GRUPA “KWADRAT” ZAKOŃCZYŁA ROK 2017/2018

0 Comments

25 czerwca, członkowie Grupy Fotograficzno-Filmowej “KWADRAT” spotkali się w herbaciarni “W poszukiwaniu straconego czasu”, żeby podsumować i pożegnać rok akademicki 2017/2018.
Grupa swoją działalność na naszym uniwersytecie rozpoczęła w lutym 2016 roku, założył ją Bolesław Polarczyk, a zapisało się 12 osób i jest to już grupa zamknięta. Należą do niej osoby, których pasją jest fotografowanie i to na nieco wyższym poziomie, nie obcy jest im komputer, a wszyscy postanowili jeszcze zgłębić sztukę filmowania i ją doskonalić.
Ponadto, należący do tej grupy słuchacze: Irena Anioł, Kazimierz Błaszyński, Nina Czekała, Bogumiła Hyla-Dąbek, Krystyna Filmanowicz, Roman Grobarski, Andrzej Josicz, Janina Komorowska, Andrzej Kozak, Bolesław Polarczyk, Jerzy Staszewski i Krzysztof Subocz aktywnie uczestniczą we wszystkich ważnych wydarzeniach Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz na zaproszenie poszczególnych klubów, gdzie fotografują, filmują to, co się tam dzieje. Stanowi to dokumentację i pamiątkę dla wielu osób, które nie kryją swojej wdzięczności.
Żeby to robić, wszyscy w grupie “KWADRAT” muszą ze sobą ściśle współpracować, nad czym czuwa Bolek Polarczyk, zawsze służący radą i gotowy do pomocy. Uczymy się wzajemnie od siebie, wspólnie realizujemy wiele zadań, projektów, pomagamy sobie rozwiązując napotykane problemy.
  

Przy kawie, lodach i cieście, żałując, że kilka naszych osób nie mogło przyjść, wspominaliśmy nasze pierwsze filmy, zgłębianie programu do ich montowania, nasze zdjęcia z imprez, wycieczek, sportowych zmagań, wystaw, które można też oglądać na stronie ZUTW, na Facebooku i w zbiorach zainteresowanych słuchaczy.
Taka działalność dla innych sprawia nam wiele przyjemności. Grupa jest zgrana, lubimy się, o czym świadczą m.in. comiesięczne spotkania poza siedzibą uniwersytetu i, co ciekawe, jest to chyba jedyna grupa uniwersytecka z przewagą mężczyzn.
  

Bolku, dziękujemy za ten rok i na pewno z zapałem przystąpimy do zadań w roku przyszłym.

Więcej o naszej działalności można znaleźć tutaj: https://magazynkwadrat.blogspot.com/