SENIORIADA LUBSKO 2018

0 Comments

“7 czerwca 2018 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubsku odbyła się IV Sportowa Olimpiada Seniorów – Senioriada Lubsko 2018. W sportowych zmaganiach udział wzięły reprezentacje z Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Forst( Niemcy), Zielonej Góry (11 osób), Krosna Odrzańskiego, Świebodzina, Sulechowa, Kargowej, Międzyrzecza oraz klubów Seniora z Jasienia, Lubska i Brodów Żarskich.

Senioriada odbyła się przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Gminy Lubsko i honorowym patronatem Starosty Powiatu Żarskiego Janusza Dudojcia.

Sportowe zmagania otworzył Burmistrz Lubska Lech Jurkowski, życząc dobrej zabawy i wielu sportowych emocji, które dają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności będąc doskonałym czasem do integracji.

Oprócz uczestnictwa w wielu konkurencjach, tj. lotki, rzut piłką do kosza, strzał do celu, małe kręgle, skakanka, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut woreczkiem czy kręgle, można było również wysłuchać wykładu na temat długowieczności, zbadać ciśnienie krwi lub skorzystać z profesjonalnego masażu.”cyt. Gazeta Lubuska.

Słuchacze z Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wrócili z tarczą: 6 pucharów i liczne dyplomy.

Gratulujemy i dziękujemy organizatorom.
                                                                                Uczestnicy SENIORADY z ZUTW

Wideorelacja: Krzysztof Subocz

Zdjęcia: Roman Grobarski

Wideorelacja: Lubsko