SPOTKANIE PARTNERSKIE W COTTBUS

0 Comments

W piątek 4 listopada 2016 r. szesnastoosobowa grupa przedstawicieli ZUTW i pani prezes Zofia Banaszak spotkała się z naszymi wieloletnimi partnerami ze Stowarzyszenia Niemiecko-Polskiego w Cottbus.
  Program przewidywał omówienie wspólnych projektów realizowanych jeszcze w 2016 r. oraz koncert. Spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia odbyło się, jak zwykle w przyjacielskiej atmosferze tym bardziej, że realizacja projektu przebiega bez zakłóceń – zgodnie z założeniami. Ze strony gospodarzy obecny był Heinrich Dierkes oraz Julia Kamenz i z niezawodny Ryszard Kubala – tłumacz znakomity, który po zakończeniu rozmów zaprosił nas na krótki spacer po śródmieściu Cottbus. Dla wielu z nas był to spacer po doskonale znanych i lubianych ulicach tego pięknego miasta, ale były też z nami koleżanki, które dotąd nie miały okazji tu być.
Wieczorny koncert w pięknej sali Konserwatorium Muzycznego był przeżyciem, które na długo pozostanie w naszych sercach: Giuseppe Amadei – pianista zaprezentował utwory Bacha, Chopina, Ravela i Liszta wykonując je z najwyższą maestrią! Dźwięki  muzyki  wypełniły nasze dusze – dziękujemy!

Jadwiga Korcz-Dziadosz

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Od organizatorów spotkania otrzymaliśmy zdjęcia: