XXV INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

0 Comments

19 października w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego zebrali się słuchacze naszego uniwersytetu, żeby razem z zaproszonymi gośćmi, pod honorowym patronatem JM Rektora UZ prof. zw. dra. hab. inż. Tadeusza Kuczyńskiego, przeżyć bardzo uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego. ZUTW obchodzi jubileusz 25-lecia swojego istnienia i działalności na rzecz seniorów, więc i inauguracja tego roku była wyjątkowa.


                           

Oprawę muzyczną inauguracji zapewnił nasz niezawodny chór “MODERATO” pod dyr. Bernarda Grupy. Wykonany Hymn państwowy, Gaude Mater Polonia, a na zakończenie Gaudeamus igitur spotyka się zawsze z bardzo emocjonalnym przyjęciem słuchających.
Dokumentowaniem na fotografiach tego ważnego wydarzenia zajął się Klub Fotograficzny FOTOOKO, który już niedługo również będzie obchodził swoje 25. urodziny.

Uroczystość rozpoczęło wystąpienie inauguracyjne p. prezes Zofii Banaszak, a następnie Zbigniew Reichert poprowadził immatrykulację słuchaczy I roku.

Kolejno głos zabierali zaproszeni goście. W ich wystąpieniach było uznanie i podziw dla dotychczasowej działalności ZUTW i życzenia dalszych ciekawych przedsięwzięć oraz zapewnienia o ich wspieraniu. Goście z zaprzyjaźnionych lubuskich uniwersytetów deklarowali wolę współpracy z nami.


                                           

Głos zabrała też przedstawicielka słuchaczy I roku Barbara Plawga.

               

Potem nastąpiło uroczyste otwarcie roku akademickiego 2016/2017 przez prof. dra. hab. Wojciecha Strzyżewskiego– Prodziekana do spraw studenckich.

       
 Swoje wyróżnienia, zasłużonym, wieloletnim słuchaczom, przyznał Prezydent Janusz Kubicki.

  
                                     

                                                                           
Za Zbyszka Rajche, który, niestety, odszedł od nas, wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Zielona Góra odebrała jego córka Grażyna Siadul.

Później wręczono dyplomy godności członka honorowego ZUTW i był to moment bardzo podniosły i ważny dla osób, których działalność na rzecz naszej uczelni została doceniona.


                                         
 
                                           

Prowadzący zajęcia, słuchacze, którzy oprócz uczęszczania na wybrane zajęcia, pomagają w ich organizacji, angażują się poświęcając dużo swojego czasu. Bez których byłoby trudno zrealizować to wszystko, co ZUTW proponuje, też otrzymali medale i dyplomy. Wpisy na dyplomach sprawiły wyróżnionym wielką przyjemność i, jak mówią, zmobilizowały do jeszcze większego wysiłku.


                                                  

  
                                                        
 

Po zakończonej części oficjalnej, wszyscy mieli przyjemność wysłuchać wykładu inauguracyjnego prof. dra. hab. Andrzeja Drzewińskiego pt. “Ile jest prawdy naukowej w filmach fantastyczno-naukowych?”

  

Z okazji jubileuszu do Zarząd ZUTW otrzymał wiele serdecznych listów gratulacyjnych – KLIKNIJ.

W artykule wykorzystano zdjęcia wykonane przez Bolesława Polarczyka i Bogumiłę Hylę-Dąbek.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk