KLUB 'STYL KOBIETY'

KLUB 'STYL KOBIETY'

Pokaz w Droszkowie
W niedzielę 13 listopada Stowarzyszenie Miłośników Droszkowa dla mieszkańców wsi zorganizowało pokaz mody i wystawę lalek. Pokaz przygotowały słuchaczki Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku: Alicja Zięta. Janina Skrynkowska, Ewa Puczko z pogadanką o odpowiedniej do figury stylizacji. Ciekawą wystawę lalek przygotowała Stefania Kozak.


Zdjęcia: Andrzej Kozak


PREZENTACJA I WARSZTATY KLINIKI WŁOSA I URODY

20 stycznia 2016 r odbyło się spotkanie słuchaczek Klubu Styl Kobiety z paniami z Kliniki Włosa i Urody: Jolantą Ciążkowską-Gaj – właścicielką Studia, wykładowcą i egzaminatorem przedmiotów fryzjerskich oraz Justyną Sońta – wykładowcą i egzaminatorem przedmiotów kosmetycznych.
 
Pani Jolanta przeprowadziła analizę kolorystyczną dla pań, określając ich typ urody; wiosna-lato-jesień-zima oraz barwę zimną lub ciepłą odpowiednio do kolorytu twarzy. Panie mogły też skorzystać z zabiegu parafinowania dłoni.
 

Pani Justyna – kosmetolog pokazała metodę komputerowego badania skóry twarzy, które wykazało0 jej zalety i mankamenty oraz dobrała odpowiedni program pielęgnacji cery.

Obecne panie chętnie skorzystały ze stylizacji brwi odpowiedniej do kształtu twarzy. Obecne na spotkaniu panie wiele skorzystały i były bardzo zadowolone.

Alicja Zięta


KLINIKA WŁOSA I URODY warsztaty w Zielonogórskim UTW


Dbanie o swój wizerunek i podkreślanie atutów swojej urody jest istotne zawsze. Stare przysłowie „jak cię widzą, tak cię piszą”, dowodzi, że nasz odbiorca w pierwszej kolejności ocenia nasz wygląd, a dopiero przy bliższym poznaniu dostrzega nasze pozostałe atuty. Nie ważne więc ile mamy lat i czym się zajmujemy, istotne jest to, abyśmy byli świadomi swojej fizyczności, a co więcej, żebyśmy mieli podstawową wiedzę w zakresie kreowania naszego wizerunku. Tak się składa, że w tej dziedzinie zaliczamy się niewątpliwie do profesjonalistów, a ponieważ bardzo lubimy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami, mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty fryzjersko-kosmetyczne w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 

W bardzo licznym gronie fantastycznych Słuchaczek przedstawiliśmy zagadnienia teoretyczne i praktyczne z zakresu doboru fryzury do kształtu twarzy, rodzaju sylwetki, deformacji głowy i profilu oraz typu urody. Prawdziwym zainteresowaniem cieszyła się analiza kolorystyczna wykonywana przy pomocy chust oraz diagnoza włosów i skóry głowy z użyciem mikrokamery.

 


Jedna z Pań oddała się w nasze ręce, a tym sa
mym przeszła przez naszą metamorfozę. Nowy kolor i nowa forma fryzury okazały się strzałem w dziesiątkę. W trakcie indywidualnych konsultacji padło wiele pytań i pojawiło się wiele wątpliwości. Największym problemem okazał się dobór odpowiedniej formy fryzury, koloru oraz preparatów do pielęgnacji i koloryzacji. Diagnoza mikrokamerą potwierdziła większość zauważonych przez niektóre Panie objawów związanych z ograniczeniem produkcji melaniny, czy wypadaniem włosów.

                                                                                                                         Zainteresowaniem cieszyły się inne zabiegi, wykonywane przez nasze dziewczyny, polegające głównie na strzyżeniu i modelowaniu włosów. Wiedzą z zakresu stylizacji paznokcia dzieliła się nasza stylistka Marta, która na swoim stanowisku wykonywała manicure klasyczny i hybrydowy oraz udzielała porad z zakresu pielęgnacji dłoni. Niektóre z Pań zdecydowały się też na peeling i parafinę, która w okresie zimowym nie tylko pielęgnuje, ale także znakomicie rozgrzewa nasze dłonie. Ponieważ poruszone przez nas problemy i porady okazały się bardzo interesujące dla naszych cudownych Słuchaczek, stwierdziliśmy, że na jednym spotkaniu się nie skończy i będziemy spotykać się częściej . Na koniec warsztatów zorganizowaliśmy loterię, której nagrody niewątpliwie przyczynią się do zniewalającego wyglądu przy świątecznym stole . Jeszcze raz gratulujemy naszym Zwyciężczyniom.

 Spotkanie to nie odbyłoby się gdyby nie pomoc wyjątkowych osób - Pani Alicji Zięty, która w zakresie kreowania wizerunku jest prawdziwą profesjonalistką oraz Pani Zofii Banaszak- Prezesa Zarządu ZUTW. Za wyjątkową atmosferę, fantastyczne zaangażowanie i powalającą frekwencję bardzo dziękujemy wszystkim Słuchaczkom.

 Z mojej strony kieruję podziękowania do moich Pracowników i Współpracowników:

Karoliny Kozy- fryzjer-stylista, nauczyciel praktycznej nauki zawodu

Sylwii Kostrzewy – fryzjer

Aleksandry Tomczak- stażysta

Marty Burgat – stylista paznokcia

                                                                                                                                       Jolanta Ciążkowska-Gaj

P.S To były świetne warsztaty - dużo nam dały; od badania stanu włosa i skóry głowy, poprzez stylizację fryzury oraz świetny manicure. Znakomite, potrzebne - prosimy o więcej!! Zofia Dobrzyńska


ZDJĘCIA: BEATA WOŁYNIEC
pozyczki

Log in