ZESPÓŁ TEATRALNY 'MONTE VERDE'

ZESPÓŁ TEATRALNY 'MONTE VERDE'

Mikołaj 2017 w Monte VerdeJak dobry, wieloletni obyczaj każe w zespole kabaretowym Monte Verde odbyło się mikołajowe, przedświąteczne spotkanie. Tym razem nieco odmiennie – bo w sali Stańczyka Lubuskiego Teatru. Przy odświętnie udekorowanych stołach i również odświętnie! wystrojonych członkach zespołu, spotkaliśmy się 18 grudnia, by obdzielić się prezentami, pokolędować, podegustować i popróbować (nowego programu)! Nie zabrakło naszej wspaniałej opiekunki, reżyserki Elżbiety Donimirskiej, zaszczycili nas też swoją obecnością: dyrektor teatru Robert Czechowski i p. prezes UTW Zofia Banaszak. Dzień był szczególny, bo nasz kierownik Gracjan Grzesiewicz miał akurat imieniny. Były więc życzenia, toasty, sto lat i w ogóle było miło, smakowicie i świątecznie!

Mikołaju do zobaczenia za rok!!!

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki

ŻYCIE PODRÓŻĄ JEST...Kabaret Monte Verde, działający przy ZUTW, finiszuje przed premierą kolejnego spektaklu. Występ planowany jest na 15 stycznia 2018 r. na Dużej Scenie Teatru Lubuskiego.

Słuchacze Uniwersytetu intensywnie „trenują” pod kierunkiem znakomitej aktorki LT, Elżbiety Donimirskiej.

Scenariusz kabaretu przygotowała, jak zwykle Bożena Rudkiewicz, zaś opracowanie muzyczne leży w gestii Mirki Branickiej- Polarczyk.

Tytuł spektaklu : „Życie podróżą jest ...”

Do tekstu dołączamy zdjęcia i filmik z próby w Teatrze, autorstwa Bolka Polarczyka.

Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


Listopad 2017 w Monte VerdePracowicie minął listopad w zespole kabaretowym Monte Verde. Bardzo intensywne są próby pod okiem aktorki Elżbiety Donimirskiej, były też wyjazdy do Sulechowa i Nietkowa.

Sulechowska biblioteka przygotowała program dla seniorów. W tamtejszym zborze 22 listopada wystąpił nasz kabaret z programem „Prysły zmysły” oraz sulechowski kabaret „Retro” z „Tragediami małżeńskimi”. Po okazjonalnych życzeniach burmistrza Sulechowa Ignacego Odważnego i pani dyrektor biblioteki Teresy Zawalnej, rozpoczął się program kabaretowy.

Publiczność dopisała, oba występy były gromko oklaskiwane a co warto zaznaczyć: w obu wystąpił nasz kolega Roman Czarnecki - jest on także członkiem (jako jedyny mężczyzna) kabaretu z Sulechowa. Spotkanie obu kabaretów w bibliotece przy kawie i słodkościach było miłym dopełnieniem występu w Sulechowie.

 

24 listopada na zaproszenie p. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury z Czerwieńska Jolanty Matuszkiewicz wystąpiliśmy w Nietkowie. I tu było spotkanie seniorów. W pięknie odnowionym domu kultury po życzeniach p. sołtys Haliny Kaźmierczak, zaprezentował się dziecięcy zespół muzyczny z Nietkowa „Rezonans”. Ciekawe stroje dziewcząt (chłopiec – gitarzysta był tylko jeden) i pięknie zaprezentowane utwory muzyczne bardzo przypadły do gustu licznie zgromadzonej publiczności.

Nasz występ z utworami pogodnymi i dowcipnymi przerywany był oklaskami i wspólnym śpiewem. Potem zaśpiewały „Nietkowianki” – zgranie zespołu i temperament wykonawczyń to niewątpliwie atuty tego znanego już w województwie zespołu. A „Malinki” – zespół wokalny z Czerwieńska wzbogacony męskimi głosami, porwał do śpiewu całą salę.

Dodam, że spotkanie odbywało się przy zastawionych stołach a domowe, pyszne wypieki kusiły nas cały czas.

P. dyr. Matuszkiewicz gratulujemy udanej imprezy, my też bawiliśmy się tam doskonale!!!

 

 

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: www.nietków.pl - KLIKNIJ

„Prysły zmysły” w Bojadłach20 października 2017r zespół kabaretowy Monte Verde wraz z członkami klubu Fotooko udał się na obchody „gminnego Dnia Seniora” w Bojadłach. Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Kultury oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – koło nr 5 w Bojadłach.

Zespół Monte Verde wystąpił z nowym programem „Prysły zmysły”. Jako, że w Bojadłach gościliśmy już dwukrotnie i wiemy, że przyjęcie jest zawsze życzliwe, szczególnie starannie przygotowaliśmy nasz program. Zadebiutował {z pełnym powodzeniem) jako nowy kierownik - Gracjan Grzesiewicz i Janek Stańczyk – nowy członek zespołu.

Serdeczne przyjęcie programu przez widownię było dla nas najlepszą nagrodą. Także zakulisowe, prywatne rozmowy potwierdziły, że występ bardzo się podobał.

Dodam, że obecność członków koła fotograficznego, ich spontaniczne zachowanie i gromki aplauz jest dla nas wielkim, radosnym przeżyciem i na pewno dodaje nam skrzydeł na scenie.

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Monte Verde u AmazonekPracowity marzec zespół Monte Verde zakończył występem u Amazonek. I tu przedstawiliśmy program „Dzieje grzechów”. Był on jednak nieco okrojony ze względu na nieobecność kilku członków zespołu.

Licznie zgromadzone panie, wśród, których były nasze koleżanki i znajome, bardzo życzliwie nas przyjęły. Ich spontaniczna reakcja, śmiech i oklaski były dla nas najlepszą nagrodą.

Żegnaliśmy Amazonki obdarowani pamiątkowymi plecaczkami i z zaproszeniem na kolejne spotkania.

Obiecujemy, że u gościnnych Amazonek na pewno jeszcze wystąpimy z kolejnym, pogodnym programem.

opr. Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Roman Czarnecki

"Dzieje Grzechu" w Czerwieńsku10 marca na zaproszenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Czerwieńsku wystąpiliśmy tam z okazji Dnia Kobiet. Program nasz poprzedziły okazjonalne przemówienia i występ chóru tamtejszego Ośrodka. W imprezie uczestniczyło 120 osób a jak powiedziała p. dyrektor Jolanta Matuszkiewicz zaproszenia rozeszły się w 4 godziny.. I tu pokazaliśmy „Dzieje grzechów” wzbogacone o niektóre numery z poprzednich programów.

Tak żywiołowej i rozbawionej publiczności dawno nie mieliśmy więc i nasza radość z występu była ogromna.

Do zobaczenia za rok - tak p. dyrektor i oglądające nas panie - żegnały nasz kabaret.

A więc: do zobaczenia w Czerwieńsku!!!

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Andrzej Kozak


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Monte Verde w WitnicyBardzo starannie przygotowywaliśmy się do występu w Witnicy ( 9 III). Jechaliśmy tam pierwszy raz więc chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Do programu „Dzieje grzechów” dołączyliśmy inne dowcipne i zabawne numery z poprzednich naszych występów. Wygodny autokar dowiózł nas szczęśliwie do Witnicy, gdzie czekała na nas p. prezes tamtejszego UTW – Ewa Janowicz. Występ nasz odbywał się w elegancko przygotowanej sali Regionalnego Centrum Ratownictwa. Publiczność ( 180 osób) zapełniła miejsca a organizatorzy niestety nie mogli pomieścić wszystkich chętnych. Po powitaniach i krótkich przemówieniach p. prezes E. Janowicz i naszego kierownika R. Czarneckiego rozpoczął się program kabaretowy. Tak się złożyło, że oprócz Ewy Żółciak, wystąpili wszyscy członkowie „Monte Verde”. Zadebiutował – udanie!- Gracjan Grzesiewicz!

Panie, bo one w większości były odbiorcami programu, bardzo emocjonalnie reagowały na nasz występ a my, słysząc ich śmiechy i oklaski czuliśmy, że program przypadł do gustu witnickiej publiczności.

Na zakończenie panowie wręczyli nam tulipany i piękne stroiki – gniazdka z bajkowymi ptaszkami. Były to dzieła jednej z członkiń WUTW.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Przyjaciół Witnicy i WUTW za wspaniałą atmosferę spotkania a dodam, że skończyło się smakowitym poczęstunkiem i tańcami, do których przygrywał…akordeonista…!!!

Bożena Rudkiewicz

Zdjęcia: Krzysztof Subocz


Relacja filmowa


pozyczki

Log in