GRUPA WOKALNO-ESTRADOWA

GRUPA WOKALNO-ESTRADOWA

„ Akolada” w LubiatowieWarsztaty naszego zespołu „Akolada” są związane z przygotowaniem się do występu w Świebodzinie. Jedziemy całą grupą. Zamówiony jest pobyt w ośrodku wczasowym Uniwersytetu Zielonogórskiego w Lubiatowie. Zostały uruchomione kaloryfery, bo było dosyć zimno. . Nasze struny głosowe nie mogą się przeziębić. Mamy do dyspozycji dużą salę, i możemy śpiewać, bo nikomu nie przeszkadzamy, wokół cisza i spokój. Warsztaty zaczynamy o godz.15,00. Ola Matusiak rozkłada nagłośnienie i gra na klawszach „Yamaha”. Opowiada o naszych możliwościach głosowych jako instrumentach, i jak je własciwie używać. Bardzo ważna jest umiejętność właściwego oddychania podczas śpiewu. Cierpliwie powtarzamy każdą melodię i słowa. Uczymy się prawidłowej interpretacji by gestem, słowami i melodią wyrazić emocje zawarte w tekście. Czas mija szybko i wieczorem wspólna kawa, herbata i muzyka już dla samej przyjemności słuchania i śpiewania - bez stresu. Niespodzianką był Leszek, który pięknie grał na gitarze o czym nie wiedzieliśmy! Mieliśmy też trochę czasu .na spacer wokół jeziora. Przeszkadzał tylko silny, zimny wiatr.

Niespodzianką były trzy rodziny dzikich gęsi z małymi gąsiątkami, które pływały w jeziorze z mamą i tatą gąsiorem. Maluchy wiedziały gdzie są ich rodzice, nie odłączały się od swojej rodziny. To spotkanie z gąsiątkami warte jest wspomnienia, nie zawsze jesteśmy o tej porze nad jeziorem.

Wspólne warszTaty spełniły nasze oczekiwania.

opr. Anna Blacha

PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ W SŁUBICACH,,Akolada" nasz zespół wokalny ,prowadzony przez Aleksandrę Matusiak uczestniczył dnia 14 maja 2016r w III Przeglądzie Piosenki Biesiadnej ,,Biesiada bez granic-na żołnierską nutę" w Słubicach .
 
Nasze piosenki to ,,Czerwone maki na Monte Cassino" oraz piosenka biesiadna - ,,Bal u weteranów...".
 
W Przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów z Ziemi Lubuskiej . Było kolorowo, śpiewnie , wesoło zgodnie z charakterem piosenki biesiadnej .
 
Organizator-Słubicki Miejski Ośrodek Kultury , postarał się o piękną oprawę imprezy .Odbyła się ona w Collegium Polonicum. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, przepiękny puchar oraz zaproszenie na przyszły rok .
 Napisały: Ada Witkowska i Ania Blacha


Zdjęcia Eugeniusz Bryl: 


pozyczki

Log in