OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA – warsztaty jesienne

0 Comments

W tym roku akademickim (2018/2019) będziemy nadal współpracować z “Rozśpiewanym przedszkolem”, jakim jest Przedszkole nr 34 w Zielonej Górze.
Na jesiennych warsztatach – 18. 10. 2018 r. spotkały się w przedszkolu nasze słuchaczki i Zofia Banaszak – prezes ZUTW z pięcio i sześciolatkami, ich nauczycielkami i p. dyrektor Renatą Rogacewicz.
  
Dzieci z dużym zapałem przystąpiły do prac z jesiennych darów (ziemniaki, kasztany, liście), a pomagały im nasze seniorki. Powstawały ludziki, jeżyki, inne zwierzątka, obrazy, mozaiki z kolorowych liści.
Dzieci z dumą prezentowały swoje prace. Panie cieszyły się, że mogły im pomóc,
  
  
  
Po zajęciach w sali, wszyscy przenieśli się na przedszkolne boisko. Tam w rytm muzyki i śpiewanej piosenki dzieci i nasze słuchaczki przeszły do ćwiczeń, a poprowadziła je nauczycielka, wychowawczyni grupy, w której gościliśmy.
  
Realizacja programu współpracy naszego uniwersytetu z przedszkolem jest bardzo cenna dla obu stron. Nasi słuchacze służą dzieciom wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami. Milusińscy zarażają naszych energią, optymizmem, sprawnością, ciekawymi pomysłami. Dzieci garną się do seniorek, jak do swoich babć. Seniorki lubią się opiekować dziećmi w wieku ich wnucząt. Nawiązują się między nimi przyjacielskie, serdeczne stosunki. W takiej atmosferze uczą się jedni od drugich, a ta nauka sprawia im wiele radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i zajęcia z przedszkolakami, mając nadzieję, że i oni na nie czekają.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek