GRUPA WOKALNO-ESTRADOWA

GRUPA WOKALNO-ESTRADOWA

Majówka w JORDANOWIE12 maja na zaproszenie Sołtysa w Jordanowie odbyła się majówka dla mieszkańców wsi, którą uświetniły grupy artystyczne z Zielonej Góry i Świebodzina prowadzone przez Aleksandrę MATUSIAK.

Na pikniku wystąpiły: zespół Akolada i Radość Tańczenia z UTW Zielona Góra oraz zespoły Retro, Balans oraz wspaniali mali artyści – solistki

( 9 dziewczynek w wieku 6 – 15 lat ) ze Świebodzińskiego Domu Kultury. Śpiewom i tańcom nie było końca a całość wspaniale poprowadziła Ola bez wytchnienia przez cztery godziny.

Ugościli nas po królewsku na pięknych błoniach Jordanowa.

Była zamówiona słoneczna pogoda, kuchnia polowa z bigosem i zupą gulaszową oraz grill- ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Profesjonalną obsługę nagłośniająco – gastronomiczną zapewniła młodzież z Ośrodka Narkomanii w ramach resocjalizacji.

Autobus dowiózł nas bezawaryjnie w obie strony a śpiew wypełniał go po sam dach.

Jesteśmy szczęśliwi, że w takiej formie możemy spędzać czas nie tylko z przyjaciółmi ( mimo naszego „trzeciego wieku” ) i dzięki temu humor

i świetne samopoczucie nas nie opuszcza.

 

Barbara Woroniecka

Zdjęcia: Andrzej Josicz

Piosenka biesiadna- ,, Na żeglarską nutę"Dnia 13 maja 2017roku, poraz kolejny zagościliśmy z,,Akoladą"na IV przeglądzie piosenki biesiadnej w Słubicach. Tym razem nosił on nazwę ,,Na Żeglarską Nutę". Organizatorem tego przeglądu był Słubicki Dom Kultury, oraz Gmina Słubice. Pomysłodawcą zaś pan Piotr Pakulski. Już u progu Uniwersytetu Słubickiego w marynarskich strojach, serdecznie powitali nas gospodarze tego koncertu. Gościnność tą odczuliśmy zresztą na każdym kroku. Pamiętać będziemy nie tylko piosenki, ale i smak kawy, ciasta i smakowitego obiadu. Zespoły śpiewacze, a było ich 13 zaprezentowały więc piosenki o treści marynistycznej. Była to dla nas prawdziwa uczta muzyczna. ,,Akolada" pod batutą Aleksandry Matusiak Sztukowskiej, wykonała z powodzeniem 3 piosenki, a mianowicie ,,Morskie Opowieści", ,,10 W Skali Beauforta", oraz ,,W Naszej Wiosce Uciechy". Tę ostatnią piosenkę, wykonaliśmy na bis z udziałem pełnej sali gości, wzbudzając ogólną radość. Konferansjerkę zgrabnie poprowadzili- Małgorzata Horyza i Mariusz Szpakowski. Po występach i wspólnym obiedzie, nastąpiło wręczenie nagród i wspólne biesiadowanie- oczywiście ,,śpiewające", a prym wiodła ,,Akolada". Z uzasadnioną satysfakcją wracaliśmy do domów. Wielkie dzięki w imieniu uczestników tego spotkania, wszystkim tym, którzy dostarczyli nam tyle radości!  
opr. Adriana Witkowska

   

Zdjęcia: Anna Blacha

Wielka Majówka w Świebodzinie7 maja ekipa naszego UTW brała udział w Wielkiej Świebodzińskiej Majówce. Z powodu deszczowej pogody imprezę przeniesiono do sali widowiskowej Świebodzińskiego Domu Kultury. Wystąpił tam zespół śpiewaczy "Akolada" i zespół "Radość tańczenia". Obydwa kierowane przez Olę Matusiak, która także prowadzi zespół śpiewaczy "Retro" i zespół taneczny "Balans" ze Świebodzina. Przegląd zespołów śpiewaczych i tanecznych trwał parę godzin a publiczność i występujący bawili się przednie. Co mam nadzieję widać na zdjęciach autorstwa Andrzeja Josicza i Ani Blachy.
opr. Ewa Kwaśniewicz

Zdjęcia: Andrzej Josicz


Zdjęcia: Anna Blacha

„ Akolada” w LubiatowieWarsztaty naszego zespołu „Akolada” były związane z przygotowaniem się do występu w Świebodzinie. Pojechaliśmy całą grupą do ośrodka wczasowego Uniwersytetu Zielonogórskiego w Lubiatowie. W ośrodku włączono ogrzewanie, bo było dosyć zimno, a nasze struny głosowe nie mogły się przecież przeziębić. Mieliśmy do dyspozycji dużą salę, i mogliśmy śpiewać do woli, nie przeszkadzając nikomu. Wokół była cisza i spokój. Warsztaty zaczynaliśmy o godz.15:00. Ola Matusiak rozkładała nagłośnienie i grała na klawiszach „Yamaha”. Omawiała nasze możliwości głosowe i jak te nasze "instrumenty" strunowe właściwie używać. Bardzo ważna jest umiejętność właściwego oddychania podczas śpiewu i tego też się na warsztatach uczyliśmy. Cierpliwie powtarzaliśmy każdą melodię i słowa. Uczyliśmy się prawidłowej interpretacji, by gestem, słowami i melodią wyrazić emocje zawarte w tekście. Czas mijał szybko. Wieczorem wspólna kawa, herbata i muzyka już dla samej przyjemności słuchania i śpiewania - bez stresu.
Niespodzianką był Leszek, który pięknie grał na gitarze o czym wcześniej nie wiedzieliśmy. Mieliśmy też trochę czasu na spacer wokół jeziora. Przeszkadzał tylko silny, zimny wiatr.

Miłym widokiem na jeziorze były trzy rodziny dzikich gęsi z małymi gąsiątkami, które pływały z mamą i tatą gąsiorem. Maluchy nie odłączały się od swoich rodziców. To spotkanie z gąsiątkami warte jest wspomnienia. Nie często bowiem bywamy o tej porze nad jeziorem.

Wspólne warsztaty spełniły nasze oczekiwania.

opr. Anna Blacha

PRZEGLĄD PIOSENKI BIESIADNEJ W SŁUBICACH,,Akolada" nasz zespół wokalny ,prowadzony przez Aleksandrę Matusiak uczestniczył dnia 14 maja 2016r w III Przeglądzie Piosenki Biesiadnej ,,Biesiada bez granic-na żołnierską nutę" w Słubicach .
 
Nasze piosenki to ,,Czerwone maki na Monte Cassino" oraz piosenka biesiadna - ,,Bal u weteranów...".
 
W Przeglądzie uczestniczyło 13 zespołów z Ziemi Lubuskiej . Było kolorowo, śpiewnie , wesoło zgodnie z charakterem piosenki biesiadnej .
 
Organizator-Słubicki Miejski Ośrodek Kultury , postarał się o piękną oprawę imprezy .Odbyła się ona w Collegium Polonicum. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, przepiękny puchar oraz zaproszenie na przyszły rok .
 Napisały: Ada Witkowska i Ania Blacha


Zdjęcia Eugeniusz Bryl: 


pozyczki

Log in