SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI – WINSTON MORALES CHAVARRO

0 Comments

W miniony wtorek 6 czerwca 2107 roku odbyło się na zaproszenie Zielonogórskiego uniwersytetu Trzeciego Wieku spotkanie słuchaczy i zaproszonych gości (m.in. z KLUBU KIWANIS „ADSUM”) z kolumbijskim pisarzem, poetą, publicystą Winstonaem Morales Chavarro, wykładowcą na Wydziale Nauk Społecznych i Edukacji Uniwersytetu w Cartagenie w Kolumbii. Winston Morales Chavarro to kolumbijski pisarz, niezwykle popularny w Ameryce Południowej i w Hiszpanii. Komentator życia społecznego, dziennikarz i kulturoznawca. W swoich krytycznych esejach stara się zinterpretować niektóre z najważniejszych poezji XX wieku w Ameryce Łacińskiej. Profesor zwyczajny na kolumbijskim Uniwersytecie w Cartagenie. Jego poezja bada historię mitu i tajemnicy życia ludzkiego.

Spotkanie w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida prowadziły profesjonalnie dr Joanna Kapica-Curzytek z Uniwersytetu Zielonogórskiego wraz z córką Barbarą Curzytek, studentką UAM w Poznaniu, która jednocześnie tłumaczyła całe spotkanie, czytała poezję naszego gościa.

Dziękujemy za to niecodzienne, pełne refleksji i zadumy spotkanie. Życzymy naszemu gościowi i prowadzącym, Mamie i córce, wszystkiego co dobre i piękne w otaczającym nas świecie, a naszemu gościowi z Kolumbii dalszych miłych wrażeń z pobytu w Polsce z zaproszeniem powrotów do naszej Ojczyzny.

 

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Zofia Biniewska-Dobrzyńska