ZESPÓŁ POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ

ZESPÓŁ POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ

PAMIĘTAJMY O ZMARŁYCH

  

Dnia 30.10.2018 r. przedstawiciele Klubu Pomocy Koleżeńskiej zapalili symboliczne znicze na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej. Krótką modlitwą i wspomnieniami uczcili tych, których już nie ma wśród nas. Pamiętajmy o nich!

Zofia Biniewska-Dobrzyńska

Majowe spotkanie Klubu Pomocy KoleżeńskiejMajowe spotkanie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej odbyło się w świątecznej atmosferze. Koleżanka Sabina obchodziła jubileusz 80-lecia. Były życzenia, torty i uściski. Życzenia zdrowia i pomyślności złożyliśmy wczorajszym solenizantkom : Pani prezes Zofii Banaszak i naszej opiekunce z ramienia Zarządu ZUTW Zofii Biniewskiej-Dobrzyńskiej.

Odwiedziła nas koleżanka Halina , która opuściła Zieloną Górę i teraz jest mieszkanką Legnicy.

 

Przygotowała: Elżbieta Szcześniak


Spotkanie z 85-cio latkami18.04. 2018 w sali klubowej UTW odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zespół Pomocy Koleżeńskiej z koleżankami i kolegami, którzy w tym roku skończyli lub skończą 85 lat, a byli to: Białoskórski Stanisław, Głowacka Regina, Krassowski Ryszard, Krause Andrzej, Niedzielski Władysław, Przeźwiecka Maria, Seiler Janina oraz przyjaciel ZUTW Bartkowiak Tadeusz. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zarząd UTW reprezentowały Elżbieta Józefowicz, Bożenna Strączyńska oraz nasza opiekunka Zofia Biniewska- Dobrzyńska,  które jubilatom wręczyły kwiatki i słodkości. Były wspomnienia, śpiewy i recytacje wierszy.

 

Opracowanie i zdjęcia wykonała : Elżbieta Szcześniak

.

SPOTKANIE GWIAZDKOWE KLUBU POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ6 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie gwiazdkowe naszego klubu połączone z Mikołajkami. Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia świąteczno - noworoczne. Wspominaliśmy również naszych podopiecznych oraz opowiadaliśmy o tradycjach wigilijnych w naszych domach.

Gdy rozbłyśnie na choince

światło piękne, wyjątkowe,

gdy zapachnie już makowiec,

słodkie nuty kolędowe….

Ciepłych, rodzinnych,

pachnących choinką

Świąt Bożego Narodzenia

a na Nowy Rok całuski

moc uśmiechu i radości!!!

Wszystkim członkom klubu oraz słuchaczom UTW

życzy

                                                                                                               Zofia Biniewska-Dobrzyńska


Zdjęcia: Zofia DobrzyńskaWSPOMNIENIE ZMARŁYCH

  

W piątek 27 października 2017 r. na Cmentarzu Komunalnym koleżanki z Klubu Pomocy Koleżeńskiej uczciły pamięć naszych członków Z UTW, których już nie ma z nami. Zostały zapalone symboliczne znicze przed głównym krzyżem, krótka modlitwa oraz chwila zadumy podczas czytania wierszy naszych poetów - mojej mamy Romualdy Dobrzyńskiej i Zbigniewa Rajche.

Wiatry i deszcze nie zmyją

wspomnień - jeśli będziemy

je kochać – jak kogoś, kogo wspominamy.

Roma Dobrzyńska 1997

opr. Zofia Biniewska - Dobrzyńska

SPOTKANIE KLUBU POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ


15 maja Klub Pomocy Koleżeńskiej zorganizował spotkanie z członkami naszego UTW , którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie uczęszczać na zajęcia. Podczas spotkania przebiegającego w miłej atmosferze zaproszeni goście wspominali swoje pierwsze miesiące i lata w Zielonej Górze. Zostali również obdarowani kartkami wykonanymi przez byłą słuchaczkę Romkę Dobrzyńską. Życzymy naszym gościom dużo zdrowia i do następnego spotkania.
opr. Zofia Dobrzyńska

Zdjęcia ze spotkania


URODZINY STENI ZAWACKIEJW dniu 8 marca 2017r na spotkaniu Zespołu Pomocy Koleżeńskiej uroczyście obchodziłyśmy Jubileusz 90-tych Urodzin naszej koleżanki Steni Zawackiej. Były życzenia , tradycyjny tort od koleżanek z klubu wykonany przez Elę Szcześniak oraz kwiaty. W miłej atmosferze słuchałyśmy opowieści z życia Szacownej Jubilatki. Sto lat Steniu w zdrowiu i radości !!!!!!!!!!!!!!!
Opr. Zespół Pomocy Koleżeńskiej

Zdjęcia Elżbieta Szcześniakpozyczki

Log in