ZESPÓŁ 'ŚPIEWNIK UNIWERSYTECKI'

ZESPÓŁ 'ŚPIEWNIK UNIWERSYTECKI'

Koncert Śpiewnika ZUTW dla nauczycieli


17 maja 2018 r. Śpiewnik Uniwersytecki wystąpił z repertuarem piosenek wiosennych dla  emerytowanych nauczycieli. Soliści i Zespół wykonali dziesięć utworów przeplatanych wierszami jednej z członkiń, Zofii Tumielewicz. Niektóre piosenki śpiewano wspólnie ze słuchaczami, gdyż były one wszystkim znane. Atmosfera spotkania była, jak zwykle bardzo ciepła i przyjazna. Dziękujemy prezesowi Sekcji Emerytów ZNP, Jurkowi Słomie za zaproszenie i baaardzo słodki poczęstunek. Śpiewnik odwdzięczył się Szefowi, wręczając Mu białą różę, symbol wdzięczności i przyjaźni. Do następnego spotkania, drodzy nauczyciele ! 
Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Andrzej Kozak

W ZIMOWYM NASTROJUPo raz pierwszy w 2018 roku, 6 lutego, w odnowionej Sali Dębowej im J. Koniusza, dał koncert Śpiewnik Uniwersytecki. W programie znalazły się utwory o treści zimowej, noworocznej i okołoświątecznej.

Piosenki przeplatane były wierszami naszych uniwersyteckich koleżanek i kolegów, a które recytowali członkowie Śpiewnika (Maria Tyliszczak- Baryła, Jan Stańczyk i Mirka Branicka-Polarczyk, która także wykonała wybrane partie solowe i prowadziła cały koncert.

Śpiewali solo z Zespołem również : Barbara Ciorga – Kwiecień, Grażyna Balcer, Gracjan Grzesiewicz, Stenia Kozak, Wanda Rejman i Eugenia Smolich.

Pierwsza część występu obejmowała piosenki nastrojowe, refleksyjne, by w drugiej przejść do utworów o żywszym tempie i bardziej radosnych.

Koncert zakończył, śpiewany wspólnie z licznie przybyłą publicznością popularny przebój z repertuaru Jerzego Połomskiego pt. „Cała sala śpiewa z nami”.

Imprezie towarzyszyli nasi fotografowie (Andrzej Kozak, Roman Grobarski i Bolesław Polarczyk, zaś akustyką zajmował się Andrzej Josicz.

Występ dedykowany był naszym koleżankom i kolegom, którzy odeszli od nas na zawsze.

Przed Śpiewnikiem teraz praca nad nowym repertuarem o treściach związanych z ...wodą.

Jest wiele piosenek opowiadających np. o deszczu, rzekach, morzach i oceanach. Na pewno znajdziemy coś ciekawego do zaśpiewania w przyszłości.

opr. Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Roman Grobarski


Zdjęcia: Andrzej Kozak


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

ŚPIEWNIK ZUTW W KOMBATANCIEZ repertuarem piosenek zimowych, Śpiewnik ZUTW 30 stycznia 2018 r. wystąpił w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”.

Wykonano 10 utworów o tematyce świąteczno – zimowej mimo braku aury odpowiadającej tej porze roku. Teksty piosenek przybliżały słuchaczom klimat prawdziwych zim, które wielu z nich i nas pamięta.

Po występie Pan Dyrektor w ciepłych słowach podziękował Śpiewnikowi, zaproponował kolejne muzyczne spotkanie w swojej placówce i zaprosił na kawę z ciastkiem.

Słowa podziękowania skierowała do Zespołu także jedna z pensjonariuszek Kombatanta.

Mamy nadzieję wrócić tam ponownie z nowym repertuarem.

Tekst i zdjęcie Mirosawa Branicka-Polarczyk.

Śpiewnik ZUTW z piosenkami zimowymi w Domu Senior-Wigor.


11 stycznia 2017 r. to dzień, w którym Śpiewnik Uniwersytecki kolejny raz gościł w zaprzyjaźnionym Domu Senior-Wigor w Zielonej Górze. Członkowie Zespołu wykonali kilkanaście piosenek o tematyce świąteczno-zimowej. Choć aura zupełnie nie zimowa, to melodyjne utwory opiewające piękno śnieżnej i mroźnej zimy, pozwoliły słuchaczom przywołać w pamięci uroki tej pory roku i niedawno minionych Świąt Bożego Narodzenia. Po koncercie, kierownik Dziennego Domu, pani Wioletta Baziuk, serdecznie podziękowała wykonawcom i zaprosiła na słodki poczęstunek z kawą. Bardzo dziękujemy za przemiłą gościnę i pyszne ciasto oraz wzruszający  wiersz, który odczytała na początku koncertu pani Wiola, a który znalazł się także na pięknie wydrukowanych podziękowaniach dla Śpiewnika ZUTW.
opr. Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Andrzej Kozak


Podziękowanie

KRĘPA ŚWIĄTECZNIE


Śpiewnik Uniwersytecki ZUTW otrzymał piękne podziękowania od p. dyrektor Biblioteki Publicznej, Elżbiety Januszewskiej, filia w Krępie za udział w spotkaniu grup śpiewaczych, prezentujących piosenki zimowe i świąteczne.

Zespół wykonał trzy utwory : „Biały boston”, Święty czas” i „Białe Święta”.

Imprezę uświetniło podsumowanie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Konkurs był przeznaczony dla szkół i przedszkoli.

Zwieńczeniem przedświątecznego spotkania było wspólne zaśpiewanie znanej kolędy „Cicha noc”, tradycyjny słodki poczęstunek, przygotowany przez organizatorów i grupowe zdjęcie przy choince.
Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Andrzej Kozak


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Kompozycje Seweryna Krajewskiego


Śpiewnik ZUTW w dniu 22 X 2017 r. wziął udział w Festiwalu piosenek Seweryna Krajewskiego. Impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiet Wejskich "Raculanka" odbyła się w świetlicy w Raculi.  Wystąpiły także 4 zespoły śpiewacze z Raculi, Łężycy i Starego Kisielina. Śpiewnik Uniwersytecki zadebiutował, wykonując 3 utwory kompozytora: "Barwy jesieni", "Nie jesteś sama", z solistką Grażyną Balcer oraz "Nie spoczniemy". Gospodarze Festiwalu podziękowali  zespołom i zaprosili na kolejne spotkania muzyczne,a fotografowie na zakończenie imprezy, uwiecznili na scenie wszystkich śpiewaków.
Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Andrzej Kozak


Występ Śpiewnika nagrany przez TV Nowa Dzielnica - KLIKNIJ

SREBRNY JUBILEUSZ ŚPIEWNIKA UNIWERSYTECKIEGO18 kwietnia 2017 roku dla Śpiewnika Uniwersyteckiego był dniem szczególnym z racji jubileuszowego koncertu. Zespół występem, zawierającym piosenki z 25-letniego okresu pracy, uświetnił swój srebrny jubileusz. Dodatkowa atrakcją był występ zaproszonej specjalnie na tę uroczystość grupy Teatru Tańca Con Passione, którą kieruje Paweł Matyasik, choreograf, pedagog i tancerz. Imprezę przygotowała i prowadziła Mirka Branicka-Polarczyk, pracująca ze Śpiewnikiem przez ostatnie 10 lat. W koncercie uczestniczyła także Pani Prezes Zofia Banaszak, która przedstawiła sylwetki autorów trzech pierwszych piosenek. Na zakończenie pogratulowała Zespołowi jubileuszu, podziękowała zarówno obecnym członkom Śpiewnika, jak i pierwszej prowadzącej ( wówczas grupy śpiewaczej i umuzykalniającej ), Janinie Głuchowskiej, kolejnym kierowniczkom, Genowefie Biedzie i Stefanii Kozak oraz pierwszym wokalistom i akompaniatorom. 

Mimo niesprzyjającej aury licznie dopisała publiczność, która włączała się do wspólnego śpiewania, a na koniec zgotowała wykonawcom koncertu owacje na stojąco. Życzenia i kwiaty Zespół otrzymał od przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek, które zapraszały Śpiewnik na występy. Przybyła nawet delegacja UTW ze Świebodzina, na czele z szefową Danutą Sobocińską.

Spisali się nasi akustycy oraz fotografowie i filmowcy. Ich prace będzie można oglądać w późniejszym terminie, gdyż wymagają one „obróbki” i selekcji. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w naszym, jubileuszowym koncercie.

Dziękujemy Pani Prezes i Zarządowi ZUTW za wsparcie i zorganizowanie całej imprezy.

Przed Śpiewnikiem Uniwersyteckim wyzwania na kolejne 25 lat, by motto : „Gdzie słyszysz śpiew, tam wchodź. Tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi – ci nigdy nie śpiewają”, wciąż w Zespole było aktualne i by piosenki prezentowane przez jego członków dostarczały wykonawcom i słuchaczom wielu jeszcze radości i wzruszeń.
opr. Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Andrzej Kozak


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Film Grupy Fotograficzno-Filmowej


ŚPIEWNIK U EMERYTOWANYCH NAUCZYCIELIŚwiąteczno – noworoczny cykl występów Śpiewnik ZUTW zakończył koncertem dla Sekcji Emerytów ZNP w dniu 26 stycznia 2017 r.
W programie znalazły się polskie kolędy i pastorałki, przeplatane wierszami naszych koleżanek poetek.
W czasie występu zadebiutował śpiewając, czytając wiersz i przede wszystkim grając na gitarze, Gracjan Grzesiewicz.
Zespół pięknie wykonał swój repertuar, czego dowodem był bardzo życzliwy odbiór przez słuchaczy, a w trakcie wzruszającej piosenki „Kolęda dla nieobecnych”, niektórzy ocierali łzy, słuchając tekstu utworu.
Ostatni utwór „Takie kolędowanie” zaśpiewali wszyscy, nauczyciele i członkowie Śpiewnika.
Prezes Sekcji, Jurek Słoma w bardzo ciepłych słowach podziękował Zespołowi, wręczając jak to robi od lat, „słodkie kwiatki” każdemu śpiewakowi.
Dziękujemy za zaproszenie, z nadzieją na kolejne spotkania.
Dziękujemy także Staszkowi Lewandowskiemu za oprawę akustyczną i Bolowi Polarczykowi za utrwalenie wydarzenia aparatem fotograficznym.

Opr. Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Bolesław Polarczykpozyczki

Log in