CHÓR 'MODERATO'

CHÓR 'MODERATO'

OPŁATKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄ '201728 grudnia 2017 roku chór ,,Moderato", działający przy ZUTW, uczestniczył w ,,Opłatkowym spotkaniu z kolędą". Organizatorem wieczoru był UTW w Gorzowie Wlkp., a spotkanie odbyło się w WiMBP im.Zbigniewa Herberta. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Urzędu Miasta, Kościoła oraz wyższych uczelni i zaproszonych lubuskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.
Chór ,,Moderato" wykonał trzy kolędy. Po części artystycznej wszyscy goście zostali zaproszeni na poczęstunek. Na prośbę wielu uczestników spotkania chór ,,Moderato" zaśpiewał jeszcze kilka kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce świątecznej. Atmosfera była tak miła, że aż żal było rozstawać się.
opr. Krystyna Łączak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Zdjęcia: Janusz Miller

WIECZÓR PIOSENEK NIEPODLEGŁOŚCIOWYCH z CHÓREM „MODERATO“


Poniedziałkowe popołudnie 20 listopada 2017 roku - Chór „MODERTO“ Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku koncertuje w Sali Klubowej Uniwersytetu. Wieczór niecodzienny, bo poświęcony pamięci niedawno minionego Święta Niepodległości. Spotkanie z „piosenką patriotyczną“. Panie i panowie elegancko ubrani. Biało – czerwone rozetki przypiete do strojów. Atmosfera podniosła.

Na spotkanie to chór zaprosił gości- Zarząd UTW oraz fanów chóru.

Chór zaśpiewał z wielką pasją kilka pieśni patriotycznych- m.in. "Deszcz jesienny", "O mój rozmarynie", "Czerwone maki", "Rozkwitały pąki białych róż", "Pierwsza brygada".

Piękną nastrojową piosenkę "Biały krzyż" zaśpiewali Panowie Kazimierz Bujnicki z dyrygentem chóru Bernardem Grupą. Piosenkę "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" ze wzruszeniem wykonała Jolanta Lorens. Piosenki były przeplatane wzniosłymi, patriotycznymi wierszami.

Chór "Moderato" pod dyrekcja Bernarda Grupy tego typu spotkanie zorganizował po raz pierwszy.

Ponieważ emocje i wzruszenie były ogromne, mamy nadzieję, że tego typu repertuar wejdzie do programu i występów Chóru.

W imieniu Chóru dziękuję wszystkim za przybycie i wspólne śpiewanie.

Opr. Jolanta Lorens

Wideorelacja: Bolesław Polarczyk

KONCERTY NA DZIEŃ MATKIZ okazji Dnia Matki dwa chóry wraz z solistami: „MODERATO” z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz „CANTABILE” z Sulechowa prowadzone przez dyrygenta Bernarda Grupę wystąpiły dla słuchaczy UTW i mieszkańców obydwu miast z koncertami poświęconymi naszym MAMOM. Koncerty odbyły się 23 maja w Zielonej Górze i 26 maja br. w Sulechowie.

Dziękujemy !

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Andrzej Kozak
NOWOROCZNY KONCERT
Dzisiejszy (03. 01. 2017 r.), noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wyk. naszego chóru MODERATO pod dyr. Bernarda Grupy, będącego, jak powiedziała p. Prezes, jedną z wizytówek ZUTW, urozmaicony występem dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon”  w Zielonej Górze, zgromadził w Sali Dębowej WiMBP sporo słuchaczy ZUTW, a także członków ich rodzin.

Wszystkich zebranych przywitała p. prezes Zofia Banaszak.

       

Uczniowie przedstawili inscenizację pt: "Osiołek albo zwierzęta mówią", taką szopkę inną niż do tej pory oglądaliśmy. Dzieci ciekawie pokazały, jak to zwierzęta obwieszczają o narodzinach Jezuska. Były m.in. wół, owieczka, i najważniejsze w inscenizacji zwierzątko - osioł.

           
       
       

Po tych dziecięcych występach, na scenę wszedł chór MODERATO i dał koncert pięknych kolęd, znanych i tych nowych oraz pastorałek. Koncert, który będziemy na pewno długo pamiętali.

             
       
        

Publiczność nie pozostała obojętna na występ naszego chóru i razem z nim śpiewała znane kolędy, a przy pastorałkach wręcz się rozbawiła.

       
               
       

Na dzisiejszy bardzo ładny i nastrojowy koncert oraz występy dzieci przyszli słuchacze z dziećmi i wnukami. Wzruszający był widok, gdy wnuczęta dziękowały babciom z chóru i wręczały im kwiaty.

       
      
       

Wielkie podziękowania złożyła p. Prezes Bernardowi Grupie, p. Wiceprezes dziękowała poszczególnym członkom chóru za piękny koncert. Na pewno warto było dzisiaj być w Sali Dębowej i go przeżyć.

       

                                                                Opracowanie i zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Więcej zdjęć: Andrzej Kozak


 
  

OPŁATKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄPrezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Czesław Ganda zaprosił nas 28 grudnia 2016 r. na tradycyjne "Opłatkowe spotkanie z kolędą". Wśród zaproszonych przedstawicieli ZUTW znaleźli się członkowie chóru "Moderato" ZUTW, którzy kolędowali wraz z innymi zespołami i solistami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp., Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Z Herberta, Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp.

Dziękujemy !

Więcej: w kolejnym numerze naszego pisma INSPIRACJE.

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Koncert z okazji Dnia Matki w Teatrze Lubuskim

 

...Mamo, w sercu Cię kołyszę. List do Ciebie piszę....
Wyjątkowy koncert z okazji DNIA MATKI odbył się 30 maja (poniedziałek) 2016 roku w LUBUSKIM TEATRZE. Na scenie zaprezentowały dwa chóry: CANTABILE  Z Sulechowskiego Domu Kultury i MODERATO  z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Bernarda Grupy. Stosowny repertuar wzruszał , a wypełniona po brzegi sala teatru nagradzała artystów gromkimi brawami! Finał koncertu w wykonaniu połączonych chórów na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!

Jadwiga Korcz-Dziadosz
 
zdj. A. Kozak
 

Koncert z okazji Dnia Matki


W Sulechowskim Domu Kultury w środę o godz. 18-tej z okazji Dnia Matki wystąpiły z koncertem pieśni i piosenek dedykowanym wszystkim mamom Chór Moderato z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Chór Cantabile z Sulechowskiego Domu Kultury po dyrekcją Bernarda Grupy.
zdj.A. Kozak
 

Dzień Kobiet w ZUTW


Święto kobiet czyli państwowy DZIEŃ KOBIET to w naszym UTW okazja do radości! Statystycznie jest nas aż 82%. Nic zatem dziwnego, że z radością przyjęłyśmy prezent jaki przygotował nam chór MODERATO pod batutą pełnego energii Bernarda Grupy. Koncert popularnych pieśni we wtorkowe popołudnie wypełnił Salę Dębową. Dziękujemy najpiękniej jak można!

Tekst - Jadwiga Korcz-Dziadosz
ZDJĘCIA: ANDRZEJ KOZAKpozyczki

Log in