Inauguracja XVII Lubuskiego Tygodnia Seniora

0 Comments

“…by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia” – te słowa prof. Haliny Szwarc stanowią motto obchodów tegorocznego Lubuskiego Tygodnia Seniora. Nie są one obce słuchaczom naszego uniwersytetu, którzy są aktywni i fizycznie, i umysłowo.

                
          
            
W Filharmonii Zielonogórskiej, razem z naszymi słuchaczami, spotkali się dzisiaj seniorzy z wielu lubuskich miast. Wysłuchali wystąpień przedstawicieli władz wojewódzkich, prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku – pani Wiesławy Borczyk oraz naszej pani prezes Zofii Banaszak. W swoich wystąpieniach wszyscy podkreślali ogromną rolę uniwersytetów trzeciego wieku.
                    
           
                    
Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs ogłoszony pod hasłem: ” Mój świat za wiele lat czyli…jakim będę Seniorem”.

            
Wystąpił nasz zespół taneczny pod kierunkiem Grażyny Wyczałkowskiej z tańcem “Eksplozja”, który nie tylko bardzo się podobał, ale i rozbawił publiczność.

           
Na zakończenie wszyscy mieli przyjemność wysłuchać koncertu Wojciecha Gąsowskiego. Na piosenki z młodości seniorów wszyscy reagowali bardzo żywiołowo, a niektórzy poszli nawet w tany.

            
    
                  
Poczęstunek i wspólne zdjęcie z piosenkarzem zakończyło to miłe przedpołudnie w filharmonii,  inaugurujące XVII Lubuski Tydzień Seniorów.
          
Zdjęcia Bogumiła Hyla-Dąbek
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$114883208783833763001/RozpoczecieTygodniaSenioraZdjeciaBHylaDabek$ theme=classic/}