni Szlachetnych, szczycące się prawie 9.000 eksponatów kamieni szlachetnych z całego świata.

Urocze miasto z życzliwymi mieszkańcami. Co dwa lata wybierana jest tam królowa, która reprezentuje region kamieni szlachetnych. Ostatnio wybrana Sonja Mzyk będzie królową do 2016 r. Rodzice niemieckiej Królowej Kamieni Szlachetnych pochodzą ze Słupska, a obecnie mieszkają w Idar-Oberstain. Warto tam jechać. To piękne o długiej i ciekawej historii miasto, a do tego pełne ciekawych i niesamowitych legend.”

Po tej ciekawej opowieści przeszliśmy do tematu KRYSZTAŁOWE MANDALE.

W najszerszym znaczeniu mandale są diagramami, które ukazują w jaki sposób chaos przybiera harmonijną formę. Tworzenie mandali jest rodzajem medytacji. Stworzony rysunek odzwierciedla stan wewnętrzny autora, odkrywając to co jest ukryte przed światem. Mandalę zdecydowanie można traktować jako symbol naszego życia, w którym my jesteśmy środkiem otaczającego nas świata. Można także przyjąć, że jest to obraz nas samych i naszego wnętrza.
  
Mandala to różnokolorowe kryształy tworzące rysunek uzupełniający poziom energii w ludzkim ciele, wszędzie tam gdzie jej brakuje. Niedobór i nadmiar energii prowadzi do choroby. Tworzenie mandali, wiąże się z oddziaływaniem kolorów na organizm człowieka.

Minerały jako część Ziemi czyli te same co my żywioły, pierwiastki i atomy mają pobudzić w nas odpowiednie impulsy oraz pamięć idealnego stanu ciała i ducha. W pośpiechu cywilizacji, kiedy każda chwila walczy o nasz czas. Trochę się zapomnieliśmy, a tylko silny i szczęśliwy człowiek może dawać światu siłę i szczęście.

Prowadząca Klub Marynia Siatecka wprowadziła słuchaczy w temat magią swojej osobowości i zaproponowała, żeby każdy ze słuchaczy /kilkanaście osób/ ułożył swoją mandalę. Marynia przyniosła pełne kosze minerałów o różnych kolorach i kształtach i wybieraliśmy co nas „przyciągało”. Niezwykłe skupienie ……a potem do każdej z osób podchodziła Marynia i na podstawie swojej wiedzy mówiła co widzi –przesłanie lub charakter lub życzenie…

 

Każdy w skupieniu czekał na opowieść O SOBIE…

Ale też słuchaliśmy i oglądaliśmy mandale Koleżanek i Kolegów. Niesamowita aura, nastrój, ciekawość , tajemnica. Bardzo ekscytujące zajęcia.

Spisała Halina Maszner

 

 

 

 

 

XVIII Lwóweckie Lato Agatowe

Klub „Kryształ”  -   XVIII  Lwóweckie Lato Agatowe.

 

Wakacyjną wycieczkę  18 lipca 2015  zorganizowała prowadząca  już 5 lat  Klub Marynia Siatecka. Czasem rzeczy najzwyklejsze – kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi – bywają niezwykłe. Ta lipcowa sobota była takim niezwykłym dniem.

 

Lwóweckie Lato Agatowe to święto poszukiwaczy skarbów Ziemi-  to impreza plenerowa, której głównym elementem jest międzynarodowa giełda minerałów uważana za największą mineralogiczną imprezę w Polsce.

 

Ponad 220 wystawców z 25 krajów    prezentujących minerały i skamieniałości. Wystawy tematyczne, kolekcjonerskie, prezentacja szlifowania kamieni ozdobnych, płukanie złota i tym podobne ciekawostki. Ten trzydniowy festyn przyciąga tłumy ludzi także z zagranicy. Nad tym rozległym  kolorowym  światem  minerałów i miedzi unosi się jak świergot ptaków różnojęzyczny gwar kupujących i sprzedających. Egzotyka, piękno, podziw dla natury, dla talentów człowieka ….i  także podniecający brzęk pieniądza.

 

Sobotni, słoneczny ranek w uśmiechach dziewczyn  gotowych do wyjazdu zapowiadał  ciekawą przygodę.   Marynia Siatecka, Eugenia Rosołek , Ela Sibilska, Halinka Sławińska, Róża Kowalczyk, Ela Sławikowska,  Erika Pawelska i  Halina Maszner.


 

Zwiewne sukienki, kolorowe kapelusze, podekscytowane twarze.   

  

Natychmiast  jak pan kierowca ruszył w drogę  zaczęła się wymiana oczekiwań na zdobycie wymarzonego skarbu. W powietrzu fruwały kolorowe nazwy  jak z bajki: amazonit, celestyn anielski,  chryzokola, tanzanit, fuchsyt zielony, labradoryt ,geody itp.   Nasza ciekawa grupa składała się z różnych osób. Takich o   bardzo  głębokiej wiedzy, niezwykłej pasji   ale też z osób gównie  podziwiających  piękno i niezwykłości natury,  albo także  szukających  inspiracji do malowania obrazów /Ela Sławikowska/.

 

Z tego radosnego gwaru  rozmów podczas jazdy   można było usłyszeć  płynące z głębi serca  słowa mówiące    kto ma być osobą obdarowaną- córka, wnuczki, kochany mężczyzna. ….ale też minerały które  mają służyć  kupującej jako  ozdoba, talizman,  źródło energii- wiary w niezwykła moc  a Marynia kupowała też   eksponaty do prowadzenia zajęć w klubie KRYSZTAŁ. Czyli minerały dla bliskich, dla siebie, dla innych --- atmosfera nasiąknięta troską, serdecznością, dobrą myślą….niezwykły klimat…


 

W ratuszu lwóweckim można było obejrzeć  wystawę  główną  tegorocznej edycji  Lwóweckiego Lata Agatowego  zatytułowaną „Minerały Maroka” zawierającą około  500 najciekawszych  i najcenniejszych  marokańskich okazów  mineralogicznych np. imponująca półmetrowa  geoda z groniastymi skupieniami hematytu.     Były także wystawy fotografii, malarstwa, różnych kolekcji mineralogicznych itp.

 

Na placu targowym  rozbiegliśmy się ,żeby każdy mógł w skupieniu nasycić wzrok, pomyśleć, przeżyć  zanim kupi. Marynia  przypominała zasadę, nie spieszyć się   …”poczekać  aż ten kamień  nas wybierze, zechce być nasz „.    Wtedy  kupić…. Magia…Rozsądek…Głębia przeżyć. Prawie misterium wzmagające radość.

 

Ja - Halina Maszner-  z  Elą Sławikowską   postanowiłyśmy też rzucić okiem na miasto.  W jednym z kościołów  spotkałyśmy  naszą koleżankę - znaną z sakralnych  wystaw fotograficznych - Reginę Chocha  z mężem, także kolekcjonerkę pięknych wyrobów, która  poza minerałami szukała inspiracji do nowej wystawy.

 

W drodze powrotnej  podziwiałyśmy wymyślne zakupy. Śliczny  agatowy żółwik, elegancka gruba kolia, wisiory z minerałów różnych lub kamienie przeznaczone do medytacji jakieś kryształy górskie z fantomem, tektyty pozwalające na porozumienie z kosmosem, iolit czyli szafir wodny, kamień księżycowy, oliwin i do …….zawrotu głowy…..niezapomniana atmosfera.

 

Marynia powiedziała, że każda uczestniczka  wycieczki opowie wrażenia na pierwszych zajęciach klubu KRYSZTAŁ 10 września 2015r, ponieważ nie wszyscy mogli pojechać a jak bardzo  byli zainteresowani świadczy o tym to, że dzwoniły do mnie pytając o wrażenia  Tereska Wielińska i  Hania Kaźmierczak.

 

Wróciłyśmy  pełne wrażeń i radości.  Piękny dzień.

 

Spisała Halina Maszner

 

18 lipca 2015r.

 

 

 

 


pozyczki

Log in