ROMEA I JULII HISTORIA PRAWDZIWA

0 Comments

Zespół teatralny TE(a)TRYCY powstał z inspiracji zaczerpniętej ze scenariusza sztuki autorstwa zielonogórskiej poetki, scenarzystki, kabareciary – Haliny Bohuta-Stąpel   pt. “Romea i Julii tragedia prawdziwa”. Sztuka utrzymana jest w konwencji kabaretowej, niesie ważne życiowo przesłanie, jest parodią tragedii Wiliama Szekspira ” Romeo i Julia”.
To za namową Halinki , słuchaczka tut. UTW, Irena Marciszonek zaczęła tworzyć zespół teatralny. Zespół rozpoczął próby w listopadzie 2017 r.
Od maja 2018r. patronat artystyczny , reżyserię sztuki, objęła Elżbieta Donimirska, znakomita aktorka Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze i teatru w Szczecinie.
Dnia 19 października 2018r. , na deskach obiektu Tkalnia Kreatywności w Zielonej Górze, ul. Fabryczna 13A, odbyła się prapremiera wspomnianej sztuki “Romea i Julii tragedia prawdziwa” . Spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Obecnie Zespół otrzymuje propozycje wystawienia sztuki na innych scenach.
Zespół osobowo nie jest liczny, to raptem siedem osób. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne zmierzyć się z materia teatralną, chcących się dobrze bawić i dawać radość innym.

Zdjęcia: Bolesław Polarczyk