Hej, Winobranie…

0 Comments

Zieloną Górą od 5 września 2015 r. rządzi Bachus. W mieście dużo się dzieje. Jarmark, występy różnych grup artystycznych, koncerty, uliczni grajkowie, degustacje naszych win…nie sposób wymienić wszystkiego.

Jak co roku, nie może w winobraniowym programie zabraknąć występów naszych słuchaczy. Zaraz po przekazaniu władzy Bachusowi przez Prezydenta Miasta, na scenie obok ratusza wystąpił chór MODERATO z piosenkami o Zielonej Górze i Winobraniu. Nie zabrakło wśród tłumu zielonogórzan innych słuchaczy ZUTW, którzy przyszli oklaskiwać śpiewających.

         

Aktywne na Winobraniowym Jarmarku są nasze koleżanki plastyczki, prezentujące swoje obrazy.

          

Miłą niespodziankę zrobili nam słuchacze UTW z Koszalina, przyjeżdżając do Winnego Grodu i spotykając się z nami. Spędziliśmy z nimi miłe chwile w Palmiarni, pokazaliśmy nasze miasto, a Henryka Frankiewicz była przewodnikiem gości też po Muzeum Etnograficznym i Ogrodzie Botanicznym.

         

Chociaż zajęcia w ZUTW dopiero się zaczną, to niektórzy słuchacze już są aktywni, bo święto naszego miasta zobowiązuje.

Zdjęcia B. Hyla-Dąbek:

{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$115252319110004559159/WystepChoruModeratoNaWinobraniu$ height=0.6 width=80%  cr=false theme=classic/}a

{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$115252319110004559159/SUchaczeUTWKoszalinWZielonejGorze$ height=0.6 width=80%  cr=false theme=classic/}a