ZESPÓŁ 'TEATR TAŃCA 50+'

ZESPÓŁ 'TEATR TAŃCA 50+'

5-lecie TEATRU TAŃCA CON PASSIONE


 
                                            Przetańczone pięć lat

7 kwietnia 2011 roku odbyło się pierwsze spotkanie Teatru Tańca 50+, na którym prezes Zofia Banaszak przedstawiła Pawła Matyasika, a on przedstawił nam swoją koncepcje nowej formy zajęć w ZUTW, a wczoraj w Sali Dębowej miał miejsce koncert z okazji jubileuszu pięciolecia.

Koncert poprowadziła Barbara Konarska, która krótko opowiedziała nam o znaczeniu tańca w kulturze i religii i zapoznała z genezą Jubilata.

Następnie obejrzeliśmy film pokazujący fragmenty wszystkich naszych występów i wysłuchaliśmy Pawła, który mówił o nas, o pracy z zespołem , podzielił się  swoimi refleksjami i przemyśleniami dotyczącymi pracy z nami.

Nasz jubileuszów uświetniły występy dwóch zespołów „Śpiewnika Uniwersyteckiego” pod kierownictwem Mirosławy Branickiej-Polarczyk i „Akolady” pod kierownictwem Aleksandry Matusiak. Z prawdziwą radością i przyjemnością wysłuchaliśmy koncertu najpierw trzech a potem pięciu piosenek w wykonaniu naszych koleżanek i kolegów. Chwilami śpiewała z nimi cała sala.

Na koncercie jubileuszowym nie mogło zabraknąć naszych występów. Zatańczyliśmy dwa tańce „Szpitalną moc” do muzyki Bee Gees i melodii z filmu „Tabor wędruje do nieba” kompozycji Jewgienija Dogi i „Teraz albo nigdy” do piosenek Elvisa Presleya”.

Zarówno występy zespołów śpiewających jaki nasze tańce spotkały się z żywiołowym aplauzem publiczności. W przerwach Basia recytowała wiersze o tańcu Joanny Szczepaniak, Ady Witkowskiej i mój. Na końcu były kwiaty i podziękowania , szczególnie gorące dla Pawła i dla wszystkich, który przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia imprezy.

 

                                                            Ewa Kwaśniewicz

Foto. Stanisław MatuszewskiFoto. Bolesław Polarczyk

 


pozyczki

Log in