W ZIMOWYM NASTROJU

0 Comments

Po raz pierwszy w 2018 roku, 6 lutego, w odnowionej Sali Dębowej im J. Koniusza, dał koncert Śpiewnik Uniwersytecki. W programie znalazły się utwory o treści zimowej, noworocznej i okołoświątecznej.

Piosenki przeplatane były wierszami naszych uniwersyteckich koleżanek i kolegów, a które recytowali członkowie Śpiewnika (Maria Tyliszczak- Baryła, Jan Stańczyk i Mirka Branicka-Polarczyk, która także wykonała wybrane partie solowe i prowadziła cały koncert.

Śpiewali solo z Zespołem również : Barbara Ciorga – Kwiecień, Grażyna Balcer, Gracjan Grzesiewicz, Stenia Kozak, Wanda Rejman i Eugenia Smolich.

Pierwsza część występu obejmowała piosenki nastrojowe, refleksyjne, by w drugiej przejść do utworów o żywszym tempie i bardziej radosnych.

Koncert zakończył, śpiewany wspólnie z licznie przybyłą publicznością popularny przebój z repertuaru Jerzego Połomskiego pt. „Cała sala śpiewa z nami”.

Imprezie towarzyszyli nasi fotografowie (Andrzej Kozak, Roman Grobarski i Bolesław Polarczyk, zaś akustyką zajmował się Andrzej Josicz.

Występ dedykowany był naszym koleżankom i kolegom, którzy odeszli od nas na zawsze.

Przed Śpiewnikiem teraz praca nad nowym repertuarem o treściach związanych z …wodą.

Jest wiele piosenek opowiadających np. o deszczu, rzekach, morzach i oceanach. Na pewno znajdziemy coś ciekawego do zaśpiewania w przyszłości.

opr. Mirosława Branicka-Polarczyk

Zdjęcia: Roman Grobarski

Zdjęcia: Andrzej Kozak

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk