SPOTKANIE Z JACKIEM KATOSEM W KLUBIE KWADRAT

0 Comments

Podczas dzisiejszych (14. 05. 2018) zajęć w grupie fotograficzno-filmowej KWADRAT, prowadzonym od tego roku akademickiego przez Bolesława Polarczyka, mieliśmy przyjemność spotkać się z poetą, filmowcem Jackiem Katosem i wysłuchać jego wykładu o filmowaniu i montażu filmu.
Wykład dla nas, którzy próbujemy swoich sił w robieniu filmów, był bardzo interesujący i cenny. Dzielił się z nami swoją wiedzą fachowiec. Mówił m.in. o rodzajach filmów,  filmowych planach (plany: szeroki, pełny, ruchu, gestu, myśli), omówił dwanaście zasad, dzięki którym tworzony film będzie dobry. Zwrócił nam uwagę, żeby robić filmy, które przekazują emocje i mają swojego bohatera.
Stuka montażu filmu to sztuka rezygnacji i cięcia – mówił nasz dzisiejszy gość i zaprezentował nam kilka b.ciekawych swoich krótkich filmików.
Jacek Katos opowiadał ciekawie, bardzo obrazowo, konstrukcję filmu przyrównał do jamnika, tłumacząc, co jest głową, tułowiem, łapkami, a co ogonkiem. Nie brakowało pytań do filmowca, które powodowały dyskusję.
Fachowiec zadeklarował nam pomoc przy podejmowanych  filmowych przedsięwzięciach.
Członkowie klubu KWADRAT dziękują Jackowi Katosowi za ten wykład. Dziękujemy Bolkowi Polarczykowi za zaproszenie na zajęcia klubowe takiego fachowca i ciekawego człowieka.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk i Bogumiła Hyla-Dąbek