Bliskość, która leczy a toksyczne relacje międzyludzkie

0 Comments

“Bliskość, która leczy a toksyczne relacje międzyludzkie” to temat wykładu mgr Moniki Górskiej – psychoterapeuty, specjalisty terapii uzależnień, wygłoszonego na spotkaniu zorganizowanym przez Zespół Żyjmy Zdrowiej w dniu 15.02.2017r.
Ten niezwykle ważny i bliski dla każdego z nas temat zgromadził wielu słuchaczy.Pani Monika nie tylko przekazała nam wiele cennych informacji o różnych przejawach bliskości jako relacji z drugim człowiekiem, ale także zachęcała nas do podzielenia się własnymi doświadczeniami, wspomnieniami lub przeżyciami związanymi z tym tematem.
Słuchacze otrzymali wiele cennych rad i wskazówek, które są bardzo istotne, ponieważ wszyscy pragniemy bliskości – bez niej cierpimy z powodu osamotnienia. Ale, aby doświadczać bliskości z drugim człowiekiem należy nie tylko oczekiwać lecz przede wszystkim otworzyć się na drugiego człowieka i poszukać tego, co pomoże nam zbudować wzajemne relacje, a następnie troskliwie je pielęgnować. Powinniśmy być w pełni świadomi tego, że bliskość w dużym stopniu zależy od naszych decyzji. 
 
” Nie bierność i czekanie aż coś się wydarzy, a aktywne dążenie do bliskości stwarza bliskość”
” Bliskość jest jak rozgrzewający pokarm i lekarstwo przynoszące zdrowie dla naszych serc”
 
 Serdecznie dziękujemy!
 
Halina Sawa 
Jadwiga Jarowicz

Zdjęcia: Jadwiga Jarowicz