OTWARCIE WYSTAWY 20-LECIA KLUBU “ATŁASEK”

0 Comments
                                                                                                                                 
                          


W środę 7 października 2015 r.  uniwersytecki Klub Haftu „Atłasek”obchodził jubileusz dwudziestolecia. Założony w 1995 roku, a jego pierwszą szefową była Stenia Krynojewska, po niej prowadzenie Klubu przejęła Krystyna Czajka i prowadzi go do dzisiaj, jej zastępczynią jest Łucja Żabińska. Najstarszymi stażem członkiniami Klubu są Barbara Bielerzewska, Maria Panasiuk i Henryka Patocka.

Jubileuszowe spotkanie otworzyła prezes Zofia Banaszak i poprosiła Krystynę Czajkę o refleksje o początkach działalności. Krystyna  mówiła m.in.o pracochłonności dzieł, które mieliśmy szczęście podziwiać na wystawie  i o uzdolnieniach artystycznych swoich klubowych koleżanek.

Barbara Konarska, kierowniczka „Oksymoronu” powiedziała, że czuje się na tym spotkaniu, jak w staroświeckim domu, przyozdobionym robótkami, które pokazują duszę ich autorek i złożyła naszym koleżankom serdeczne życzenia. Takie same życzenia przekazał Stanisław Matuszewski, kierownik Klubu Fotograficznego FotoX, Roman Czarnecki, kierownik Klubu Fotograficznego Fotooko i pani Danuta  Słomińska, vice-prezes Krośnieńskiego UTW, która wraz z koleżankami uświetniła jubileusz Klubu, a pięknie nakryty stół kusił pysznymi ciastami i napojami.

                                                                                                                                                                                           

Foto. Ewa Kwaśniewicz, Stanisław Matuszewski

{avatargalleria src=picasa serach=useralbum string=$102332102176153554039/OtwarcieWystawy20LeciaATASKA$ theme=classic/}