OD PRZEDSZKOLA – DO SENIORA

0 Comments


Słuchacze naszego uniwersytetu z wielką przyjemnością realizują program zakładający współpracę z Miejskim Przedszkolem nr 34. Dzieci z “Rozśpiewanego przedszkola” już nie raz gościliśmy u nas. Dzisiaj, to my, seniorki, odwiedziłyśmy milusińskich i pomogłyśmy im oraz ich paniom w przygotowaniach niespodzianki dla chłopców z okazji Dnia Chłopaka.

Jedna grupa przygotowywała muffinki, druga owocowe szaszłyki. Nasza pomoc okazała się nieodzowna. Seniorki chętnie i fachowo dzieliły się swoim kulinarnym doświadczeniem, pomagając dzieciom. Dzieci, oprócz poczęstunku, przygotowały też tańce. To było bardzo miłe przedpołudnie.

Współpraca z dziećmi daje nam dużo radości, dzieciom z tego, co zaobserwowałam, również. Wspólna radość wzmacnia więź międzypokoleniową, uczy dzieci tolerancji do osób starszych. Niesienie radości drugiemu człowiekowi jest największą wartością, o której nie możemy zapominać. My to już wiemy. Dzieci się dopiero uczą. Pani dyrektor mgr Renata Rogacewicz wraz z całą pedagogiczną kadrą przedszkola bardzo o to dbają. Czego dowodem jest wspólny program współpracy, podpisany przez panią dyrektor przedszkola z naszą p. prezes Zofią Banaszak.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek