Międzynarodowy sukces Józefa Koncewicza

0 Comments


Powołując się na Gazetę Lubuską z dnia 16-17 lipca 2016 r. jest nam niezmiernie miło poinformować, że wieloletni słuchacz Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Józef Koncewicz, został laureatem prestiżowego konkursu organizowanego przez praski ogród botaniczny. W konkursie wybierano najpiękniejszego irysa, a został nim kwiat w barwach miasta o nazwie “Zielona Góra”. Ocenie podlegała uroda, zdrowotność, ubarwienie i wiele innych cech rośliny.Irysy naszego hodowcy znajdują się w wielu ogrodach botanicznych na świecie. Ciekawe, czy będziemy mieli możliwość obejrzenia ich w w naszym obiekcie przy ul. Botanicznej.
Józef Koncewicz tą pasją zajmuje się od wielu, wielu lat. Wyhodował na swojej działce w Droszkowie kilkanaście nowych odmian irysów, a uprawia ich ok 300. Jest członkiem światowej organizacji zrzeszającej ludzi, którzy zajmują się tymi kwiatami zarówno zawodowo, jak i hobbystycznie. Do tych drugich można zaliczyć Józefa Koncewicza, choć bez przesady można go zakwalifikować już do zawodowców.
Na stronie internetowej Gazety Lubuskiej możesz przeczytać obszerniejszy wywiad z laureatem. Część jego fotografii irysów było prezentowanych na wystawie w WiMBP, a część jego “kolekcji” zobaczysz na filmikach autorstwa Józefa Koncewicza zamieszczonych na youtube:

WIDEO 1

WIDEO 2