WYKŁAD PT.”CUKRZYCA – CO WARTO WIEDZIEĆ”

0 Comments

Licznie zgromadzeni we wtorek
1 marca 2016 r. w Sali Dębowej WiMBP słuchacze ZUTW z ogromną uwagą wysłuchali wykładu na temat „CUKRZYCA – co warto o tej chorobie wiedzieć”
 
Organizatorem spotkania były nasze koleżanki z Zespołu ŻYJMY ZDROWIEJ : Halina Sawa i Jadwiga Jarowicz, a wykładowcą lek. med. Bożena Mospan – specjalista chorób wewnętrznych – diabetolog, Ordynator Oddziału Wewnętrznego Polikliniki Zielonogórskiej.
 
Pani Doktor z wielką swadą i znajomością przedmiotu w sposób jasny omówiła zagrożenia i skutki tej choroby coraz powszechniejszej w naszym cywilizowanym świecie. Mówiąc równocześnie o możliwościach jej leczenia i znaczeniu wiedzy w jej terapii. Znakomicie ten aspekt oddaje motto wykładu: „Dobrą rzeczą jest pomagać innym, ale jeszcze lepiej uczyć ich jak mają pomagać samym sobie” powiedział George Orwell.

 

W drugiej części wykładu wystąpiła dyplomowana pielęgniarka z zakresu diabetologii pani Arleta Michalska przekazując nam wiele wskazówek do prowadzenia samokontroli w cukrzycy. Bowiem samokontrola i dyscyplina chorego jak chyba w żadnej innej chorobie  jest warunkiem osiągnięcia sukcesu w leczeniu.

 

Dziękujemy wykładowczyniom za wiedzę, którą zechciały się z nami podzielić, za poświęcony nam czas i za nadzieję na kolejne spotkania.

Tekst: Jadwiga Korcz-Dziadosz
Zdjęcia: Bolesław Polarczyk