ZESPÓŁ PLASTYCZNA 'ALLA PRIMA'

ZESPÓŁ PLASTYCZNA 'ALLA PRIMA'

NENUFARY
 W dniu 19 sierpnia 2019 zorganizowaliśmy  u naszej koleżanki Eli Stanglewicz w Brzeźnicy przepiękny wakacyjny plener malarski, motywem pleneru były 'Nenufary",Ela była w posiadaniu nenufarów, ale zdążyły przekwitnąć, więc nasze zdolne dziewczyny użyły swojej wyobraźni i nasze lilie wyszły całkiem ładnie, ewentualnych korekt dokonał nasz mistrz Zbyszek.
Po skończonej pracy zasiedliśmy do dużego stołu i skonsumowaliśmy obiad,nie omieszkaliśmy również zwiedzić piękne okolice Brzeżnicy i choć mamy wakacje wszyscy dopisali.
Naszej koleżance bardzo dziękujemy za udostępnienie nam tak pięknego miejsca na plener i zabezpieczenie wszelkich wygód. Wszystkim plenerowym koleżankom dziękuję za uczestnictwo i przemiłą atmosferę, Mistrzowi Zbyszkowi za otoczenie opieką artystyczną naszej grupy i już myślimy o jesiennym plenerze.   
                                                                                                          Teresa Pasieczna


                                                            


Foto. Teresa Pasieczna

"ULICZKI ŚWIATEŁ" To już następny wernisaż naszej grupy, było bardzo uroczyście, dużo ludzi podziwiających nasze obrazy, kwiaty i mowy. Szczególne podziękowania dla pani prezes - Zofii Banaszak za piękne dyplomy dla całej naszej grupy, a szczególnie za docenienie naszych wysiłków w przygotowanie wystawy. Dziękujemy za wszystko i do następnego wernisażu.
                                                                                 Teresa Pasieczna

   

Foto. Stanisław Matuszewski

Otwarcie wystawy


Obrazy


Zdjęcia: R. Grobarski


Wystawa "ULOTNE"

                                                                                                          
                                                                                                                            9 lutego 2018 r. odbył się wernisaż grupy malarskiej Alla Prima pt. "ULOTNE". Jesteśmy wdzięczni Zarządowi, wszystkim sekcjom malarskim oraz fotograficznym, naszym rodzinom i przyjaciołom za tak liczne przybycie. Cieszymy się, że usłyszeliśmy bardzo dobre recenzje na temat naszego malarstwa.
D0 następnego, może nawet ciekawszego, wernisażu za rok.                 
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Pasieczna   Teresa 

Otwarcie wystawy
  

Wystawiane obrazy

MIRAŻE - wystawa Alla Prima
"Tysiące twarzy, setki miraży, to człowiek tworzy metamorfozy" -  to cytat piosenki zespołu Manam

Dziesiątki obrazów, dziesiątki miraży, tu też człowiek tworzy metamorfozy -  to wystawa grupy plastycznej Alla Prima

Jest jeszcze trochę czasu by zobaczyć wystawę którą otwarto dwa tygodnie temu.

Zdjęcia z otwarcia i kilka zamieszczonych  obrazów pokazują klimat wystawy, o której bardzo ciekawie podczas otwarcia mówił opiekun grupy pan Zbyszek Szymoniak 


Foto. Stanisław Matuszewski

WERNISAŻ "MOJE FASCYNACJE"
Indywidualna wystawa malarstwa Danuty Wytrykowskiej

 

„Moje fascynacje” to temat przewodni i jednocześnie  tytuł wystawy malarstwa, na otwarcie której w dniu 20 stycznia zaprosiły zainteresowanych warsztaty plastyczne „Alla Prima”.

O ile pojęcia „pasja” i „fascynacja” bywają często nadużywane, to ogromne twórcze zaangażowanie Danuty Wytrykowskiej w dziedzinie malarstwa  nie tylko usprawiedliwia a wręcz nakazuje użycie tych słówna określenie stopnia jej zaangażowania. Bo jak inaczej, jak nie wielką pasjonatką nazwać można Dankę, która w ciągu 6 lat zdołała „popełnić” 190 obrazów. Wprawdzie statystyka ma się nijak do twórczości, ale łatwo wyliczyć, że średnio w ciągu roku maluje 33 obrazy, czyli 2,75 miesięcznie. Taka „katorżnicza” praca przynosić musi efekty i Danka ma już na swoim koncie dwie prestiżowe nagrody: wyróżnienie w konkursie malarstwa na Juwenaliach 2013 w Warszawie za obraz „Owoce jesieni” i III miejsce tamże w edycji z 2015 roku za obraz „Dzwon”.

Z wypowiedzi Danki podczas wernisażu mogliśmy się dowiedzieć, że u źródeł jej zainteresowań tematycznych leży przede wszystkim  fascynacja przyrodą, której piękno docenia od najmłodszych lat. Stąd stale przewijające się motywy kwiatów czy owoców, ale i wewnętrzna potrzeba ocalenia tych darów natury od nieuchronnego  przemijania. Malarstwo jest dla niej wielką radością a to, że na dobre weszła na drogę artystycznej twórczości zawdzięcza swojemu jedynemumistrzowi, profesjonalnemu artyście, Zbigniewowi Szymaniukowi.

Licznie zgromadzeni goście wernisażu, doceniając walory artystyczne prezentowanych prac, jak i  niekłamanąpasję Danki, długo składali jej gratulacje. Na pamiątkę tego wydarzenia, warsztaty plastyczne „Alla Prima” podarowały Dance piękny album malarstwa Leona Wyczółkowskiego z  życzeniami dalszych sukcesów w dziedzinie malarstwa.

Mirosława Bogdan

Foto. Stanisław Matuszewski - kliknijpozyczki

Log in