CHÓR 'MODERATO'

CHÓR 'MODERATO'

KONCERTY NA DZIEŃ MATKIZ okazji Dnia Matki dwa chóry wraz z solistami: „MODERATO” z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz „CANTABILE” z Sulechowa prowadzone przez dyrygenta Bernarda Grupę wystąpiły dla słuchaczy UTW i mieszkańców obydwu miast z koncertami poświęconymi naszym MAMOM. Koncerty odbyły się 23 maja w Zielonej Górze i 26 maja br. w Sulechowie.

Dziękujemy !

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Andrzej Kozak
NOWOROCZNY KONCERT
Dzisiejszy (03. 01. 2017 r.), noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wyk. naszego chóru MODERATO pod dyr. Bernarda Grupy, będącego, jak powiedziała p. Prezes, jedną z wizytówek ZUTW, urozmaicony występem dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon”  w Zielonej Górze, zgromadził w Sali Dębowej WiMBP sporo słuchaczy ZUTW, a także członków ich rodzin.

Wszystkich zebranych przywitała p. prezes Zofia Banaszak.

       

Uczniowie przedstawili inscenizację pt: "Osiołek albo zwierzęta mówią", taką szopkę inną niż do tej pory oglądaliśmy. Dzieci ciekawie pokazały, jak to zwierzęta obwieszczają o narodzinach Jezuska. Były m.in. wół, owieczka, i najważniejsze w inscenizacji zwierzątko - osioł.

           
       
       

Po tych dziecięcych występach, na scenę wszedł chór MODERATO i dał koncert pięknych kolęd, znanych i tych nowych oraz pastorałek. Koncert, który będziemy na pewno długo pamiętali.

             
       
        

Publiczność nie pozostała obojętna na występ naszego chóru i razem z nim śpiewała znane kolędy, a przy pastorałkach wręcz się rozbawiła.

       
               
       

Na dzisiejszy bardzo ładny i nastrojowy koncert oraz występy dzieci przyszli słuchacze z dziećmi i wnukami. Wzruszający był widok, gdy wnuczęta dziękowały babciom z chóru i wręczały im kwiaty.

       
      
       

Wielkie podziękowania złożyła p. Prezes Bernardowi Grupie, p. Wiceprezes dziękowała poszczególnym członkom chóru za piękny koncert. Na pewno warto było dzisiaj być w Sali Dębowej i go przeżyć.

       

                                                                Opracowanie i zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Więcej zdjęć: Andrzej Kozak


 
  

OPŁATKOWE SPOTKANIE Z KOLĘDĄPrezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. Czesław Ganda zaprosił nas 28 grudnia 2016 r. na tradycyjne "Opłatkowe spotkanie z kolędą". Wśród zaproszonych przedstawicieli ZUTW znaleźli się członkowie chóru "Moderato" ZUTW, którzy kolędowali wraz z innymi zespołami i solistami w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.

Organizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp., Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Z Herberta, Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Gorzowie Wlkp.

Dziękujemy !

Więcej: w kolejnym numerze naszego pisma INSPIRACJE.

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Koncert z okazji Dnia Matki w Teatrze Lubuskim

 

...Mamo, w sercu Cię kołyszę. List do Ciebie piszę....
Wyjątkowy koncert z okazji DNIA MATKI odbył się 30 maja (poniedziałek) 2016 roku w LUBUSKIM TEATRZE. Na scenie zaprezentowały dwa chóry: CANTABILE  Z Sulechowskiego Domu Kultury i MODERATO  z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod dyrekcją Bernarda Grupy. Stosowny repertuar wzruszał , a wypełniona po brzegi sala teatru nagradzała artystów gromkimi brawami! Finał koncertu w wykonaniu połączonych chórów na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy!

Jadwiga Korcz-Dziadosz
 
zdj. A. Kozak
 

Koncert z okazji Dnia Matki


W Sulechowskim Domu Kultury w środę o godz. 18-tej z okazji Dnia Matki wystąpiły z koncertem pieśni i piosenek dedykowanym wszystkim mamom Chór Moderato z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Chór Cantabile z Sulechowskiego Domu Kultury po dyrekcją Bernarda Grupy.
zdj.A. Kozak
 

Dzień Kobiet w ZUTW


Święto kobiet czyli państwowy DZIEŃ KOBIET to w naszym UTW okazja do radości! Statystycznie jest nas aż 82%. Nic zatem dziwnego, że z radością przyjęłyśmy prezent jaki przygotował nam chór MODERATO pod batutą pełnego energii Bernarda Grupy. Koncert popularnych pieśni we wtorkowe popołudnie wypełnił Salę Dębową. Dziękujemy najpiękniej jak można!

Tekst - Jadwiga Korcz-Dziadosz
ZDJĘCIA: ANDRZEJ KOZAK


Chór Moderato - koncert kolęd
W dniu 03.01.2016 r. w kaplicy u "Fanciszkanów" Chór Moderato wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek

zdj.A. Kozak 

 


Chór Moderato na winobraniu

Chór Moderato na Winobraniu

zdj. A. Kozak - kliknij w obrazekLog in