ŻYJMY ZDROWIEJ – WYKŁAD KARDIOLOGA

0 Comments

Wtorkowe spotkanie popołudniowe, jak zawsze, rozpoczęła p. prezes Zofia Banaszak witając zebranych i przekazując ważne komunikaty. Wprowadziła też w dzisiejszy temat wykładu przedstawiając wykładowcę kardiologa Piotra Andersa.
Informacje o temacie i wykładowcy uzupełniła jedna z organizatorek dzisiejszego wykładu, nasza słuchaczka i koleżanka Halina Sawa.
Wykłady z cyklu: MEDYCYNA cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy. Nic dziwnego, że dzisiaj – 12. 01. 2016 r. – Sala Dębowa była wypełniona po brzegi.
Dzięki Zespołowi “ŻYJMY ZDROWIEJ” mogliśmy wysłuchać wykładu, którego temat brzmiał: “Migotanie przedsionków – arytmia wieku dojrzałego“. Bardzo wnikliwie i ciekawie przedstawił go lek. med. Piotr Anders – specjalista chorób wewnętrznych kardiolog.
Nikogo przekonywać nie trzeba, jak ważnym organem jest serce. Niestety, ono też z wiekiem staje się słabsze i choruje. Warto wiedzieć o objawach chorób serca, jak im zapobiegać, co robić, gdy już jesteśmy chorzy. O tym wszystkim dowiedzieli się ci, którzy na wykład dzisiaj przyszli.
Pytań do doktora było bardzo dużo. Na wszystkie cierpliwie odpowiadał i podał link do materiałów, z których raz jeszcze możemy wszystkiego się dowiedzieć.

Oto link: http:
http://cardiomed.net.pl/wp-content/uploads/Migotanie-przedsionk%C3%B3w-arytmia-dojrza%C5%82ego-wieku.pdf

Dziękujemy panu doktorowi Piotrowi Andersowi za poświęcenie nam swojego czasu, ciekawe przekazanie tylu wiadomości o sercu. Dziękujemy naszym niestrudzonym koleżankom: Jadwidze Jarowicz i Halinie Sawie  z Zespołu “Żyjmy zdrowiej”.
                                                                                                                                        B. Hyla-Dąbek
Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$115252319110004559159/ZUTWWykAdZMedycyny$ theme=classic/}