7 NOVITA PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI 6.10.2018

0 Comments

Słuchacze Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku kolejny raz obsługiwali 7 NOVITA PÓŁMARATON ZIELONOGÓRSKI. Organizator BIEGU Stowarzyszenie Biegam-Pomagam opisując wydarzenie napisał na swojej stronie:

„… słuchacze dzielą się z energią na punktach nawadniania. Spragnionego napoją, a zmęczonego pokrzepią. Fantastycznie jest doświadczać ich energii i zaangażowania. Wierzymy, że tak jak my uważacie, że nie metryka się liczy, lecz stan ducha !”

Półmaraton Zielonogórski to największy bieg masowy w woj. lubuskim, tym razem odbył się nocą w sobotę, 6 października 2018 roku.

Dla tych, którzy nigdy nie biegali nocą to kapitalne doświadczenie. Nocne biegi są widowiskowe i takim był ten bieg. Lampy uliczne, ferie świateł, fluorescencyjne stroje. Na trasie grały zespoły muzyczne. Każdy z zawodników dostał lampkę-czołówkę. Po prostu cały peleton zaświecił…
Trasa liczyła 21,1 km. Biegło ponad 1000 uczestników.
Dziękuję słuchaczom, ich rodzinom i zupełnie przypadkowym mieszkańcom Zielonej Góry, którzy wraz ze swoimi dziećmi spontanicznie pomagali nam w obsłudze „ wodopojów” – tak było przy ul. Łużyckiej.

Gratulacje dla zawodników !

Zofia Banaszak

Zdjęcia: Roman Grobarski