ANTYPOCZTÓWKA – WERNISAŻ WYSTAWY

0 Comments


Pracownia Edukacji Fotograficznej ZUTW już od kilka lat jest prowadzona przez artystę – fotografa Pawła Janczaruka. Ciekawe zajęcia przyciągają coraz więcej chętnych, zainteresowanych podnoszeniem umiejętności fotografowania i poszerzeniem swojej wiedzy o fotografii.
Powstają nowe grupy, których program jest dostosowany do oczekiwań i potrzeb ich słuchaczy.
W wyniku zajęć z Pawłem organizowane są też różne wystawy fotograficzne. Są to wystawy indywidualne oraz grupowe.
27 stycznia 2016 roku w Filii nr1 WiMBP przy ul. Ptasiej odbył się wernisaż wystawy, której tematem jest “Antypocztówka”.
Zanim jednak wystawa powstała, odbyły się zajęcia, które wszystkim uzmysłowiły, o co tak naprawdę chodzi i że nie jest to, wbrew pozorom, temat łatwy. Później, oglądanie i szczegółowe omawianie zdjęć przez prowadzącego zajęcia, żeby na koniec dokonał wyboru tych najlepszych.


O wystawie “Antypocztówka” jej organizator i kurator Paweł Janczaruk powiedział tak: Każdy rozpoczynający przygodę z fotografią posiada w swoim archiwum kilka zdjęć, które można określić “pocztówką”. Zdjęcia, które tak chętnie wykonują amatorzy na wycieczkach i plenerach. Ten “społeczny przymus” wywołuje jednak sprzeciw. Prowokuje do tworzenia, poszukiwania piękna w prostocie, w tym co ,,niefotograficzne”. W każdym zdjęciu, oprócz perfekcyjnej kompozycji, zatrzymana jest mała opowieść. Opowieść ta jest najcenniejszym elementem zdjęcia. Wystawa antypocztówek jest osobistym podejściem każdego autora do tego co go otacza. Jest próbą przekonania, że należy znaleźć w sobie chęć popatrzenia na otaczającą nas rzeczywistość. W tej rzeczywistości znaleźć można piękno i harmonię.”

Autorzy prac: Andrzej Kozak, Bagumiła Hyla-Dąbek, Beata Wołyniec, Eugeniusz Czerwiński, Ewa Kwaśniewicz, Irena Sosnowska, Janina Komorowska, Józefa Słonina, Jerzy Staszewski, Krystyna Filmanowicz, Krystyna Jaworska, Nina Czekała, Paweł Janczaruk, Roman Grobarski,Teresa Brandyk

     
Goście i sami autorzy z zainteresowaniem oglądali pokazane na wystawie zdjęcia, a przy niektórych żywo dyskutowali.

   

Był też czas na rozmowy przy kawie i ciasteczkach.

Wystawę można oglądać przez miesiąc od jej otwarcia. Wszystkich zainteresowanych, autorzy zdjęć z Pawłem Janczarukiem serdecznie zapraszają.

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$114883208783833763001/AntypocztowkaWystawaPEFKFilmanowicz$ theme=classic/}

Zdjęcia: Janina Komorowska
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$114883208783833763001/AntypocztowkaZdjeciaJaninyKomorowskiej$ theme=classic/} 

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$115252319110004559159/AntypocztowkaWystawa02$ theme=classic/}