ZESPÓŁ 'ŻYJMY ZDROWIEJ'

ZESPÓŁ 'ŻYJMY ZDROWIEJ'

ZADBANE DŁONIE I STOPY


ZADBANE DŁONIE I STOPY
 - nasza skóra,zdrowa,zadbana,jędrna,gładka - słowem,gotowa na spotkanie z wiosną.
Aby taka była,potrzebuje prostych, ale systematycznych działań pielęgnacyjnych.Wybierając się na wiosenny spacer,
bądź pewna,że z dobrodziejstw świata korzystasz bezpiecznie.Sięgnij po sprawdzone kosmetyki. Zacznij już dziś,a gdy nadejdzie lato i ciepłe dni, bez wahania odkryjesz ręce i stopy,odkryjesz swoją skórę.
Pani Magdalena Kozłowska i pani Monika Lucerek,dermokonsultantki z firmy ZikoDermo w Zielonej Górze,spotkały się ze słuchaczkami ZUTW 24 kwietnia 2018 r. po raz czwarty.Interesująca pogadanka o zdrowej skórze, najlepszych dla zdrowia i urody kosmetykach.Spotkanie wzbudziło ożywioną dyskusję.
Dziękujemy serdecznie.
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa 
Jadwiga Jarowicz

.

Po zdrowie do Truskawca „Po zdrowie i urodę do Truskawca” - pod takim tytułem odbyło się w miniony wtorek spotkanie, na którym Jadwiga Korcz-Dziadosz dzieliła się z obecnymi własnymi doświadczenia z marcowego pobytu w Truskawcu . W programie spotkania po krótkim wprowadzeniu przez prof. Stanisława Nicieję w formie fragmentu jego filmu „ Truskawiec – polska kolchida”o historii i przedwojennych czasach uzdrowiska – prelegentka drobiazgowo zapoznała zebranych o szerokich możliwościach leczniczych tego miejsca. Omówione zostały również bardzo dobre warunki bytowe w wyremontowanym sanatorium „Szachtar” oraz wyżywienie. Bezsporne walory lecznicze wód mineralnych Truskawca z „Naftusią” na czele, wiele możliwości diagnostyki lekarskiej, dziesiątki zabiegów leczniczych w tym unikalny ozokeryt oraz inne zabiegi fizjoterapeutyczne stawiają to uzdrowisko w pierwszym rzędzie uzdrowisk europejskich. Zapraszamy zatem do wspólnego wyjazdu już w sierpniu br.. - zapisy i informacje w sekretariacie ZUTW.

Zespół "Żyjmy Zdrowiej".
Halina Sawa
Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz

Jak zmieniają się stopy z wiekiem?" Jak zmieniają  się stopy z wiekiem? "  - taki wykład w dniu 10.04.2018r. w Sali Słonecznej ZUTW przeprowadziła mgr Aleksandra Lemanik - specjalista podolog, prowadząca w Zielonej Górze gabinet podologiczny "ZDROWE STOPY".
Było to drugie takie spotkanie zorganizowane przez Zespół Żyjmy Zdrowiej na prośbę naszych słuchaczy.
Faktem jest, że stopy zmieniają  się z wiekiem, ale zwiększają się też dolegliwości w ich obrębie. Pani podolog omawiała jakie dolegliwości występują najczęściej, jakie są przyczyny ich powstawania oraz jakie są sposoby leczenia. Uzmysłowiła nam, jak ważna jest wczesna profilaktyka, a także dobór odpowiedniej metody terapii i leczenia. Każdy człowiek jest inny i do każdego podolog podchodzi indywidualnie, czyli dla każdego będą inne wskazówki co do właściwej pielęgnacji stóp.
Wykład przeprowadzony bardzo profesjonalnie wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy.
Serdecznie dziękujemy.
 
Pamiętajmy - warto dbać o stopy !
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Roman Grobarski

Osteopatia - holistyczne spojrzenie na ciało i zdrowie oraz skuteczna alternatywa na ból


13.03.2018r. w Sali Słonecznej na zaproszenie Zespołu Żyjmy Zdrowiej osteopata i fizjoterapeuta Marco Di Dio z Centrum Medycznego MARIMED w Zielonej Górze przeprowadził wykład zatytułowany: "Osteopatia - holistyczne spojrzenie na ciało i zdrowie oraz skuteczna alternatywa na ból"
Dowiedzieliśmy się co to jest osteopatia, czym się zajmuje i w czym może nam pomóc. Na podstawie wielu przykładów wykładowca omawiał jak wyglądają zabiegi osteopatyczne, jaka jest idea terapii oraz kiedy szukać pomocy osteopaty.
Wykład był bardzo ciekawy,słuchacze zadawali wiele pytań, otrzymując na każde z nich  wyczerpujące odpowiedzi.
 
Serdecznie dziękujemy.
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz

ZIOŁA, WITAMINY, MIKROELEMENTYJak naturalnie wspomagać organizm stosując zioła, witaminy i mikroelementy - wyjaśniała pani Brygida Janowska specjalista ds. ziołolecznictwa i suplementacji w toku wykładu w dniu 13 lutego b.r., zorganizowanego przez Zespół Żyjmy Zdrowiej w Sali Słonecznej naszego uniwersytetu.
Liczna grupa uczestników spotkania skorzystała z badania na zawartość w organizmie mikroelementów, witamin oraz zakwaszenia.
 
Dziękujemy za bardzo ciekawy wykład i możliwość badania.
 
 
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz
.

Lekarz partnerem pacjenta w leczeniu onkologicznym "Lekarz partnerem pacjenta w leczeniu onkologicznym" to  temat wykładu wygłoszonego przez dr n. med. Różę Poźniak- Balicką w dniu 30 stycznia 2018 r. w sali wykładowej WiMBP w Zielonej Górze,zorganizowanego przez Zespół Żyjmy Zdrowiej. Na podstawie przykładów pani doktor omówiła jak trudna i ważna dla obu stron jest komunikacja lekarza z pacjentem onkologicznym. Szczegółowo wskazywała na co zwraca uwagę pacjent podczas wizyty u lekarza oraz co powinien zrobić lekarz podczas wizyty. Podkreślała, że najważniejsza jest współpraca pomiędzy lekarzem a pacjentem. Przekazywane przez lekarza informacje pacjentowi powinny ułatwić odnalezienie się w bardzo trudnej dla niego sytuacji i pomóc mu w podjęciu decyzji o toku leczenia. Efektywna komunikacja między lekarzem a pacjentem jest niezwykle istotna dla całego procesu terapii.
Pani doktor bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na zadawane pytania przez uczestników spotkania. Dowiedzieliśmy się jak jest zorganizowany oddział radioterapii, jak działa, jakie jest jego wyposażenie w zakresie niezbędnych aparatów i urządzeń, a także jakie są sposoby postępowania z pacjentem poddanym radioterapii.
Wykład był bardzo ciekawy i wzbudził duże zainteresowanie licznie zgromadzonych słuchaczy naszego uniwersytetu.
 
Serdecznie dziękujemy pani doktor i wszystkim słuchaczom.
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

KOPERTA ŻYCIALekarz med. Robert Górski ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze w dniu 16.01.2018r. w sali wykładowej WiMBP w Zielonej Górze zaprezentował i przekazał słuchaczom naszego uniwersytetu Koperty Życia, o których mówił w toku swojego wykładu w dniu 17.10.2017r.
 
Szczegółowo wyjaśnił w jaki sposób Kopertę Życia wypełniać oraz jak i gdzie ją przechowywać. Podkreślił, że w stanie nagłego pogorszenia stanu zdrowia informacje zawarte w Kopercie Życia mogą okazać się niezbędne do rozpoczęcia właściwego leczenia, a może i uratowania życia.
 
Doktorowi serdecznie dziękujemy!
 
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz

Rehabilitacja neuropsychologiczna w zaburzeniach pamięciW sali Klubowej 13 grudnia 2017 r. wysłuchaliśmy wykładu nt. wybranych zagadnień 
rehabilitacji neuropsychologicznej w zaburzeniach pamięci i innych zespołów otępiennych.
Pani mgr Katarzyna Kot-Bryćko - psycholog terapeuta uświadomiła słuchaczom, że terapia zaburzeń poznawczych jest uznaną metodą, która daje szansę na spowolnienie skutków chorób otępiennych oraz pozwala na poprawę pamięci. Specjalistyczna neuropsychologiczna diagnostyka i ocena neurologiczna umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia. Zaburzenia funkcji poznawczych dotykają pacjentów z łagodnymi zaburzeniami pamięci we wczesnej 
i umiarkowanej fazie choroby alzheimera i innych zespołów otępiennych, choroby parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz po udarze mózgu.
Wykład niezwykle interesujący. Przygotowany starannie. Duża wiedza pani psycholog w tym zakresie i umiejętnie przekazana. Temat zainteresował słuchaczy, świadczyła o tym duża frekwencja na wykładzie. Pani psycholog mgr Katarzynie Kot-Bryćko serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


pozyczki

Log in