ULICA TEMATEM KOLEJNEJ WYSTAWY PEF

0 Comments

Pracownię Edukacji Fotograficznej prowadzi artysta-fotograf Paweł Janczaruk. Z zajęć korzystają nasi fotografujący słuchacze z obu klubów fotograficznych FOTOOKO i FOTOX.
Tym czego uczą się w PEF mogą się pochwalić na fotograficznych wystawach, które przygotowują pod kierunkiem swojego nauczyciela.
Wystawy są przygotowywane przez wiele miesięcy, poprzedzone wykładami na dany temat, warsztatami, omówieniem i wyborem zdjęć.
Oko Pawła dostrzeże każdą niedoskonałość zdjęcia, więc jeżeli czyjeś zdjęcie zostanie wybrane na wystawę, na pewno ma powód do zadowolenia.
7 kwietnia 2016r. w Filii nr1 WiMBP im. C. Norwida (Galeria na Ptasiej) odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej, której tematem jest ulica. Ukazały się na niej zdjęcia następujących osób:
Andrzeja Kozaka
Bogumiły Hyli-Dąbek
Beaty Wołyniec
Eugeniusza Czerwińskiego
Ewy Kwaśniewicz
Hanny Nowickiej
Ireny Sosnowskiej
Janiny Komorowskiej
Jerzego Staszewskiego
Krystyny Filmanowicz
Krystyny Jaworskiej
Niny Czekały
Pawła Janczaruka
Romana Grobarskiego
Teresy Żak
Paweł Janczaruk o tego rodzaju fotografii napisał tak:
Street photography–fotogtafia uliczna. Sugeruje fotografowanie na ulicach miasta, jednak jest to uproszczenie, w szczególności jeżeli chodzi o charakter jaki mają w rzeczywistości takie zdjęcia. Większość pokazywanych tego typu zdjęć wykonanych jest w dużych miastach. Jednak to, co w nich jest najważniejsze, nie odnosi się do architektury, lecz do człowieka, jego zachowań oraz relacji z otoczeniem.
Jak widzimy, nie jest to łatwa fotografia i zmierzenie się z nią było dla fotografujących ambitnym wyzwaniem. Wystawę na pewno warto obejrzeć, co jest możliwe do 6 maja.

Zdjęcia: Andrzej Kozak i Krystyna Filmanowicz
{avatargalleria src=picasa search=useralbum string=$114883208783833763001/7Kwietnia2016WernisazWystawyUlica$ theme=classic/}