ZESPÓŁ POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ

ZESPÓŁ POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ

Halina Węglińska obchodzi 99. urodzinyW styczniowy , z lekka mroźny dzień odbyła się w ZUTW uroczystość urodzin naszej najstarszej słuchaczki – Halinki Węglińskiej. Halinka 23 stycznia 2019 roku skończyła 99 lat! Uroczystość zorganizowały koleżanki z KLUBU POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ przy udziale macierzystego Klubu Jubilatki – ATŁASEK. Wspaniały tort, którym częstowały się przybyłe koleżanki i goście upiekła Ela Szcześniak . Pięknie zastawiony stół był jedynie dodatkiem do radosnej, pełnej życzliwości atmosfery spotkania. Z uwagą słuchałyśmy wypowiedzi Halinki , która udzielała szczerego wywiadu o swoim życiu - pełnym zdarzeń szczęśliwych i tragicznych redaktorowi Leszkowi Kalinowskiemu. Na zakończenie tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości zaśpiewałyśmy Czcigodnej Jubilatce:

dzisiaj są Twoje urodziny

Więc przychodzimy do Ciebie tu...

Przyjm od nas skromne te życzenia

które składamy Ci wszyscy wraz.

Niechaj spełnią się Twoje marzenia

Dlatego życzymy Ci 200 lat!”

Jadwiga Korcz-Dziadosz

Na łamach Gazety Lubuskiej ukazał się artykuł Leszka Kalinowskiego - KLIKNIJ

Pełny wywiad Haliny Węglińskiej udzielony redaktorowi Leszkowi Kalinowskiemu - KLIKNIJ

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

PAMIĘTAJMY O ZMARŁYCH

  

Dnia 30.10.2018 r. przedstawiciele Klubu Pomocy Koleżeńskiej zapalili symboliczne znicze na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Wrocławskiej. Krótką modlitwą i wspomnieniami uczcili tych, których już nie ma wśród nas. Pamiętajmy o nich!

Zofia Biniewska-Dobrzyńska

Majowe spotkanie Klubu Pomocy KoleżeńskiejMajowe spotkanie Zespołu Pomocy Koleżeńskiej odbyło się w świątecznej atmosferze. Koleżanka Sabina obchodziła jubileusz 80-lecia. Były życzenia, torty i uściski. Życzenia zdrowia i pomyślności złożyliśmy wczorajszym solenizantkom : Pani prezes Zofii Banaszak i naszej opiekunce z ramienia Zarządu ZUTW Zofii Biniewskiej-Dobrzyńskiej.

Odwiedziła nas koleżanka Halina , która opuściła Zieloną Górę i teraz jest mieszkanką Legnicy.

 

Przygotowała: Elżbieta Szcześniak


Spotkanie z 85-cio latkami18.04. 2018 w sali klubowej UTW odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zespół Pomocy Koleżeńskiej z koleżankami i kolegami, którzy w tym roku skończyli lub skończą 85 lat, a byli to: Białoskórski Stanisław, Głowacka Regina, Krassowski Ryszard, Krause Andrzej, Niedzielski Władysław, Przeźwiecka Maria, Seiler Janina oraz przyjaciel ZUTW Bartkowiak Tadeusz. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Zarząd UTW reprezentowały Elżbieta Józefowicz, Bożenna Strączyńska oraz nasza opiekunka Zofia Biniewska- Dobrzyńska,  które jubilatom wręczyły kwiatki i słodkości. Były wspomnienia, śpiewy i recytacje wierszy.

 

Opracowanie i zdjęcia wykonała : Elżbieta Szcześniak

.

SPOTKANIE GWIAZDKOWE KLUBU POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ6 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie gwiazdkowe naszego klubu połączone z Mikołajkami. Jak co roku złożyliśmy sobie życzenia świąteczno - noworoczne. Wspominaliśmy również naszych podopiecznych oraz opowiadaliśmy o tradycjach wigilijnych w naszych domach.

Gdy rozbłyśnie na choince

światło piękne, wyjątkowe,

gdy zapachnie już makowiec,

słodkie nuty kolędowe….

Ciepłych, rodzinnych,

pachnących choinką

Świąt Bożego Narodzenia

a na Nowy Rok całuski

moc uśmiechu i radości!!!

Wszystkim członkom klubu oraz słuchaczom UTW

życzy

                                                                                                               Zofia Biniewska-Dobrzyńska


Zdjęcia: Zofia DobrzyńskaWSPOMNIENIE ZMARŁYCH

  

W piątek 27 października 2017 r. na Cmentarzu Komunalnym koleżanki z Klubu Pomocy Koleżeńskiej uczciły pamięć naszych członków Z UTW, których już nie ma z nami. Zostały zapalone symboliczne znicze przed głównym krzyżem, krótka modlitwa oraz chwila zadumy podczas czytania wierszy naszych poetów - mojej mamy Romualdy Dobrzyńskiej i Zbigniewa Rajche.

Wiatry i deszcze nie zmyją

wspomnień - jeśli będziemy

je kochać – jak kogoś, kogo wspominamy.

Roma Dobrzyńska 1997

opr. Zofia Biniewska - Dobrzyńska

SPOTKANIE KLUBU POMOCY KOLEŻEŃSKIEJ


15 maja Klub Pomocy Koleżeńskiej zorganizował spotkanie z członkami naszego UTW , którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie uczęszczać na zajęcia. Podczas spotkania przebiegającego w miłej atmosferze zaproszeni goście wspominali swoje pierwsze miesiące i lata w Zielonej Górze. Zostali również obdarowani kartkami wykonanymi przez byłą słuchaczkę Romkę Dobrzyńską. Życzymy naszym gościom dużo zdrowia i do następnego spotkania.
opr. Zofia Dobrzyńska

Zdjęcia ze spotkania


URODZINY STENI ZAWACKIEJW dniu 8 marca 2017r na spotkaniu Zespołu Pomocy Koleżeńskiej uroczyście obchodziłyśmy Jubileusz 90-tych Urodzin naszej koleżanki Steni Zawackiej. Były życzenia , tradycyjny tort od koleżanek z klubu wykonany przez Elę Szcześniak oraz kwiaty. W miłej atmosferze słuchałyśmy opowieści z życia Szacownej Jubilatki. Sto lat Steniu w zdrowiu i radości !!!!!!!!!!!!!!!
Opr. Zespół Pomocy Koleżeńskiej

Zdjęcia Elżbieta Szcześniakpozyczki

Log in