ZESPÓŁ PLASTYCZNY 'PASTELE'

ZESPÓŁ PLASTYCZNY 'PASTELE'

"WAKACJE" - Wystawa klubu "PASTELE"

               
                                                                          


Wystawa malarska „Pasteli” pt. „Wakacje”


W czwartek 13 czerwca, odbył się kolejny wernisaż grupy „Pastele”.Wystawa pt. „Wakacje” zamyka kolejny rok akademicki. Wystawione 42 obrazy doskonale wpasowują się w nadchodzący czas wakacyjnego wypoczynku, zwiedzania nowych pięknych miejsc podczas urlopowych miesięcy. Wykonane w różnych technikach malarskich /olej,akryl,akwarela/, barwne obrazy kuszą do wyjazdów i relaksu. Morze, góry, parki, miasteczka są na wyciągnięcie ręki i zapraszają do miłego spędzania czasu. Wydaje się że wiele osób zostanie zmotywowanych do ciekawych eskapad letnich. W tym gorącym letnim nastroju w otwarciu naszej wystawy towarzyszyło nam wiele osób. Jest to zawsze miła część uroczystości. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i do zobaczenia po wakacjach.

Opr.Lucyna Charydczak

                                                        

Foto. – Stanisław Matuszewski

Wernisaż


Obrazy


PORTRETY, KWIATY
PORTRETY, KWIATY


24 stycznia odbyło się otwarcie wystawy grupy plastycznej „Pastele”.
Tytuł wystawy to „Portrety,kwiaty”. Wystawa stanowi spójną całość, bo portrety osób to przecież twarze, które są tak jakby kwiatami ludzkiej sylwetki.
Oglądając obrazy widzimy różnorodność kształtów, kolorów, zarówno twarzy ludzi, jak i kwiatów.
Wystawa jest barwna, energetyczna i optymistyczna, generuje ciepło szczególnie potrzebne nam w ten zimowy czas. Obrazy wykonano różnymi technikami malarskimi, olejem,akrylem, akwarelą. Te jakże różnorodne prace powstały pod kierunkiem naszej wspaniałej artystki plastyk Katarzyny Filipowicz-Burchart. Dziękujemy Kasiu.
Dziękujemy również wszystkim gościom przybyłym na otwarcie wystawy,przedstawicielom Zarządu ZUTW i innych grup.

Opr.Lucyna Charydczak

                                                                         

Foto. Stanisław Matuszewski

Otwarcie wystawy


Obrazy


Wystawa malarska „Pasteli” pt. „Formy różnorodne”Grupa plastyczna „Pastele”swój rok akademicki zakończyła wernisażem wystawy pt.”Formy różnorodne”. Po raz pierwszy cała grupa zmierzyła się z abstrakcją, a więc z malarstwem gdzie autorzy stosują różne środki wyrazu, dzięki którym„ coś przedstawiają”. Na wystawie zostały pokazane 52 obrazy bardzo różnorodne, kolorowe i przedstawiające indywidualne poszukiwanie form. Każdy obraz jest jak gdyby przynależny do osoby która go malowała i jest wyrazem jej emocji, a można powiedzieć, że jest również specyficzną zabawą kolorem i kształtem.

Nad całością prac podczas ich tworzenia czuwała nasza niezawodna artystyczna dusza,artystka plastyk Katarzyna Filipowicz-Burchart.

Otwarcie wystawy zaszczyciła p. prezes ZUTW Zofia Banaszak, przedstawiciele Zarządu ZUTW, oraz zaproszeni goście. Dziękujemy za obecność i miłe słowa jakie powiedziano podczas otwarcia wystawy.

Obrazy można oglądać w Sali Słonecznej i Łączniku w ZUTW.

Serdecznie zapraszamy.

 

Opr.Lucyna Charydczak

Zdjęcia: Maria Bajorek-Iżykowska

Wernisaż


Wystawione obrazy

WYSTAWA MALARSKA ‘PASTELI’ pt. JESIEŃ


16 listopada 2017 r. w Sali Słonecznej i Łączniku ZUTW została otwarta kolejna wystawa malarska grupy „Pastele”.Ekspozycja składająca się z 50 obrazów o wspólnym tytule „Jesień”,nawiązuje do pięknej,kolorowej pory roku jaką obecnie mamy. Prace zostały wykonane różnymi technikami: olej,akryl,pastele i akwarele, stanowią one piękną, barwną opowieść o jesieni.

Otwarcia wystawy dokonała artystka plastyk p. Katarzyna Filipowicz-Burchart, która jest serdecznym i przyjacielskim przewodnikiem prowadzącym nas po zawiłych ścieżkach sztuki malowania. Otwarcie wystawy zaszczyciła również p.Prezes Zofia Banaszak, oraz przedstawiciele Zarządu.

Wiele ciepłych słów na temat wystawy powiedzieli licznie przybyli goście,jest to bardzo miłe i pozytywnie mobilizujące grupę do dalszej twórczej pracy.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy „Jesień” od 16 listopada do 10 grudnia 2017r.


Opr.Lucyna Charydczak

Zdjęcia: Maria Bronczak&Halina Adamiak

OTWARCIE WYSTAWY MALARSKIEJ


W dniu 16.02.2017 odbył się kolejny wernisaż grupy „Pastele”. Tematem pięćdziesięciu wystawionych obrazów jest „Zima”. Malowanie pór roku wydaje się banalne, ale szczególnie zima ze swoją bielą nie jest taka prosta do pokazania. Obecny na otwarciu wystawy artysta malarz Leopold Kolbiarz zauważył, że obrazy oddają charakter zimy i śnieg przedstawiony na nich zawiera całe spektrum barw i odpowiednie światło, co nie jest proste w malarstwie. Pozytywna ocena wystawy świadczy o tym,że grupa plastyczna prawidłowo rozwija się pod kierunkiem artysty plastyka Katarzyny Filipowicz-Burchart. Wystawę zaszczyciła również pani Prezes Zofia Banaszak, wielu przedstawicieli innych grup malarskich, klubów oraz zaproszeni goście. Z rozmów jakie odbywały się po oficjalnym otwarciu wystawy można wywnioskować, że wystawione obrazy wywołały bardzo pozytywne emocje i podobały się oglądającym.

Zapraszamy do oglądania wystawy w Sali Słonecznej i Łączniku do 9 marca 2017

Lucyna Charydczak

 

Zdjęcia:Teresa Kaczmarek 
Marta Bajorek-Irzykowska
Maria Bronczak

SPACERUJĄC PO ZIELONEJ GÓRZE
6 pażdziernika grupa plastyczna „ Pastele „ pokazała kolejną wystawę 50-ciu obrazów Zielonej Góry.

Otwarcia wystawy dokonałą pani Prezes ZUTW Zofia Banaszak wraz z artystką plastyk Katarzyną

Filipowicz-Burchart prowadzącą „Pastele”. Prace przedstawiają obiekty,detale pokazywane niezbyt często.Obrazy wykonane są różnymi technikami : pastele,olej,akryl,akwarela. Licznie zebrani goście w miły sposób oceniali pokazane prace ,były gratulacje,kwiaty i życzenia dalszych sukcesów.

Zapraszamy do oglądania wystawy do końca października 2016r.

Maria Bronczak

Zdjęcia:

Maria Bronczak

Marta Bajorek-Irzykowska

Lucyna Charydczak


Pastele otwarcie wystawy KOMPOZYCJEW dniu 14.01.2016 odbył się wernisaż grupy plastycznej „Pastele”.Wystawione prace pt.  „Kompozycje” to obrazy martwych natur. Ściany sali Słonecznej i Łącznika zostały rozświetlone kolorowymi obrazami, które wniosły w ten szary zimowy dzień dużo pozytywnej energii. Wystawione obrazy to kompozycje ustawiane podczas zajęć,a więc temat powtarzany wielokrotnie na różnych obrazach,tak samo,a jednak inaczej. Część obrazów to martwe natury malowane według własnych poszukiwań. Wystawę otworzyła p.Prezes ZUTW Zofia Banaszak i p.Katarzyna Filipowicz -Burchart artystka plastyk prowadząca grupę „Pastele” ,które w ciepły sposób wyrażały się o działalności i twórczości grupy. Opiekun  grupy plastycznej Kontrapost  p.Leopold Kolbiarz profesjonalnie i sympatycznie wypowiedział się na temat wystawionych obrazów,doceniając pracę „Pasteli”. Były również gratulacje od przedstawicieli innych warsztatów plastycznych, „Alla Prima”,”Kontrapostu” i „Termopili”. Również wiele miłych słów na temat wystawy i atmosfery panującej w „Pastelach” powiedziała prowadząca „Oksymoron” Basia Konarska.

Zapraszamy bardzo serdecznie Słuchaczy ZUTW do oglądania wystawy w Sali Słonecznej i Łączniku.


                                            Opr.Lucyna Charydczak
zdj. A. Kozak
WYSTAWA JUBILEUSZOWA GRUPY PLASTYCZNEJ „PASTELE”12 listopada 2015 r. odbył się uroczysty wernisaż z okazji 10-lecia działalności grupy plastycznej Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pastele”. Wydarzenie miało miejsce w salonie wystawowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze, w obecności wielu przyjaciół, znajomych i zaproszonych gości. Była to siedemnasta wystawa, na której pokazaliśmy efekty naszej długoletniej, twórczej pracy pod kierunkiem artysty–plastyka Katarzyny Filipowicz–Burchart.

Wystawionych jest ponad 90 obrazów piętnastu autorów, którzy obecnie działają w grupie „Pastele”.
Obrazy wykonane są w różnych technikach: ołówek, pastele, akryl, akwarela, olej. Przedstawiają różnorodne tematy, promieniują kolorem, światłem i radością tworzenia. W otwarciu wystawy wzięło udział wiele zaproszonych gości, także byłych uczestników naszego klubu, którzy odbyli sentymentalną podróż w przeszłość. Było wiele wspomnień, radosnych spotkań.

Atmosferę Jubileuszowej wystawy ukazują fotografie.

Wystawę obrazów grupy „Pastele” można oglądać do 28 listopada 2015 r. w Salonie Wystawowym WiMBP w Zielonej Górze.

Serdecznie zapraszamy.

                                                                                        opr. Lucyna Charydczak
Katalog

Kliknij w obrazek

ZDJĘCIA: BOLESŁAW POLARCZYK


fot. B. POLARCZYK

ZDJĘCIA: ANDRZEJ KOZAK


A. Kozak

pozyczki

Log in