WERNISAŻ PRAC MALARSKICH SŁUCHACZY ZUTW W GORZOWIE WLKP.

0 Comments


Wydarzeniem miesiąca był wernisaż prac malarskich słuchaczy ZUTW, który odbył się w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Gorzowie Wlkp. w piątek 26 lutego 2016 r.

Uroczyste otwarcie wystawy dokonane wspólnie przez pana Czesława Gandę – prezesa Tow. UTW w Gorzowie i panią Zofię Banaszak – prezesa ZUTW było początkiem niezwykle radosnego, pełnego dobrych emocji popołudnia.

W folderze przygotowanym na wernisaż Mirka Bogdan napisała:

Malarstwo to niezwykle interesująca dziedzina, którą można zajmować się na wiele sposobów. Jednym wystarcza podziwianie obrazów w galeriach, inni pragną się sprawdzić biorąc do ręki pędzel. U podstaw decyzji o malowaniu w przypadku seniorów z ZUTW tkwi niespełnione dotąd marzenie, by w końcu spróbować własnych sił. Teraz, gdy już malują, twierdzą, że nie jest to dla nich tylko kreatywna forma spędzania wolnego czasu. To coś o wiele więcej, to droga do samorealizacji i jednocześnie podróż w nieznane dotąd zakamarki własnej wyobraźni. To również spontaniczna manifestacja ukrytych emocji i przekonań.

Pełny tekst Miry do przeczytania w programie marcowym ZUTW.

Po przeżyciach w galerii obrazów przeszliśmy do gmachu Filharmonii Gorzowskiej, którą mogliśmy zwiedzić, a wieczorem uczestniczyliśmy w wydarzeniu niezapomnianym: koncercie filharmoników gorzowskich pod batutą JERZEGO MAKSYMIUKA! Dziękujemy kolegom z Gorzowskiego UTW za zaproszenie i bogactwo pozytywnych emocji.

Jadwiga Korcz-Dziadosz

 

Autorem plakatu jest Stanisław Matuszewski

Fotografie: Bolesław Polarczyk
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$108682724661314386071/GORZOWWYSTAWAMALARZYFILHARMONIA260216BPOLARCZYK$ height=0.6 width=80%  cr=false theme=classic/}