10. JUWENALIA III WIEKU

0 CommentsPo raz dziesiąty słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w JUWENALIACH organizowanych przez Fundację AVE w Warszawie. Wpisaliśmy się znacząco w całą atmosferę JUWENALIOWĄ. Tysiące odbiorców, setki wykonawców. Jak przez wszystkie poprzednie lata wróciliśmy z tarczą”.

W przeglądzie JUWENALIOWYM kryje się nasza aktywność artystyczna, twórcza.

Dwa dni (od 20 do 21 czerwca 2017 roku) niezapomnianych przeżyć, zmagań naszych twórczych seniorów na trzech scenach ( Białołęcki Ośrodek Kultury, Teatr Palladium i Klub Hybrydy) w różnych przestrzeniach twórczych wystąpili:

W kategorii:  Muzyka

 • Grupa wokalno-artystyczna „AKOLADA”, którą prowadzi Aleksandra Matusiak, wystąpiła w programie pt. „Chcę wyjechać na wieś”.
 • Solistka – Aleksandra Matusiak zaśpiewała dwa utwory do tekstu i muzyki Haliny Bohuta–Stąpel – „Mamma mafia” i „Dulcynea”. III miejsce w tej kategorii.

 • Solista – Leszek Maciaś zaśpiewał dwa utwory „Ptaki śpiewają kocham” Czesława Niemena i „Chciałabym być słońcem” Miry Kubasińskiej.

 W kategorii: Teatr

 • Kabaret – „MONTE VERDE” wystąpił w spektaklu „Prysły zmysły”. Program przygotowały i wyreżyserowały Mirosława Branicka–Polarczyk i Bożena Rudkiewicz.

  

TEATR POEZJI wystąpił w programie pt. „Monidło, czyli Romea i Julii tragedia prawdziwa” – autor, reżyseria i scenografia Halina Bohuta-Stąpel.

W kategorii: Taniec

 • Teatr Tańca „CON PASSIONE”, prowadzi i przygotowuje autorskie choreografie Paweł Matyasik, wykonał taniec pt. „Siostry” i otrzymał GRAND PRIX w tej kategorii.

   

 • Grupa taneczna „EKSPLOZJA” wykonała taniec „Metamorfoza” do utworów Chandelier Sia-Bachta Version i Cumba Version. Grupę prowadzi Grażyna Wyczałkowska. Choreografia to autorskie przygotowanie Anety Ostrówki, która jest Międzynarodowym Instruktorem Fitness, uczestniczką konwencji, warsztatów oraz szkoleń z zakresu tańca: Latino Salo, Bachata, Salsa i innych. Współpracuje z ZUTW. Pracuje jako FITNESS MANAGER w Everest Fitness w Zielonej Górze, w klubie, z którym od wielu lat współpracuje Grupa otrzymała I nagrodę w tej kategorii.

  
     
Grupa taneczna „RADOŚĆ TAŃCZENIA” wykonała dwa tańce „Perlice” i „Obama”. Zespół prowadzi Aleksandra Matusiak. Grupa otrzymała Wyróżnienie.
  

Wszystkim występom kibicowała cała grupa słuchaczy  ZUTW obecna w Warszawie.

  
    
W kategorii Literatura (kategorie: poezja, proza) udział wzięli:        

 • Poezja – Witold Stankiewicz –„Być poetą” – II miejsce
 • Poezja – Jadwiga Lidia Engel –„ U schyłku” i „Kiedy odejdę” – III miejsce
 • Proza –  Teresa Gładysz –  „ Saneczkarka – amatorka” – wyróżnienie
 • Poezja/proza – Adriana Witkowska
 • Poezja/proza – Anna Blacha
 • Poezja/proza – Maria Tomczak
 • Poezja – Alina Kruk
 • Poezja – Grażyna Wyczałkowska

  

Gratulujemy !

Dziękujemy słuchaczom, którzy obsługiwali organizacyjnie, fotograficznie, technicznie i medialnie tegoroczne JUWENALIA. Umieszczali materiały na stronie Internetowej i Facebooku.

  

Organizatorzy piszą: Idea imprezy to artystyczna integracja studentów – seniorów. Głównym celem przedsięwzięcia jest integracja środowiska akademickiego III Wieku, a także inspiracja Uniwersytetów III Wieku do pielęgnowania chlubnych tradycji artystycznych. Impreza otwarta jest również dla środowisk seniorskich, niezwiązanych z ruchem Uniwersytetów III Wieku.

W imieniu uczestników Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku tej i ubiegłorocznych edycji  podarowaliśmy na ręce Agnieszki i Bartłomieja Włodkowskich trzy ANIOŁY z przesłaniem dołączając okolicznościowy DYPLOM.

„Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra”

                                                                                                   Opracowała: Zofia Banaszak

Grand Prix – Con Passione

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Dyplomy i podziękowania

Informacja Gazety Lubuskiej