AFGANISTAN – KRAJ WIELU SPRZECZNOŚCI

0 Comments


W ostatni wtorek -2 lutego 2016 r. tradycyjnie, w Sali Dębowej zebrali się słuchacze ZUTW by wysłuchać wykładu redaktor Radia Zachód – Karoliny Kamińskiej.

Było to jedno ze spotkań, o których słuchacze będą długo pamiętać i dzielić się refleksjami. Pani Karolina z ogromną swadą opowiadała o Afganistanie – kraju wielu sprzeczności.

Kilka lat temu zdecydowała się na wyjazd dziennikarski do żołnierzy z polskiego kontyngentu wojennego w Afganistanie. Wyprawa ta była poprzedzona zdobyciem odpowiednich certyfikatów korespondenta wojennego. Słuchaliśmy jej opowieści z ogromną uwagą; tym bardziej, że kontrast między warunkami fizycznymi drobnej, kruchej (pozornie) dziewczyny i jej opowieścią był porażający. Wojna w Afganistanie , jak każda jest okrutna i niszcząca, a niezwykłe, właściwie nie do zaakceptowania przez europejczyka obyczaje, jedzenie, życie kobiet są nam nie do końca znane. Teraz stały się nieco bliższe. Dziękujemy pani Karolino.

 

Tekst: Jadwiga Korcz-Dziadosz
zdjęcia; Romek Czarnecki

{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$108682724661314386071/Afganistan$ height=0.6 width=80%  cr=false theme=classic/}