SENIORZY Z PRZEDSZKOLAKAMI

0 Comments

W ramach realizacji projektu “Od przedszkola do seniora” dość często nasi słuchacze spotykają się z dziećmi z “Rozśpiewanego przedszkola”, jakim jest Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze. Dzisiejsze (14. 05. 2018) spotkanie miało charakter warsztatów kulinarnych, na których seniorzy spotkali się z czterolatkami, ich nauczycielką i opiekunką. W kulinarnych zajęciach brały też udział p. Renata Rogacewicz – dyrektor przedszkola i p. Zofia Banaszak – prezes ZUTW.
                   
Zajęcia rozpoczęły się od przeczytania dzieciom bajeczki “O tym jak smok nauczył się jeść”. Przedszkolaki zadziwiły nas, seniorów, przy omawianiu PIRAMIDY ZDROWIA. Ich wiedza na temat zdrowego odżywiania, biorąc pod uwagę wiek dzieci, była imponująca i przypomniała nam, jak ważne jest jej przestrzeganie w każdym wieku.
  
Po teoretycznym przygotowaniu rozpoczęło się działanie, żeby upiec muffinki gruszkowo-owsiane. Dzieci razem ze słuchaczkami naszego uniwersytetu zaangażowały się w ścieranie gruszek i jabłek, dosypywały, dolewały składniki, mieszały i nakładały uzyskaną masę do foremek. Przepis przyda się na pewno niejednej z nas, żebyśmy mogły zrobić takie zdrowe muffinki naszym wnukom.
  
  
W oczekiwaniu na upieczone muffinki przedszkolaki zdążyły się pobawić na placu zabaw, zaprzyjaźnić z paniami, które przypominały im ich babcie. Były wesołe, ufne i bardzo zdyscyplinowane. Brawa dla personelu Przedszkola nr 34!
  
Degustacja muffinków była prawdziwą ucztą zarówno dla czterolatków, jak i dla nas, seniorów z ZUTW.
   
Podczas międzypokoleniowych spotkań, współpracy, nawiązuje się między dziećmi i seniorami bardzo przyjacielski kontakt, panuje twórcza i radosna atmosfera. Na pewno jest to obopólna korzyść.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek