ZESPÓŁ 'ŻYJMY ZDROWIEJ'

ZESPÓŁ 'ŻYJMY ZDROWIEJ'

Osteopatia - holistyczne spojrzenie na ciało i zdrowie oraz skuteczna alternatywa na ból


13.03.2018r. w Sali Słonecznej na zaproszenie Zespołu Żyjmy Zdrowiej osteopata i fizjoterapeuta Marco Di Dio z Centrum Medycznego MARIMED w Zielonej Górze przeprowadził wykład zatytułowany: "Osteopatia - holistyczne spojrzenie na ciało i zdrowie oraz skuteczna alternatywa na ból"
Dowiedzieliśmy się co to jest osteopatia, czym się zajmuje i w czym może nam pomóc. Na podstawie wielu przykładów wykładowca omawiał jak wyglądają zabiegi osteopatyczne, jaka jest idea terapii oraz kiedy szukać pomocy osteopaty.
Wykład był bardzo ciekawy,słuchacze zadawali wiele pytań, otrzymując na każde z nich  wyczerpujące odpowiedzi.
 
Serdecznie dziękujemy.
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz

ZIOŁA, WITAMINY, MIKROELEMENTYJak naturalnie wspomagać organizm stosując zioła, witaminy i mikroelementy - wyjaśniała pani Brygida Janowska specjalista ds. ziołolecznictwa i suplementacji w toku wykładu w dniu 13 lutego b.r., zorganizowanego przez Zespół Żyjmy Zdrowiej w Sali Słonecznej naszego uniwersytetu.
Liczna grupa uczestników spotkania skorzystała z badania na zawartość w organizmie mikroelementów, witamin oraz zakwaszenia.
 
Dziękujemy za bardzo ciekawy wykład i możliwość badania.
 
 
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz
.

Lekarz partnerem pacjenta w leczeniu onkologicznym "Lekarz partnerem pacjenta w leczeniu onkologicznym" to  temat wykładu wygłoszonego przez dr n. med. Różę Poźniak- Balicką w dniu 30 stycznia 2018 r. w sali wykładowej WiMBP w Zielonej Górze,zorganizowanego przez Zespół Żyjmy Zdrowiej. Na podstawie przykładów pani doktor omówiła jak trudna i ważna dla obu stron jest komunikacja lekarza z pacjentem onkologicznym. Szczegółowo wskazywała na co zwraca uwagę pacjent podczas wizyty u lekarza oraz co powinien zrobić lekarz podczas wizyty. Podkreślała, że najważniejsza jest współpraca pomiędzy lekarzem a pacjentem. Przekazywane przez lekarza informacje pacjentowi powinny ułatwić odnalezienie się w bardzo trudnej dla niego sytuacji i pomóc mu w podjęciu decyzji o toku leczenia. Efektywna komunikacja między lekarzem a pacjentem jest niezwykle istotna dla całego procesu terapii.
Pani doktor bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadała na zadawane pytania przez uczestników spotkania. Dowiedzieliśmy się jak jest zorganizowany oddział radioterapii, jak działa, jakie jest jego wyposażenie w zakresie niezbędnych aparatów i urządzeń, a także jakie są sposoby postępowania z pacjentem poddanym radioterapii.
Wykład był bardzo ciekawy i wzbudził duże zainteresowanie licznie zgromadzonych słuchaczy naszego uniwersytetu.
 
Serdecznie dziękujemy pani doktor i wszystkim słuchaczom.
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

KOPERTA ŻYCIALekarz med. Robert Górski ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze w dniu 16.01.2018r. w sali wykładowej WiMBP w Zielonej Górze zaprezentował i przekazał słuchaczom naszego uniwersytetu Koperty Życia, o których mówił w toku swojego wykładu w dniu 17.10.2017r.
 
Szczegółowo wyjaśnił w jaki sposób Kopertę Życia wypełniać oraz jak i gdzie ją przechowywać. Podkreślił, że w stanie nagłego pogorszenia stanu zdrowia informacje zawarte w Kopercie Życia mogą okazać się niezbędne do rozpoczęcia właściwego leczenia, a może i uratowania życia.
 
Doktorowi serdecznie dziękujemy!
 
 
Zespół Żyjmy Zdrowiej
Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz

Rehabilitacja neuropsychologiczna w zaburzeniach pamięciW sali Klubowej 13 grudnia 2017 r. wysłuchaliśmy wykładu nt. wybranych zagadnień 
rehabilitacji neuropsychologicznej w zaburzeniach pamięci i innych zespołów otępiennych.
Pani mgr Katarzyna Kot-Bryćko - psycholog terapeuta uświadomiła słuchaczom, że terapia zaburzeń poznawczych jest uznaną metodą, która daje szansę na spowolnienie skutków chorób otępiennych oraz pozwala na poprawę pamięci. Specjalistyczna neuropsychologiczna diagnostyka i ocena neurologiczna umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia. Zaburzenia funkcji poznawczych dotykają pacjentów z łagodnymi zaburzeniami pamięci we wczesnej 
i umiarkowanej fazie choroby alzheimera i innych zespołów otępiennych, choroby parkinsona, stwardnienia rozsianego oraz po udarze mózgu.
Wykład niezwykle interesujący. Przygotowany starannie. Duża wiedza pani psycholog w tym zakresie i umiejętnie przekazana. Temat zainteresował słuchaczy, świadczyła o tym duża frekwencja na wykładzie. Pani psycholog mgr Katarzynie Kot-Bryćko serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Schorzenia urologiczne wieku dojrzałegoCYKL: MEDYCYNA  -   Zespół Żyjmy Zdrowiej
 
" Schorzenia urologiczne wieku dojrzałego" - taki wykład w dniu 21.11.2017r. w Sali Wykładowej WiMBP  wygłosił lek. med. urolog Adam Haliński z Oddziału Urologii Wielospecjalistycznego Szpitala w Nowej Soli. Pomimo bardzo napiętego grafiku zajęć  z uśmiechem nas przywitał i z tym uśmiechem omawiał urologiczne schorzenia wieku dojrzałego, m. in. , nietrzymanie moczu, prostata, kamica układu moczowego. Podkreślił, że problemy urologiczne są zazwyczaj dla wielu osób wstydliwe, ale są bardzo ważne i należy zadbać o to, aby je jak najszybciej zdiagnozować. Im wcześniej wykryje się problem, tym szybciej będzie można się z nim uporać. Bardzo ważna jest więc profilaktyka w tym zakresie. Dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę, jakie są oznaki, że już najwyższy czas wybrać się do lekarza.
Wykład był niezwykle ciekawy, zrozumiały i wzbudził ogromne zainteresowanie bardzo licznie zgromadzonych słuchaczy naszego uniwersytetu. Dał nam dużo do myślenia i zachęcił do dbania o zdrowie. 
 
Serdecznie dziękujemy doktorowi za wspaniały wykład, a koleżankom i kolegom za tak liczny udział.
 
NIE BÓJMY SIĘ UROLOGA !
 
opr. Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk


KUCHNIE ŚWIATA – KUCHNIA WŁOSKA16 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie z cyklu „Żyjmy Zdrowiej” w rodzinnie prowadzonej Pizzerii „Little Italy”w Zielonej Górze. Spotkanie poświęcone KUCHNI WŁOSKIEJ prowadził Krzysztof Gierczak, jeden z właścicieli. Poznaliśmy, degustując różnego rodzaju pizze, jej odmienne aromaty, smaki i sam ceremoniał przygotowania.

Dziękujemy

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Elżbieta Józefowicz


Wykład lek.med.Roberta GórskiegoW dniu 17.10.2017r. Zespół Żyjmy Zdrowiej zorganizował w Sali Dębowej spotkanie z lekarzem med. Robertem Górskim ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zielonej Górze ( w skrócie zwanym SOR). Licznie zgromadzeni słuchacze ( ponad 100 osób) mieli okazję szczegółowo zapoznać się z działaniem SOR-u, na który powinny trafiać osoby wymagające natychmiastowej pomocy medycznej z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia lub wypadku. Doktor zwracał szczególną uwagę na to, jak ważne jest, zwłaszcza w przypadku konieczności wezwania karetki pogotowia, posiadanie skompletowanej dokumentacji medycznej w jednym miejscu. Wskazywał, jaka dokumentacja medyczna i jakie dodatkowe informacje są najważniejsze, aby pomoc medyczna mogła być szybka i skuteczna. Podkreślał, że bardzo pomocna będzie „Koperta życia dla seniora”, która jest w trakcie przygotowywania i będzie dla nas dostępna.

Doktorowi dziękujemy za przekazane nam bardzo interesujące i obszerne informacje, a słuchaczom za tak liczny udział.

Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Roman Grobarski


pozyczki

Log in