PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD SENIORÓW

0 Comments

W środę – 25 stycznia 2017 r. – odwiedziły nas w naszej siedzibie trzy i czterolatki z  Miejskiego Przedszkola nr 34. Spotkanie odbyło się  w ramach porozumienia o współpracy pomiędzy „Rozśpiewanym Przedszkolem” a seniorami z ZUTW. Gości powitała p. prezes Zofia Banaszak. Wszystkie dzieci pięknie ubrane, co widać na zdjęciach, przyszły z panią dyrektor i wychowawczynią z przygotowanym dla babć i dziadków, słuchaczy ZUTW, programem artystycznym. Dzieci śpiewały, tańczyły, a ich umiejętności budziły podziw wśród zgromadzonych seniorów.
W tym spotkaniu wzięły udział poza paniami z Zarządu, słuchaczki z klubów “Atłasek” i “Gobelin” oraz inne, które akurat były w uniwersytecie i dołączyły do tej miłej z dziećmi zabawy. Ale najważniejszą seniorką na spotkaniu była nasza najstarsza słuchaczka, mająca 97 lat. Siedziała na specjalnie przygotowanym i ozdobionym krześle, wesoła i uśmiechnięta. Nic dziwnego, że dzieci oceniły panią na lat 18.
Po występach przedszkolaków,  p. dyrektor Renata Rogacewicz  wręczyła p. prezes Zofii Banaszak upominek i dyplom dla ukochanych dziadków, czyli dla nas wszystkich. Tak się składa, że większość słuchaczy ZUTW to dziadkowie cieszący się od dawna wnukami, więc szybko nawiązał się serdeczny kontakt między nimi a dziećmi.
Do tego miłego spotkania seniorzy też się starannie przygotowali. Genia Szklarz przygotowała pyszne ciasteczka o różnych kształtach, które musiały dzieciom bardzo smakować, bo znikały zaraz po rozdaniu. Słuchaczki z klubu “Atłasek” zrobiły maskotki – laleczki z wełny. Będą dzieciom przypominały to spotkanie.
Wspólne zabawy poprowadziła Aleksandra Matusiak. Było wesoło, momentami śmiesznie i bardzo serdecznie, bo przedszkolaczki były wyjątkowe.
I pomyśleć, że to one kiedyś zajmą nasze miejsca w Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek