FESTYN SPORTOWY W COTTBUS

0 Comments

13 czerwca 2018 r. 100. słuchaczy naszego uniwersytetu wzięło udział w FESTYNIE SPORTOWYM DLA SENIORÓW W COTTBUS. Byliśmy partnerami projektu  „Podniesienie jakości współpracy Miast Partnerskich Zielonej Góry i Cottbus” Niemieckiej instytucji partnerskiej: Cottbuser Sportjugend im Stadtsportbund Cottbus e.V.

Festyn rozpoczął się o godz. 10 na stadionie wspólną rozgrzewką niemieckich i polskich uczestników Festynu, którą poprowadziła dr Carolą Wiesner. My zaprezentowaliśmy się w uniwersyteckich koszulkach, w kapeluszach, a barwy ubioru odpowiadały barwom naszego logo.
  

Następnie przez dwie godziny każdy brał udział w ćwiczeniach, grach, które sobie wybrał. Był to aktywny udział w 16 stacjach ćwiczeń: ćwiczenia z chustą animacyjną, z piłką gimnastyczną, z laską gimnastyczną, nordic walking, ćwiczenia na krześle, na rowerze stacjonarnym, ćwiczenia Oi Gon , step aerobik, wellnes-workout, ćwiczenia z obręczami, tenis, rzuty do bramki, tenis stołowy, ćwiczenia z gumą treningową, zumba.
Nasza grupa wysportowanych słuchaczy brała udział we wszystkich proponowanych zajęciach sportowych.
  

Wszystko było zorganizowane perfekcyjnie, sportowe zajęcia, gry, zabawy prowadzili dobrze przygotowani instruktorzy, więc nic dziwnego, że opuszczaliśmy boisko w Cottbus bardzo zadowoleni i po takiej dawce spalania kalorii, wspólny z niemieckimi seniorami obiad zjedliśmy ze smakiem.
  

Po obiedzie pojechaliśmy zwiedzić i pospacerować z przewodnikiem po Parku Branitz. Był czas na kawę i odpoczynek po tak aktywnie spędzonym przedpołudniu.
     
                                        
 
Dziękujemy za dzień pełen emocji, fizycznych zmagań dla poprawy kondycji i zdrowia, za  estetyczne wrażenia z Parku Branitz. 

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek
 

Zdjęcia: Roman Grobarski