SZCZĘŚLIWI DWUDZIESTOLETNI

0 Comments

4 października 2018 r. w sali widowiskowej “Luna” Żarskiego Domu Kultury mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości podsumowującej dwudziestoletnią działalność Żarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obchody tej znaczącej rocznicy odbyły się pod hasłem: “Szczęśliwi dwudziestoletni“.
           

W sali zebrali się słuchacze ŻUTW, zaproszeni goście, przedstawiciele władz lokalnych, zaprzyjaźnionych instytucji oraz członkowie Klubu Seniora z Weisswasser, z którym żarscy seniorzy współpracują.
Zielonogórski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowały panie: Zofia Banaszak – prezes Zarządu, Alicja Szpakowska-Balewska – sekretarz i Barbara Miller – skarbnik.

Żarski Jubilat jest sekcją Żarskiego Domu Kultury. Powstał 12 grudnia 1998 r. z inicjatywy dyrektora miejscowego Domu Kultury.

Uroczystą galę z dużym poczuciem humoru i energią prowadziła p. prezes Daniela Giecold, a uświetniły ją występy solistów i zespołów działających w ŻUTW. Krótki występ zaprezentowali również członkowie Klubu Seniora z Weisswasser.

Podczas tej uroczystości  wielu słuchaczy ŻUTW, oraz instytucji otrzymało podziękowania i medale.
Podziękowania oraz medal otrzymała też nasza p. prezes Zofia Banaszak. Doceniono Jej życzliwe zainteresowanie  społecznością “55+” .
       
       

Gratulacjom i życzeniom nie było końca. Składali je zaproszeni goście, życząc żarskim seniorom, żeby ich uniwersytet dalej się tak rozwijał, przedstawiał swoim słuchaczom ciekawe propozycje, co czyni ich, jak sami określają, szczęśliwymi.

Na zakończenie gali na wszystkich uczestników czekał tort ufundowany przez Burmistrza Miasta Żary p. Danutę Madej. To przy nim była okazja do rozmów i dzielenia się wrażeniami.
Dziękujemy za zaproszenie i miło spędzone z Państwem popołudnie.

                                                                             
                                                                                   Tekst i zdjęcia: Barbara Miller