ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGLĄ

0 Comments

12 września 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zrobiło się niebiesko od okolicznościowych koszulek słuchaczy pięciu lubuskich uniwersytetów trzeciego wieku. Na zaproszenie naszego uniwersytetu przyjechali seniorzy z Lubska, Nowej Soli, Świebodzina i Sulechowa, żeby razem z nami uczcić Niepodległą. Wszystkich witała p. prezes ZUTW Zofia Banaszak.
100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, to rocznica bliska sercom wszystkich Polaków, więc i słuchacze wymienionych uniwersytetów postanowili ją mocno, na sportowo i na wesoło zaakcentować.
Świętowanie odbywało się pod hasłem: “ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ – 100 kilometrów dla Niepodległej”, a naszymi partnerami w organizacji imprezy był Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie.

Seniorów w ośrodku w Drzonkowie odwiedził Prezydent Miasta Zielonej Góry Janusz Kubicki oraz dyrekcja WOSiR – w Drzonkowie p. Bogusław Sułkowski, p. Jolanta Starzewska i kierownik ds. Sportu i Promocji p. Anna Sulima-Jagiełowicz.
          

Odbyły się zawody w następujących konkurencjach: turniej BOCCI pod kierunkiem Łukasza Tarnawskiego, zawody w DARTA, które prowadził Zbigniew Banaszak, strzelanie z broni pneumatycznej pod czujnym okiem Czesława Poźniaka.
  
    

Zawody w pływaniu na wesoło w przebraniu, dziwnym, niepowtarzalnym stylem z makaronem i pasem wypornościowym, które wymyśliła i nadzorowała Grażyna Wyczałkowska, a na zakończenie sportowych zmagań odbył się Nordic Walking, też pod kierunkiem Grażyny Wyczałkowskiej.
   
   

Po wspólnym obiedzie, po kawie i słodkościach odbyło się podsumowanie wyników sportowych konkurencji, a puchary wręczał sam Bachus z Bachantkami, który odwiedził seniorów, słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku.
Oto podsumowanie wyników:
.

Mimo przyznanych miejsc, wszyscy przyznali, że nikt nie może czuć się przegranym. Sam udział w sportowych potyczkach w tak szczytnym celu czynił ze wszystkich zwycięzców.
  

W szampańskich nastrojach uczestnicy sportowej imprezy w Drzonkowie rozpalili ognisko, piekli w nim kiełbaski i bawili się wesoło. To był bardzo miły dzień.
  

Organizatorzy, Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku, dziękują wszystkim, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu sportowych konkursów. Dziękują gościom, że przyjęli zaproszenie i razem z nami świętowali Niepodległą oraz wspólnie przeszli dla Niej 100 kilometrów.
  

PROJEKT ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ – 100 KILOMETRÓW DLA NIEPODLEGŁEJ TO REALIZACJA ZADANIA PUBLICZNEGO  WSPÓŁFINANSOWANEGO W RAMACH DZIAŁANIA NA RZECZ SENIORÓW W WOJEWÓDZTWIE LUBUSKIM WYNIKAJĄCEGO Z „WOJEWÓDZIEGO PROGRAMU NA RZECZ OSÓB STARSZYCH” W ZAKRESIE ZWIĘKSZANIA AKTYWNOŚCI OSÓB STARSZYCH.

Dotyczy UMOWY NR DS.IV.614.2.58.2018 zawartej między Województwem Lubuskim – Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego a Zielonogórskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Całą imprezę rejestrowali (fotografowali i filmowali) też nasi słuchacze, członkowie obu klubów fotograficznych FOTOOKO i FOTOX oraz grupy KWADRAT: Krystyna Filmanowicz, Krzysztof Subocz, Roman Grobarski, Kazimierz Błaszyński, Aleksandra Dittrich, Teresa Kaczmarek, Zofia Stępka, Bolesław Polarczyk i Bogumiła Hyla-Dąbek.

Część zdjęć tutaj załączamy.

Zdjęcia: Krystyna Filmanowicz

 Zdjęcia: Bolesław Polarczyk

Zdjęcia: Teresa Kaczmarek

Zdjęcia: Aleksandra Dittrich

Zdjęcia: Zofia Stępka

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek

Wideorelacja: Kazimierz Błaszyński

Wpis na stronie WOSiR – KLIKNIJ