Wspomnienie z „Karnawału Weneckiego”

0 Comments

Dom Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS w Sulechowie organizował zabawę karnawałową pn. „Karnawał Wenecki na Zameczku na Kruszynie w Sulechowie”. . Stroje były raczej nie obowiązkowe, ale mile widziane byłyby maseczki.

Zaproszenie na zabawę karnawałową w dniu 9 lutego 2018r. otrzymało nasze ZUTW od pani Katarzyny Konkiewicz – instruktora terapii zajęciowej CUS OPS w Sulechowie – Kruszynie. Zaproszonych było 20 uczestników ze względu na możliwości lokalowe Domu Dziennego Pobytu, a udział wzięli przedstawiciele grupy wokalnej ”Akolada” .

W otrzymanym zaproszeniu były miłe słowa, „…gdyż chcieliby ugościć nas,(ZUTW) aby nawiązać cieplejsze relacje z jednostkami aktywizującymi Seniorów…” Pani Katarzyna Konkiewicz wyjaśniła nam, że co roku organizuje taką zabawę karnawałową. Swoją obecnością zaszczycił nas burmistrz Ignacy Odważny, także Honorowy Obywatel Gminy Sulechów.

Przywitały nas panie w pięknych sukniach w stylu weneckim – pracownice Domu Dziennego, i panie, które tam znalazły się jako Seniorki, oczywiście w odpowiednich strojach.

Zabawa była wspaniała, piękne, stylowe suknie i niepowtarzalne maseczki rodem z Wenecji. Ugoszczono nas ciepłą kolacją i wspaniałymi, dobrymi wypiekami – własnej roboty. Humoru nam nie zabrakło, wiadomo – rozśpiewana „Akolada”! Był też konkurs na ciekawy strój – I miejsce otrzymał Marian Wygoda, także Witek Hański i Witek Stankiewicz otrzymali nagrody za pomysłowe stroje. Najwięcej śmiechu było z zabawą z klamerkami takimi od wieszania prania na sznurku – trzeba było partnerce przypiąć je do sukni lub gdziekolwiek. Potem panom zawiązano oczy i musieli po omacku odpiąć 5 przyczepionych klamerek, tylko …że… panie zamieniły się miejscami… polecam! Bawiliśmy się do godziny 22,05! Taka kameralna atmosfera, tańce, śpiewy, aż szkoda, że trzeba wracać do domu, autobus czeka!

Serdeczne podziękowania za zaproszenie na wspaniałą zabawę Karnawałową w Domu Dziennego Pobytu Emeryta i Rencisty CUS OPS na zameczku w Kruszynie z niespodziankami składają -”Akolada” i goście z ZUTW z Zielonej Góry.

 

Zdjęcia najlepiej ilustrują wspaniałą zabawę karnawałową w dniu 9 lutego 2018r.

 

Oprac. Anna Blacha.

Zdjęcia: Anna Blacha

Zdjęcia: Ewa Pawłowska