SENIORIADA – LUBSKO 2017

0 Comments

Po raz kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lubsku był organizatorem SENIORIADY, która odbyła się w dniach 29 – 30 czerwca 2017 roku. W sportowej rywalizacji (ok. 100 osób) wzięły udział zespoły: Forst (Lausitz) – Niemcy, Zvolen – Słowacja, Klub Seniora – Lubsko, Klub Seniora – Jasień, Zielona Góra – Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku i gospodarze Lubsko –Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Startowaliśmy we wszystkich możliwych konkurencjach. Zmagania sportowe to świetna zabawa ale i wielkie emocje, których nie zabrakło !

Uczestnicy mogli przy okazji sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej, zmierzyć ciśnienie oraz skorzystać z masażu relaksacyjnego. W wiele gier i zabaw włączyli się najmłodsi, być może przyszli sportowcy.

Rywalizujących seniorów odwiedził Starosta Żarski Janusz Dudojć, Sekretarz Gminy Henryk Dybka, prezes PGKiM Sp. z o.o. Marcin Gołębiewski i Małgorzata Delijewska, którzy wspierają tego rodzaju przedsięwzięcia.

Dziękuję w imieniu naszej 10 – osobowej zielonogórskiej grupy wszystkim Organizatorom, szczególnie Prezes UTW z Lubska Zofii Głogowskiej i Stefanowi Ciężkowskiemu, który medialnie obsługiwał SENIORIADĘ.

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Roman Grobarski

Dyplomy i trofea