PATRIOTYZM W WYDANIU PRZEDSZKOLAKÓW

0 Comments

“Od przedszkola do seniora” realizacja tego programu z Przedszkolem nr 34 w Zielonej Górze sprawia nam, słuchaczom ZUTW, wiele przyjemności. W tym roku akademickim już po raz drugi nasze panie odwiedziły milusińskich, żeby razem z nimi i ich nauczycielkami przygotować patriotyczne muffinki oraz obejrzeć pokaz patriotycznej mody.
Wychowanie patriotyczne jest bardzo ważne od najmłodszych lat, w co na pewno nikt nie wątpi. Postawy ukształtowane w dzieciach w tym wieku, później w szkole, no i przede wszystkim w domu, będą im towarzyszyły przez całe życie. Przedszkole, z którym współpracujemy, przywiązuje do tego dużą wagę, a my staramy się im w tym pomagać.
Dzieci poznają symbole narodowe, śpiewają piosenki o ojczyźnie, a dzisiaj ulubione muffinki były udekorowane na biało-czerwono.
     
Patriotyzm można wyrazić też poprzez swój strój okolicznościowy, co nam dzisiaj pokazały dzieci z poszczególnych grup w przedszkolu, które często odwiedzamy. Bardzo ładnie zaprezentowały, razem ze swoimi nauczycielkami i panią dyrektor Renatą Rogacewicz, biało-czerwone stroje.
Nasza pani prezes Zofia Banaszak strojem też podkreśliła wagę dzisiejszego tematu, okolicznościowe kolory i gadżety miały wszystkie słuchaczki odwiedzające dzieci.

  
Umiejętnie przekazane nawet skomplikowane treści mogą być dla najmłodszych naprawdę ciekawe i tak właśnie było dzisiaj w przedszkolu, z którym mamy przyjemność współpracować.

Zdjęcia: Bogumiła Hyla-Dąbek