Festiwal literacki

0 Comments

Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza 14 listopada br. (czwartek) o godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Markiem Krajewskim autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim.

Wydarzenie w ramach 9. Festiwalu Literackiego im. A. Tokarskiej Proza Poetów.

Moderator: dr Wolfgang Brylla

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek i zdobycia autografu autora. Wstęp wolny!

Marek Krajewskiautor osiemnastu bestsellerowych powieści kryminalnych, filolog klasyczny. Miłośnik filozofii i logiki. Laureat prestiżowych nagród literackich i kulturalnych (m.in. Paszportu „Polityki”, Nagrody Wielkiego Kalibru, Nagrody Prezydenta Wrocławia, Śląskiego Wawrzynu Literackiego), odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Jego książki przetłumaczono jak dotąd na dwadzieścia języków. Zadebiutował w 1999 roku „Śmiercią w Breslau”. W tym roku obchodzi 20-lecie swojej twórczości.


W najnowszej książce pt. „Mock. Golem”, autor zabiera czytelników do dekadenckiego Wrocławia „dzikich, zepsutych i złotych lat dwudziestych”. W takich okolicznościach Eberhard Mock zmaga się z najstraszniejszym ze swoich demonów – demonem alkoholizmu. Każdego dnia walczy z samym sobą i próbuje rozwikłać mroczną tajemnicę zaginięcia trzyletniej Rosemarie. Wie, że jeśli odnajdzie dziewczynkę, raz na zawsze wyrwie się ze szponów nałogu…


To wszystko można znaleźć w pierwszym thrillerze kryminalnym mistrza Marka Krajewskiego, który z okazji 20-lecia swojej twórczości postanowił podwójnie zaskoczyć czytelników: w maju zaczytywali się w „Dziewczynie o czterech palcach”, a teraz mogą świętować powrót do cyklu o najsłynniejszym w Polsce komisarzu „retro” – Eberhardzie Mocku.

Zrealizowano ze środków finansowych Województwa Lubuskiego.