POLA NADZIEI PO RAZ DZIESIĄTY

0 Comments

„Kto przekazuje komuś dar, często go sam otrzymuje:
ofiarowywanie bowiem przynosi radość;
nauczmy się dawać!”
                                           (Roland Leonhardt)

29 września 2018 słuchacze ZUTW z p. prezes Zofią Banaszak, razem z samorządowcami, wieloma mieszkańcami Zielonej Góry i delegacjami lubuskich miast, wzięli udział w uroczystym sadzeniu żonkili, będącymi międzynarodowym symbolem nadziei.
Dochód ze sprzedaży cebulek zasilił konto Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze.
Wszyscy spotkali się dzisiaj w samo południe pod zielonogórskim magistratem, by wesprzeć po raz dziesiąty akcję „Pola Nadziei” i razem sadzić cebulki żonkili w geście solidarności z chorymi.
Nie mogło nas, seniorów, tam zabraknąć!
  
Pola Nadziei to kampania, której celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Wrażliwości na ludzi chorych, zrozumienia, chęci niesienia pomocy też trzeba się nauczyć. My, seniorzy dobrze to rozumiemy. Dlatego cieszył nas widok wielu grup dziecięcych, młodzieżowych ze swoimi nauczycielami, a także maluszków z rodzicami.
  
Żonkil w czasach starożytnych był symbolem nadziei na nowe życie. Według „Słownika Symboli” W. Kopalińskiego żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia, symbolizując kruchość i ulotność życia, przemijanie – stałą metamorfozę.
  
Dzisiejsza akcja była też okazją do poznania ludzi szczególnie zasłużonych i wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego za pracę na rzecz osób chorych, potrzebujących pomocy.
  
To było bardzo miło i pożytecznie spędzone kilka godzin wśród ludzi, którzy chcą dać od siebie coś innym.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek