DZIEŃ BABCI I DZIADKA NA SPORTOWO I WESOŁO

0 Comments

Dzisiaj – 14 stycznia 2016 roku, wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka przez Zespół Edukacyjny nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze.
Jest to nasz długoletni partner i przyjaciel  w wielu wspólnie organizowanych projektach.
Oprócz naszej drużyny, w skład której wchodzili: Maria Wróblewska z wnuczkiem, Alina Kruk z wnuczką i Roman Grobarski z wnuczką, w imprezie udział wzięły drużyny z dwóch przedszkoli – nr 9 i nr 30 oraz SP nr17.

  

Imprezy z dziećmi są zawsze wyjątkowe, wywołujące wzruszenie. Dla nas, babć i dziadków szczególnie, bo wnuki to nasza ogromna radość i duma. Łza się w oku kręci, gdy słuchamy wierszyków, piosenek, w których maluchy (w imprezie brały udział młodsze dzieci) wyznają nam swoje uczucia, przekonują, jak ważnymi osobami jesteśmy w ich życiu. Urocze były układy taneczne małych artystów. Starsze dzieci rozbawiały zebranych dowcipnymi skeczami. Była też dwójka prowadzących, dziewczynka i chłopiec. Wszystko pod bacznym okiem swoich nauczycieli.

 
 

Program artystyczny był tylko w przerwach między jedną konkurencję, a drugą, bo każda drużyna walczyła o zdobycie, jak najlepszego miejsca, a konkurencji było dużo. Co jedna to weselsza, więc i śmiechu było co niemiara.
Nasze babcie i dziadek byli wspaniali, kilka konkurencji wygrali, w kilku też zdobyli punkty, co dało im pierwsze miejsce. Ale nie to było dzisiaj najważniejsze. Wszyscy dziadkowie byli ze swoimi wnukami, współpracując ze sobą te punkty zdobywali,  okazywali sobie uczucia, przekazywali emocje. Miło było patrzeć, a co dopiero fotografować.

 
 

Kto szybszy, kto sprawniejszy, kto dobrze zna polskie piosenki, kto zrobi dłuższy łańcuch, zbuduje wyższą i stabilną wieżę, czy dzieci poznają babcię, dziadka po dłoniach…tego typu konkurencje towarzyszyły dzisiejszemu świętu babć i dziadków.

 
 

Wszyscy otrzymali dyplomy, puchary, ale ten szczególny puchar za pierwsze miejsce powędrował do drużyny ZUTW. Dziękujemy naszym koleżankom i koledze, ich wnuczętom, za dzisiejszy sukces. Udowodnili, że wnuki mogą być z nich dumni.
Dyrektor szkoły będącej organizatorem imprezy dziękował naszej pani prezes Zofii Banaszak za współudział i pomoc przy organizacji tego wydarzenia i wieloletnią współpracę.
 

                  
                      
Dziękujemy pedagogom i dzieciom ze szkoły, z przedszkoli, za ten nietuzinkowy Dzień Babci i Dziadka, który na pewno wszyscy będą długo pamiętali. Dziękujemy też za kawę i słodki poczęstunek

Dla wszystkich zainteresowanych większą liczbą zdjęć z dzisiejszej imprezy podaję link:
https://picasaweb.google.com/115252319110004559159/DzienBabciIDziadkaNaSportowoIWesoO?authuser=0&feat=directlink
                                                                Bogumiła Hyla-Dąbek