NOWOROCZNY KONCERT

0 Comments

Dzisiejszy (03. 01. 2017 r.), noworoczny koncert kolęd i pastorałek w wyk. naszego chóru MODERATO pod dyr. Bernarda Grupy, będącego, jak powiedziała p. Prezes, jedną z wizytówek ZUTW, urozmaicony występem dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon”  w Zielonej Górze, zgromadził w Sali Dębowej WiMBP sporo słuchaczy ZUTW, a także członków ich rodzin.

Wszystkich zebranych przywitała p. prezes Zofia Banaszak.

       

Uczniowie przedstawili inscenizację pt: “Osiołek albo zwierzęta mówią”, taką szopkę inną niż do tej pory oglądaliśmy. Dzieci ciekawie pokazały, jak to zwierzęta obwieszczają o narodzinach Jezuska. Były m.in. wół, owieczka, i najważniejsze w inscenizacji zwierzątko – osioł.

           
       
       

Po tych dziecięcych występach, na scenę wszedł chór MODERATO i dał koncert pięknych kolęd, znanych i tych nowych oraz pastorałek. Koncert, który będziemy na pewno długo pamiętali.

             
       
        

Publiczność nie pozostała obojętna na występ naszego chóru i razem z nim śpiewała znane kolędy, a przy pastorałkach wręcz się rozbawiła.

       
               
       

Na dzisiejszy bardzo ładny i nastrojowy koncert oraz występy dzieci przyszli słuchacze z dziećmi i wnukami. Wzruszający był widok, gdy wnuczęta dziękowały babciom z chóru i wręczały im kwiaty.

       
      
       

Wielkie podziękowania złożyła p. Prezes Bernardowi Grupie, p. Wiceprezes dziękowała poszczególnym członkom chóru za piękny koncert. Na pewno warto było dzisiaj być w Sali Dębowej i go przeżyć.

       

                                                                Opracowanie i zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Więcej zdjęć: Andrzej Kozak