II Turniej Kręglarski Seniorów w Krośnie Odrzańskim

0 Comments

To już historia. II Turniej Kręglarski Seniorów w Krośnie Odrzańskim za nami. Wydarzenie to odbyło się 12 lutego 2016 r. To był turniej radości, śmiechu i przedniej zabawy. Oczywiście, była też rywalizacja między Uniwersytetami i towarzyszące im emocje.  
Uczestnikami zawodów były drużyny z UTW: Krosno Odrzańskie, Kargowa, Świebodzin, Lubsko, Gubin, Witnica, Międzyrzecz i Zielona
Góra.

 
Zawody uświetnił swoim występem chór „Nadodrze” z Krosna Odrzańskiego.


Na zawodach był obecny , lubiany przez krośnieńskich seniorów i znany nam Burmistrz Krosna Odrz. Pan Marek Cebula.Nasza drużyna w składzie: Roman Grobarski – kapitan, Krystyna Grobarska – szkoleniowiec,  Marian Wygoda, Ewa Lisiak, Dorota Fiedorowicz-Czarnecka, Roman Czarnecki, Jan Jarosz,  Teresa Brandyk, Maciej Chałasiński i Sylwia Baranowska.  Przystąpiliśmy z wielkim zapałem do walki o najlepsze miejsce, wręcz o miejsce na podium. Szkoda, że nikt nie wymyślił podium dla sześciu najlepszych drużyn. Byłoby więcej osób zadowolonych. Trudno, szóste miejsce to też miejsce i nie ma co wybrzydzać.  Liczy się udział, za który dostaliśmy dyplom i drobne upominki. Kapitan otrzymał słonika na szczęście i kwiaty. W pełni na to zasłużył. Doskonale było widać, kto uczęszcza na kręgielnie i systematycznie trenuje. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze, słuchacze UTW Krosno Odrz. Na drugim miejscu znalazła się drużyna UTW Lubsko. Trzecie miejsce wywalczyło UTW Międzyrzecz.  Świebodzin zajął ósme – ostatnie miejsce i  za zajęcie tego miejsca otrzymali puchar pocieszenia (zupełna nowość).
W naszej drużynie widoczni byli liderzy w trafianiu w stojące kręgle. Prym wiodło małżeństwo Krystyna i Roman Grobarscy. Walecznością i wielkim sercem sportowca wykazali się też: Teresa Brandyk, Jan Jarosz, Sylwia Baranowska i Ewa Lisiak. Dorota Fiedorowicz- Czarnecka bardzo się starała i można powiedzieć, że nie przeszkadzała drużynie. Obciążeniem dla drużyny był jednak Roman Czarnecki, którego wyniki wołały o pomstę do nieba i obniżały wysoki poziom drużyny powodując, że zajęliśmy w efekcie miejsce szóste wśród startujących ośmiu drużyn. Należy rozważyć czy nie powinno się podjąć konkretnych środków dyscyplinarnych. Podkreślić należy, że Romek Grobarski oparł się dwom intratnym propozycjom transferów. Pozostaje w naszej drużynie, brawo Romek !  Na zakończenie trzeba dodać, że w roku ubiegłym to my zajęliśmy miejsce ostatnie, a  teraz szóste. Jest to ogromny postęp i tego trzeba się trzymać. Od przyszłego tygodnia zaczynamy trenować!!!

Tekst: Roman Czarnecki

Zdjęcia Roman Czarnecki i Roman Grobarski:
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$108682724661314386071/KregleKrosno$ height=0.6 width=80%  cr=false theme=classic/}

Reportaż filmowy z imprezy ukazał się na portalu krosno24.tv