ACH, CO TO BYŁ ZA JUBILEUSZ!

0 Comments

“BAJKOWE SPEŁNIENIE MARZEŃ” – to hasło jubileuszowego spotkania ze Stenią i Andrzejem Kozakami, które mogliśmy przeżyć 25.10.2017 w gościnnych progach HYDRO(ZA)GADKI Zielonogórskiego Ośrodka Kultury.
Samo wejście do bajkowo przystrojonej sali, m.in. słynnymi lalkami Steni, wprowadziło nas w uroczysty, nieco tajemniczy nastrój. Jak powiedziała p. prezes Zofia Banaszak, która otwierała tę uroczystość, zapowiada się wieczór, który emanuje ciepłem, talentem i miłością. To, co nastąpiło potem pokazało, że takim właśnie on był, a wszyscy, którzy chcieli uczcić 10-lecie Steni i Andrzeja, jako słuchaczy naszego uniwersytetu, dobrze się bawili i z pewnością jubileuszowe spotkanie będą długo wspominać.
  

Program, jaki przygotowali jubilaci, a poprowadziła brawurowo nasza słuchaczka Jolanta Lorens, poruszył niejedno serce. Teksty piosenek, wierszy, polonez w wyk. grupy RADOŚĆ TAŃCZENIA świadczyły o tym, że bohaterowie wieczoru, chcieli zwrócić uwagę, jakimi darzą się uczuciami, jaki silny jest ich związek, jak ważne są wspomnienia młodych lat. Pokazali, że ich emeryckie życie, dzięki zapisaniu się do ZUTW – miejsca w którym spełniają się marzenia (słowa p. prezes), i rozwijaniu od 10. lat swoich pasji, talentów jest ciekawe, szczęśliwe. Realizują się w odmiennych dziedzinach, ale wspierają się wzajemnie zawsze i wszędzie. Mocno zaakcentowane wartości były przesłaniem dla nas wszystkich. Stenia to kobieta wielu talentów, m.in. śpiewa, dzierga, robi wspaniałe lalki… Andrzej fotografuje, filmuje. Oboje skromni, uczynni, zawsze uśmiechnięci, służący radą i pomocą i na tym polega ich wielkość. Spotkania z nimi i współpraca to wielka przyjemność.
   

Program artystyczny jubileuszowego spotkania uświetnili: Grupa A. Matusiak “Radość tańczenia”, Stanisław Dziadura –  poezja, Michał Ciesielski, który śpiewał razem z jubilatką Stenią, Maja Szymankiewicz – b. ładne piosenki o laleczkach, Zbyszek Banaszak – lubiane przeboje o miłości, Jolanta Lorens – śpiew, Kazimierz Bujnicki – śpiew, Halina Maszner – wiersz,  “Śpiewnik” – pod dyr. Mirki Polarczyk.
  

Gdy zabrzmiały słowa piosenki “Przetańczyć z Tobą chcę całą noc…” i Andrzej ze Stenią zaczęli tańczyć, na parkiet wyszły też inne pary. Stworzyła się wręcz szampańska atmosfera i taka była już do końca tego miłego spotkania.
  

Jak podkreśliła p. prezes Zofia Banaszak to była pierwsza tego rodzaju propozycja w ZUTW dużego spotkania ludzi, którzy chcą przeżyć razem z innymi swój jubileusz bycia słuchaczami naszej uczelni.
Pięknie przygotowana impreza, dobrze dobrany program artystyczny, szczęśliwi jubilaci, wielu życzliwych im gości… to wszystko pokazało, że można bajkowo spełniać swoje marzenia.
Wielkie brawa dla Steni i Andrzeja!!
                                                             Dziękujemy.

Zdjęcia: Andrzej Kozak


Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Zdjęcia: Wilhelm Dąbek

Zdjęcia: Roman Grobarski