KABARET 'MONTE VERDE'

KABARET 'MONTE VERDE'

Monte Verde w Gościmiu


Dzięki uprzejmości p. Ewy Bosy, która wcześniej poznała wokalno-aktorskie zdolności szefa kabaretu Monte Verde, zespół mógł wystąpić z programem o zdrowiu w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym im prof. W. Degi w Gościmiu dla uczestników turnusu. Wszystkie numery nawiązywały oczywiście do problemów związanych z kontaktami pacjentów ze służbą zdrowia. Opowiadano więc i śpiewano o wizytach u lekarzy, pobytach w szpitalu i w sanatorium, a także o skutkach przebytych kuracji.Teksty, piosenki i anegdoty były na tyle zabawne, iż kuracjusze bawili się znakomicie , a kabaret otrzymał ofertę ponownego występu. Dziękujemy za wspaniałą gościnę i zaproszenie.

Napisała Mirosława Branicka-Polarczyk.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

KABARET „MONTE VERDE” w Głogowie


1 kwietnia 2019 roku, choć to był
prima aprilis, kabaret „MONTE VERDE” Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, całkiem serio gościł w Głogowie. Na zaproszenie p. prezes GUTW Danuty Gross wystąpiliśmy w tamtejszym Domu Kultury. Przygotowaliśmy popremierowy program jubileuszowy „To nam w duszy gra”.

Głogowski Dom Kultury to miejsce z dużą widownią, sceną i piękną garderobą. I tam właśnie przy dźwiękach gitary naszego kierownika Zespołu Gracjana Grzesiewicza przygotowywaliśmy się do występu. Janka Skrynkowska pracowicie nas upiększała, koleżanki z zespołu stroiły się estradowo, panowie rozweselali wszystkich a Mirka Branicka- Polarczyk zdążyła nawet powtórzyć z nami zbiorówki ! W tym też czasie był wywiad dla głogowskiej telewizji – udzieliła go pisząca te słowa. Wyjaśniłam, dlaczego warto bawić się w kabaret, jak powstał, rozwijał się i jak na co dzień funkcjonuje nasze „MONTE VERDE” i oczywiście zachęcałam do stworzenia takiego zespołu w głogowskim UTW. Lokalna telewizja nagrywała też fragment występu.

Punktualnie o godz. 16.oo rozpoczął się nasz program. Czuliśmy, że od początku podobał się widzom, były gromkie oklaski, wspólne śpiewy no i bis piosenki „Kasa za bobasa”. Swobodna, pogodna atmosfera trwała także na późniejszym spotkaniu w siedzibie GUTW. Były smakowite kanapki, pyszne ciasta i ciekawe rozmowy.

P. prezes Danuta Gross jeszcze na scenie podziękowała nam pięknymi kwiatami i zapewniła o kolejnych spotkaniach. My również dziękowaliśmy kwiatami za niezwykle życzliwą atmosferę, która tradycyjnie już panuje w gościnnym Głogowie.

 

Do zobaczenia !

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Krystyna Jaworska


Zdjęcia: Aleksandra Dittrich


JUBILEUSZ 25-LECIA KABARETU "MONTE VERDE"4 lutego 2019 r. Lubuski Teatr pękał w szwach, w ruch poszły dostawki, a to wszystko za sprawą wielkiej uroczystości, jaką był jubileuszowy program naszego kabaretu "Monte Verde" pt. "TO NAM W DUSZY GRA". Kabaret, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, od lat reprezentował ZUTW na Juwenaliach III Wieku w Warszawie, zdobywając tam zawsze czołowe miejsca, obchodzi w tym roku akademickim swoje 25-lecie.
Kierownikiem "Monte Verde" jest Gracjan Grzesiewicz, a utalentowanych artystycznie członków kabaretu prowadzi aktorka naszego teatru Elżbieta Donimirska. To Ona wyreżyserowała program, który mieliśmy przyjemność obejrzeć w poniedziałkowe popołudnie.
Scenariusz przygotowała - Bożena Rudkiewiczsłuchaczka ZUTW, od dawna występująca w kabarecie. Opracowania muzyczne i akompaniament to muzycznie utalentowana Mirosława Branicka-Polarczyk, też nasza słuchaczka.
  

Ludzie, ludzie, jak ten czas leci to nie do wiary aż, dziś obchodzi swoje ćwierćwiecze Monte Verde nasz”- tą piosenką rozpoczęli nasi artyści swój jubileuszowy program, na który, jak objaśniła mi Bożena Rudkiewicz - autorka scenariusza - złożyły się utwory muzyczne i słowne z wielu poprzednich występów. Były one nagradzane na warszawskich Juvenaliach III Wieku i innych przeglądach. Zawierają treści dotyczące bliskich nam problemów zdrowotnych, miłosnych! Po prostu ludzkich. Z uśmiechem traktujemy  perypetie damskomęskie i sprawy życia codziennego - powiedziała autorka scenariusza.
  
To wspaniałe móc mieć do siebie dystans, który pozwoli śmiać się ze swoich wad i zalet, obracać w żart to, co nam dolega, z czym się zmagamy. Poczucie humoru to wspaniała zaleta. Mają ją nasi artyści kabaretowi i, jak zaobserwowałam, mieli ją ci, co zapełnili w poniedziałkowe popołudnie Lubuski Teatr. Przez dwie godziny bawił nas kabaret "Monte Verde", a śmiechom i brawom nie było końca.
Zabawne teksty o ostatniej dziewicy, o mężusiu, który wybacza, o chrapiącym mężu, o gumowym pasie, o młodej wdowie, konkursie chopinowskim, o tym, jak ona przytyła, czy o pożegnaniu przyjemności, o biurze matrymonialnym, o "bocznej uliczce" i wiele innych...to z jednej strony zabawa i śmiech, a z drugiej morał, który zmuszał do przemyśleń.
  
Kabaretowi "Monte Verde" serdecznie pogratulowała i podziękowała dumna z zespołu p. prezes Zofia Banaszak. Bo jak tu nie być dumną, gdy ma się w prowadzonym przez siebie uniwersytecie dla seniorów taką perełkę, jak obchodzący 25-lecie kabaret. Mnóstwo podziękowań otrzymała prowadząca kabaretowych artystów aktorka Elżbieta Donimirska, która też była zadowolona ze swoich podopiecznych.
Kosz 25 róż i podziękowania były również od Prezydenta Miasta Janusza Kubickiego, który docenia wkład ZUTW w promocję Zielonej Góry. W Jego imieniu podziękowania przekazał Zygmunt Stabrowski.
     
Od Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, czyli od nas, świętujący kabareciarze otrzymali okazały z okolicznościowym napisem tort.
  
Dziękujemy dyrektorowi Lubuskiego Teatru Robertowi Czechowskiemu za życzliwość i udostępnienie teatru. Dziękujemy pracownikom teatru za pomoc przy organizacji całej imprezy.

O urodę występujących, fryzury i makijaże, dbały Janina Skrynkowska i Ewa Puczko.
  

Całą imprezę rejestrowali filmując i fotografując słuchacze Grupy Fotograficzno-Filmowej "Kwadrat". Plakat jest autorstwa Bolesława Polarczyka.


List gratulacyjny od Prezydenta Zielonej Góry
Janusza Kubickiego


Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek


Wideorelacja: Krzysztof Subocz


Monte Verde w Grymasie6 kwietnia na zaproszenie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Kisielin“ gościliśmy w klubie Grymas z programem „Życie podróżą jest“.

Program nasz był nieco zmodyfikowany, ponieważ występowało tylko 6 osób. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna a publiczność żywo reagowała na nasz program. Bawiliśmy więc na nowo naszymi skeczami, piosenkami, tekstami a szef – Gracjan ubarwił to wszystko świetnymi dowcipami – było więc śpiewnie, wesoło a na koniec także tanecznie. Smakowity poczęstunek dopełnił dobre wrażenia z klubu „Grymas”.

Prezes Jerzy Biczyk obiecał, że nie będzie to ostatnie nasze spotkanie w SM Kisielin.

Dziękujemy i trzymamy za słowo!

 Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Mirosława Branicka-Polarczyk

Marzec 2018 w Monte VerdePo udanej, teatralnej premierze programu „Życie podróżą jest” 15 .01.i krótkim odpoczynku przyszedł pracowity marzec. 5. 03. przedstawiliśmy nasz program w Hydrozagadce. Dedykowany był p. Agacie Miedzińskiej – szefowej Zok-u. Pani. Agata nie mogła wtedy na nim być, ale godnie zastąpili Ją pracownicy, którzy bardzo życzliwie nam pomagali i towarzyszyli w ciągu całego występu.

Jak powiedziała p. prezes Zofia Banaszak, nawet, jak ogląda się ten program kolejny raz, można się szczerze uśmiać i zauważyć nowe, ciekawe akcenty. Publiczność w Hydrozagadce nagrodziła nas gromkimi oklaskami – a to dowodzi, że program podobał się.

9 marca na zaproszenie kierowniczki Ośrodka Kultury w Czerwieńsku zaprezentowaliśmy „Życie podróżą jest” licznie zgromadzonym paniom z okazji Dnia Kobiet. Jak nas poinformowano, zaproszenia na występ rozeszły się w ciągu 3 godzin. W Czerwieńsku gościliśmy drugi raz i zawsze jest tam bardzo radosna atmosfera. Bawiliśmy się wspólnie ze słuchaczami a ich śpiewy i oklaski w czasie naszego występu świadczą, że „Życie podróżą jest” stało się wspólną podróżą w świat piosenek i żartów.

Smakowity poczęstunek z lampką szampana i kwiaty dla członkiń zespołu dopełniły miłe przeżycia z Czerwieńska.

W marcu również przeżyliśmy inne, radosne wydarzenie: nasza opiekunka, aktorka Elżbieta Donimirska na XX Festiwalu „Oblicza Teatru” w Polkowicach otrzymała nagrodę publiczności za rolę drugoplanową w spektaklu „Gdy przyjdzie sen – tragedia miłosna”.

Bietko!!! GRATULUJEMY!

 

 

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Małgorzata Kluj - Czerwieńsk

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST... - PREMIERA 15.01.18O tym, że życie podróżą jest przekonywał nas 15 stycznia ze sceny Lubuskiego Teatru nasz kabaret "Monte Verde". My, oglądający spektakl, przekonaliśmy się, że ta podróż z aktorami - amatorami, którzy sławią nasz uniwersytet nie tylko w Zielonej Gorze, może być ciekawa i wesoła. Duża scena teatru, wspaniała dekoracja i czuwająca p. reżyser Elżbieta Donimirska - profesjonalna aktorka naszego teatru i Teatru Polskiego w Szczecinie. No i co ważne, cała widownia była zajęta. Wszystko to sprawiło, że grający czuli się, jak ryby w wodzie, za co publiczność nagradzała każdy wykonany numer gromkimi brawami.
  

Bożena Rudkiewicz, jedna z długoletnich członkiń kabaretu, ciesząca nas świetnym wykonaniem różnych kabaretowych scen i dobrymi tekstami powiedziała:
Do premiery „Życie podróżą jest” przygotowywaliśmy się dość długo. Niektóre teksty przysłał nam poprzedni opiekun artystyczny koła - aktor Tomasz Karasiński, był wtedy w warszawskim szpitalu. Niestety, tego programu już z nami nie zrealizował. Opieką artystyczną otoczył nas dyrektor teatru Robert Czechowski i wspólnie z p. prezes Z. Banaszak zaproponowali, by pracowała z nami Elżbieta Donimirska  -  aktorka teatru w Szczecinie i Zielonej Górze. Ku naszej radości – przyjęła propozycję i pracujemy razem!!!

Wyreżyserowała ten program do przygotowanego wcześniej scenariusza autorstwa Bożeny Rudkiewicz,(nieco go modyfikując) a oprawą muzyczną – jak zawsze - zajęła się Mirka Branicka-Polarczyk . E. Donimirska zaproponowała, by była to kolej, my w podróży – pasażerowie z różnymi problemami.

Program zadedykowaliśmy zmarłemu w 2015r. Tomkowi Karasińskiemu, który 16 lat był opiekunem naszego zespołu.
  

Pani prezes Zofia Banaszak dziękując wykonawcom programu "Zycie podróżą jest" i pani reżyser, podziękowała szczególnie ciepło dyrektorowi Lubuskiego Teatru Robertowi Czechowskiemu, bez życzliwości którego ta premiera nie mogłaby się odbyć tam, gdzie się odbyła, co nadało jej większą rangę, a obejrzeć nie mogłoby jednorazowo tyle osób.
  

W programie kabaretowym "Życie podrożą jest" wystąpili: Mirosława Branicka-Polarczyk, Ewa Żółciak, Bożena Rudkiewicz, Gracjan Grzesiewicz, Danuta Kuleszyńska, Maria Kuleszyńska - Kozak, Nina Masternak, Irena Marciszonek, Ryszard Krassowski, Eugeniusz Czerwiński, Jadwiga Strzelecka, Nina Kubiak, Teresa Kurowska, Witold Hański, Katarzyna Jarosz-Rabiej, Alicja Kołodko i Halina Sławińska. O makijaż naszych artystów dbały: Ewa Puczko i Janina Skrynkowska.

Zarejestrowaniem tego ważnego wydarzenia zajęła się grupa fotograficzno - filmowa "Kwadrat". Pod kierunkiem Bolesława Polarczyka fotografowali i filmowali: Krystyna Filmanowicz, Janina Komorowska, Bogumiła Hyla-Dąbek, Roman Grobarski i Kazimierz Błaszyński.
                                                                               Dziękujemy!

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Janina Komorowska


Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek i Wilhelm DąbekMikołaj 2017 w Monte VerdeJak dobry, wieloletni obyczaj każe w zespole kabaretowym Monte Verde odbyło się mikołajowe, przedświąteczne spotkanie. Tym razem nieco odmiennie – bo w sali Stańczyka Lubuskiego Teatru. Przy odświętnie udekorowanych stołach i również odświętnie! wystrojonych członkach zespołu, spotkaliśmy się 18 grudnia, by obdzielić się prezentami, pokolędować, podegustować i popróbować (nowego programu)! Nie zabrakło naszej wspaniałej opiekunki, reżyserki Elżbiety Donimirskiej, zaszczycili nas też swoją obecnością: dyrektor teatru Robert Czechowski i p. prezes UTW Zofia Banaszak. Dzień był szczególny, bo nasz kierownik Gracjan Grzesiewicz miał akurat imieniny. Były więc życzenia, toasty, sto lat i w ogóle było miło, smakowicie i świątecznie!

Mikołaju do zobaczenia za rok!!!

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST...Kabaret Monte Verde, działający przy ZUTW, finiszuje przed premierą kolejnego spektaklu. Występ planowany jest na 15 stycznia 2018 r. na Dużej Scenie Teatru Lubuskiego.

Słuchacze Uniwersytetu intensywnie „trenują” pod kierunkiem znakomitej aktorki LT, Elżbiety Donimirskiej.

Scenariusz kabaretu przygotowała, jak zwykle Bożena Rudkiewicz, zaś opracowanie muzyczne leży w gestii Mirki Branickiej- Polarczyk.

Tytuł spektaklu : „Życie podróżą jest ...”

Do tekstu dołączamy zdjęcia i filmik z próby w Teatrze, autorstwa Bolka Polarczyka.

Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Bolesław Polarczykpozyczki

Log in